עקיצת מיליון השקלים

יחידת ההונאה במחוז חוף של המשטרה עצרה זה מכבר ארבעה תושבים מאזור הצפון בחשד כי אלו הונו לכל הפחות 400 בני אדם עת הבטיחו למצוא עבורם תעסוקה מחוץ לישראל וגבו מהם כספים בתמורה לשירות אך כלל לא סיפקו אותו. זאת ועוד, חומרת העבירה מקבלת משנה תוקף לאחר שמצג השווא שיצרו החשודים גרם לחלק מהקורבנות להתפטר מעבודתם. בסך הכל מעריכים במשטרה כי מדובר על הונאה שהיקפה מוערך בקרוב למיליון שקלים.

מחקירת המשטרה עולה כי כל אחד מהאנשים שנפל קורבן להונאה התבקש לשלם דמי טיפול בסך אלפי שקלים (בין 4,000 ל-10,000) בעבור שירות שלא סופק. החשודים הגדילו לעשות ופתחו משרד בו הועסקו פקידים ורואי חשבון – בכדי להפוך את ההונאה כולה לאמינה יותר. לאחר שנפתחו המשרדים פרסמו החשודים מודעות בשפה הערבית והבטיחו למצוא להם עבודה במערב אירופה או בצפון אמריקה. בכירי המשטרה המטפלים בתיק הודיעו כי ידוע להם על קרוב ל-400 בני אדם שנפלו קורבן לתרמית וזאת למרות ש-150 בלבד פנו באופן רשמי להגיש תלונה נכון לרגע בו הובאו החשודים להארכת מעצרם.

ארבעת החשודים, תושבי עכו והכפרים שעב, ירכא ומכר, הובאו לבית משפט השלום בחיפה ושם הודיע להם השופט על הארכת מעצרם בארבעה ימים.

המשטרה חשפה בתי הימורים בצפון הארץ

בתוך כך, הודיעה משטרת ישראל בשבוע החולף על מעצרם של שני ישראלים אשר הפעילו בתי הימורים במגדל העמק ובמעלות  – והלבינו באמצעות קרובי משפחה של שני אסירים – את הכספים שהתקבלו כתוצאה מההימורים.

חוקרי המשטרה פשטו על בתיהם של שני החשודים העיקריים, כמו גם על אלו של חלק מקרובי המשפחה שהיו שותפים לכאורה לביצוע המעשה. במהלך הפשיטה הוחרמו שני כלי רכב מדגם מרצדס, כספת ומחשבים.

תהא חבר ותשתף:

רוצה להתיעץ עם עו”ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

נעים להכיר

עורך דין פלילי גיל באיער

שליש פסיכולוג – שליש עו”ס – שליש עו”ד

הרוב המכריע של הלקוחות שמגיעים אלי למשרד הם נורמטיביים. אבל יש להם מכנה משותף אחד: אצל רובם מדובר בפעם הראשונה שהם נחקרים בתיק פלילי והם נמצאים במצב רגשי לא קל. יתכן שמדובר בעבירה שהם ביצעו, בלהט הרגע, וייתכן שבכלל מדובר בעלילת שקר או בהוצאת דברים מכל פרופורציה.

בכל אותם מקרים, אני נמצא שם עבורם כדי לתמוך, להכיל וכמובן להעניק להם את השירות המקצועי הטוב ביותר שאני יכול לתת, תוך שאני מסביר להם, מראש, את הסיכויים ואת הסיכונים. מכיוון שעבדתי, בעבר, כתובע משטרתי ויש לי ניסיון רב, אני מכיר את כל הטריקים וה”שטיקים” וחושב מחוץ לקופסא.

ודבר אחרון ומאוד חשוב, מבחינתי: אני תמיד אהיה זמין עבור לקוח שמתקשר אלי להתייעץ או לשאול שאלה או סתם רוצה לדבר.

עורך דין פלילי מומלץ, גיל באיער