מה המשמעות של תקיפה בנסיבות מחמירות?

כל סוג של תקיפה מהווה עבירה חמורה – בין אם מדובר למשל על גרימת חבלה לאדם, הכאה, דחיפה, נגיעה, הפעלת כוח באופן עקיף או דרכים אחרות שפוגעות באדם. בית המשפט מתייחס לעבירות תקיפה בחומרה רבה ומטיל עונשי מאסר על מבצעי העבירות. 

לצד תקיפות אלו, אליהן מתייחס בית המשפט כ"תקיפה רגילה", ישנה דרגה חמורה יותר של תקיפה – תקיפה בנסיבות מחמירות. 

שני סוגים של תקיפה בנסיבות מחמירות

קיימים שני מקרים בהם אדם יואשם בביצוע תקיפה בנסיבות מחמירות. המצב הראשון אליו מתייחס בית המשפט כתקיפה בנסיבות מחמירות חל כאשר מבצעי התקיפה היו שני אנשים או יותר. אותם אנשים לא חייבים לבצע את העבירה באופן פיזי – די בכך שהם שיתפו פעולה כדי לבצע את העבירה.

מקרים בהם שני אנשים או יותר ביצעו את העבירה נחשבים תקיפה בנסיבות מחמירות משום שלא קיים ספק בכך שאותם אנשים תכננו את ביצוע העבירה – שכן היה עליהם להתאגד מראש לשם כך. בשל סיבה זו, בית המשפט מתייחס לתקיפה זו כתקיפה בנסיבות מחמירות ומטיל על מבצעי העבירה עונש חמור יותר מאשר במקרים בהם התקיפה נחשבת ל"תקיפה רגילה".

המצב השני אליו מתייחס בית המשפט כתקיפה בנסיבות מחמירות חל כאשר מבצע העבירה הוא קרוב משפחה של הנפגע, תקיפה זו מוגדרת כתקיפה בנסיבות מחמירות משום שישנה קרבה משפחתית בין הקורבן והתוקף ובמקרים רבים קיימת גם תלות של הקורבן בבן המשפחה שתקף אותו. בית המשפט רואה בתקיפה שמתבצעת בנסיבות אלו תקיפה בנסיבות מחמירות, לכן, העונש בגין ביצוע העבירה חמור יותר מאשר עונש שמוטל בגין ביצוע סוגים אחרים של תקיפות.

עונשים בגין תקיפה בנסיבות מחמירות

כפי שצוין – ישנם שני מצבים בהם תקיפה תוגדר על ידי בית המשפט כתקיפה בנסיבות מחמירות והעונש שיוטל על מבצעי העבירה יהיה חמור הרבה יותר מאשר עונש שיוטל על מבצעי עבירה שמוגדרת כ"תקיפה רגילה". 

ניתן לומר כי העונש בגין ביצוע תקיפה בנסיבות מחמירות יהיה כפול מעונש על ביצוע עבירה בנסיבות רגילות (גם כשמדובר על אותה עבירה).

המטרה של בית המשפט היא למנוע מצבים בהם מתבצעות תקיפות בנסיבות מחמירות ולמנוע מאנשים להשתמש בכוח כדי לפגוע בקורבנות.

במידה שהואשמתם בביצוע תקיפה בנסיבות מחמירות, חשוב שתפנו אל עורך דין פלילי שמתמחה בתחום וצבר ניסיון נרחב במתן ייעוץ והגנה על חשודים בביצוע עבירות אלו. 

אם תפנו אל המשרד שלי – משרד עו"ד גיל באיער, אוכל ללוות אתכם לכל אורך הדרך ולמנוע הטלת עונש חמור שיסתכם במאסר שיימשך שנים רבות. במסגרת שירותיי אנחה אתכם כיצד לנהוג בעת החקירה וכיצד להתנהל מול השוטרים.

אתם מוזמנים לפנות אליי באמצעות הטלפון או על ידי מילוי הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ואחזור אליכם בהקדם.

תהא חבר ותשתף:

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

נעים להכיר

עורך דין פלילי גיל באיער

שליש פסיכולוג – שליש עו"ס – שליש עו"ד

הרוב המכריע של הלקוחות שמגיעים אלי למשרד הם נורמטיביים. אבל יש להם מכנה משותף אחד: אצל רובם מדובר בפעם הראשונה שהם נחקרים בתיק פלילי והם נמצאים במצב רגשי לא קל. יתכן שמדובר בעבירה שהם ביצעו, בלהט הרגע, וייתכן שבכלל מדובר בעלילת שקר או בהוצאת דברים מכל פרופורציה.

בכל אותם מקרים, אני נמצא שם עבורם כדי לתמוך, להכיל וכמובן להעניק להם את השירות המקצועי הטוב ביותר שאני יכול לתת, תוך שאני מסביר להם, מראש, את הסיכויים ואת הסיכונים. מכיוון שעבדתי, בעבר, כתובע משטרתי ויש לי ניסיון רב, אני מכיר את כל הטריקים וה"שטיקים" וחושב מחוץ לקופסא.

ודבר אחרון ומאוד חשוב, מבחינתי: אני תמיד אהיה זמין עבור לקוח שמתקשר אלי להתייעץ או לשאול שאלה או סתם רוצה לדבר.

עורך דין פלילי מומלץ, גיל באיער