תפריט

עקיצת מיליון השקלים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

יחידת ההונאה במחוז חוף של המשטרה עצרה זה מכבר ארבעה תושבים מאזור הצפון בחשד כי אלו הונו לכל הפחות 400 בני אדם עת הבטיחו למצוא עבורם תעסוקה מחוץ לישראל וגבו מהם כספים בתמורה לשירות אך כלל לא סיפקו אותו. זאת ועוד, חומרת העבירה מקבלת משנה תוקף לאחר שמצג השווא שיצרו החשודים גרם לחלק מהקורבנות להתפטר מעבודתם. בסך הכל מעריכים במשטרה כי מדובר על הונאה שהיקפה מוערך בקרוב למיליון שקלים.

מחקירת המשטרה עולה כי כל אחד מהאנשים שנפל קורבן להונאה התבקש לשלם דמי טיפול בסך אלפי שקלים (בין 4,000 ל-10,000) בעבור שירות שלא סופק. החשודים הגדילו לעשות ופתחו משרד בו הועסקו פקידים ורואי חשבון – בכדי להפוך את ההונאה כולה לאמינה יותר. לאחר שנפתחו המשרדים פרסמו החשודים מודעות בשפה הערבית והבטיחו למצוא להם עבודה במערב אירופה או בצפון אמריקה. בכירי המשטרה המטפלים בתיק הודיעו כי ידוע להם על קרוב ל-400 בני אדם שנפלו קורבן לתרמית וזאת למרות ש-150 בלבד פנו באופן רשמי להגיש תלונה נכון לרגע בו הובאו החשודים להארכת מעצרם.

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

ארבעת החשודים, תושבי עכו והכפרים שעב, ירכא ומכר, הובאו לבית משפט השלום בחיפה ושם הודיע להם השופט על הארכת מעצרם בארבעה ימים.

המשטרה חשפה בתי הימורים בצפון הארץ

בתוך כך, הודיעה משטרת ישראל בשבוע החולף על מעצרם של שני ישראלים אשר הפעילו בתי הימורים במגדל העמק ובמעלות  – והלבינו באמצעות קרובי משפחה של שני אסירים – את הכספים שהתקבלו כתוצאה מההימורים.

חוקרי המשטרה פשטו על בתיהם של שני החשודים העיקריים, כמו גם על אלו של חלק מקרובי המשפחה שהיו שותפים לכאורה לביצוע המעשה. במהלך הפשיטה הוחרמו שני כלי רכב מדגם מרצדס, כספת ומחשבים.

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

עוד מאמרים באתר:

אלימות ופגיעה ברכוש

אלימות ופגיעה ברכוש

מעשי אלימות ופגיעה ברכושו הפרטי, הם מעשים יום יומיים אשר קורים ברחבי המדינה בדרגות חומרה שונות. עבירות אלימות ופגיעה ברכוש  אנשים אשר עסוקים בפעולות של

קרא עוד »
הגשת תלונה במשטרה על אלימות

הגשת תלונה במשטרה על אלימות

הגשת תלונה על אלימות מוגשת למשטרה על ידי מי שחווה את האלימות, בטח כלל מדובר בנשים אשר בעליהן, בני זוגות או גורמים משפחתיים ואחרים מבצעים

קרא עוד »
החזקת סמים לשימוש עצמי

החזקת סמים לשימוש עצמי

לפי פקודת הסמים, יש הבדל בין החזקה של סם למטרת שימוש עצמי והחזקה בכמות רבה של סמים שלא למטרת שימוש עצמי. כאשר משווים בין שני

קרא עוד »