אלימות ופגיעה ברכוש

מעשי אלימות ופגיעה ברכושו הפרטי, הם מעשים יום יומיים אשר קורים ברחבי המדינה בדרגות חומרה שונות.

עבירות אלימות ופגיעה ברכוש

אנשים אשר עסוקים בפעולות של רמאות וגניבה יבצעו מעשים רבים תוך נקיטת תחבולות שונות כדי להשיג את מטרתם. כך פועלים גנבים אשר נכנסים לבתים וגונבים רכוש, כסף ותכשיטים כדי למכור אותם, מי שגונב רכבים ומעבירם לפירוק בשטחים כדי לקבל מזומנים ומי שמבצע שוד מזוין בבנק, בחנויות תכשיטים ועוד.

לכל אחד מהעבריינים הפליליים יש את השיטה שלו לפגוע באנשים הפרטים או במקומות שמעניקים פרנסה למעסיקים ולעובדים רבים. הם מבצעים את המשימות הללו בזדון כיוון  שמטרתם היא לפגוע כלכלית ולעיתים גם פיזית באנשים מסוימים. לא אחת מעשי שוד הופכים לאלימים כיוון שהגנבים מפעילים גם אמצעים שונים כמו מכות, שימוש בסכינים או באקדחים.

כל המעשים הללו הם עבירות רכוש שנעשו בכוונה תחילה שמטרתן גרימת נזק לרכוש ואחזקת רכוש גנוב ולכן מי שנפגע מכך עושה כל שניתן כדי לסייע לתפוס את מפירי החוק ולהחזיר לעצמו את הרכוש הגנוב ולקבל פיצוי עבור הנזקים בגוף ובנפש שחלקם הופכים לנזקים בלתי הפיכים.

אלימות ופגיעה ברכוש

הגשת תלונה במשטרה

מי שנפגע מפעולות מסוג זה, מגיש תלונה במשטרה. במקרים חמורים כמו שוד מזוין, המשטרה מגיעה למקום וכך מתפתחת החקירה. כוחות המשטרה מפעילים כוחות סמויים וגלויים ופועלים גם במישור המודיעיני כדי לאתר את העבריינים. מדובר במצבים לא פשוטים מול עבריינים מתוחכמים אשר מוצאים דרכי מילוט שונות.

תפיסת החשודים

אם העבריינים נתפסים הם מגיעים לתחנת המשטרה לחקירה. בשלב זה עליהם לבקש ליווי של עורך דין פלילי. חשוב לבקש זאת טרם הכניסה לחקירה, כדי שהנחקר לא יבצע טעויות אקוטיות ויאמר דברים שעדיף לא לומר אותם.

דרישה להתייעצות עם עורך דין פלילי

עורך דין פלילי כמוני מייצג עבריינים אשר מואשמים לכאורה בביצוע מעשי גניבת רכוש, שוד מזוין אלימות ועוד. במצב שנוצר, הוא מגיע לתחנת המשטרה ושומע מהנאשם את גרסתו למקרה, את השתלשלות כל העניינים עד רגע התפיסה.

בהתאם לכך, עורך הדין המנוסה מסביר לו את המהלכים שיש לבצע, מה עליו לומר בחקירה וזאת כדי לסלול את המשך הדרך. המטרה של כל עורך דין פלילי היא לסגור את התיק הפלילי טרם ההגעה לדיונים משפטיים. בהתאם לחומרת המעשה ולעברו הפלילי של אותו אדם, אפשר להגיע למסקנות אם הנושא בר ביצוע או לא.

התנהלותו של עורך דין פלילי

אם מדובר במעידה חד פעמית של אדם אשר נגרר אחר חבריו לביצוע אלימות, מעשה מרמה או גניבה, עורך הדין יפעל מול המשטרה ויבקש את סגירת תיקו הפלילי כך שלא יהיה לו כתם לכל חייו. זאת תוך התחייבות למהלכים מסוימים כמו השתתפות בסדנאות לטיפול אישי, קצין מבחן וכל דרך מקצועית אחרת אשר תחזיר אדם זה למסלול הישר.

אם מדובר באדם שיש לו עבירות רבות, יהיה קשה יותר לסגור את תיקו הפלילי אך עורך הדין יעשה כל שניתן כדי להפחית באופן משמעותי את העונשים שיוטלו עליו לאחר יורשע. קיצור תקופת המאסר, הקטנת הקנסות הכספיים ועוד.

הנקודה החשובה היא לא להתנהל במצבים הפליליים ללא עורך דין אשר מלווה על כל צעד ושעל. כל מהלך בלעדיו עלול לגרור בעייתיות עצומה בהמשך הדרך עקב התנהלות לא נכונה אסטרטגית אשר תחזור ח אל הנאשם כבומרנג.

בכל הקשור לפלילים, משרדי הוא בעל ניסיון מוצלח ורב שנים ואעניק ליווי וייעוץ ייחודי לכל אדם מתחילת הדרך ועד סופה.

המאמר הועיל לכם? שתפו גם את החברים
עורך דין גיל באיער

עורך דין גיל באיער

גיל באיער הינו עורך דין פלילי מהותיקים בישראל. בעברו, כיהן עו"ד באיער כתובע משטרתי וצבר ניסיון רב שנים בהופעה באלפי תיקים פליליים ודיוני מעצר (כולל תיקי נוער) הן כתובע והן כסנגור. בשנת 2009 היה מועמד לכהונת שופט.