מה העונש הצפוי בגין קבלת דבר במרמה?

מה העונש הצפוי בגין קבלת דבר במרמה?

אדם אשר מורשע בקבלת דבר במרמה עלול לקבל עונש של מאסר בפועל עד שלש שנים ואם מדובר בנסיבות מחמירות, העונש עלול להגיע עד חמש שנות מאסר.

מהי קבלת דבר במרמה

אדם אשר מבצע קבלת דבר במרמה פועל בחוסר תום לב ופוגע בחופש הרצון של הנפגע. עבירת מסוג זה מתרחשות בנושאים כספיים, רכוש, מקרקעין ועוד.

מי שמבצע את המעשים הללו הם במקרים רבים אנשים מתוחכמים שמתעלים את החוכמה שלהם לנושאים הללו ואינם פועלים בדרך הנורמטיבית, היא דרך הישר.

רבים מהם הם אנשים מניפולטיביים שמצליחים לשכנע אזרחים לתת להם מכספם, מרכושם או מנכסי הנדל"ן הרשומים על שמם וזאת תוך ביצוע מעשים שונים כמו זיוף מסמכים, הצגה חלקית של העובדות מסירת מידע כוזב, או הפרת אמונים מול האדם שסמך על הצד השני.

כמו כן יש מעשים רבים הכוללים התחזות במטרה להוציא כספים, פעולות שנעשות על ידי עבריינים בעלי כושר שכנוע עצום שמצליחים להוציא כספים רבים, בעיקר מנשים שצמאות לאהבה. 

מה העונש הצפוי בגין קבלת דבר במרמה?

תפקידו של עורך דין פלילי במקרים מסוג זה

בהתאם לחומרת המעשה, עורך דין ממשרדנו מייצג את הנאשם ובוחן דרכים רבות כדי להתמודד עם הבעיה שנוצרה. במקרים רבים העבירה התוצאתית היא בעלת השלכות חמורות, הן עקב הפגיעה הכספית, הנפשית ואף הפיזית. 

יש עבירות של מרמה עושק וסחיטה שהמדינה היא זו שתובעת את הנאשם, כדי להגיש נגדו כתב אישום ולהטיל עליו עונש מקסימלי.

עורך הדין הפלילי שמייצג את הנאשם מסייע בכל דרך אפשרית כדי לא להגיע לדיונים משפטיים על ידי ביצוע פעולות שונות כמו שיקום של העבריין ובמיוחד אם מדובר במעשה המרמה הראשון שלו. לאור העובדה שהמדינה מעודדת פעולות שונות של שיקום כדי לצמצם את כמות העבירות במדינה, בית המשפט בוחן בכובד ראש כל הצעה מסוג זה, כדי למנוע את הגשת כתב האישום או כדי לצמצם את העונשים בגין העבירות הללו אם יוכחו כמוצדקות בדיונים המשפטיים.

תפקידו של עורך דין אזרחי במקרים מסוג זה

במקרים רבים אנו מייצגים אדם זה גם במישור האזרחי כיוון שהאנשים שנפגעו ממנו תובעים אותו גם כן במטרה להשיב את הכספים, הרכוש, נכסי הנדל"ן, או כל דבר אחר בעל ערך כספי שנגזל מהם. 

בבתי המשפט אנו מתמודדים מול אנשים שנפגעו באופן מהותי מאד מאדם זה, לעיתים איבדו את כל רכושם ובעיקר איבדו את אמונם בבני האדם.

גם כאן אנו עושים כל שניתן כדי שהעונשים יהיו מקלים הן בנושא סעד הפיצויים והן לגבי העונשים הקבועים בחוק האזרחי בנקרים מסוג זה.

במקרי מרמה הן במישור הפלילי והן במישור האזרחי, כל אדם חייב ליווי משפטי מתחילת הדרך ועד סופה ולכן משרדנו ישמח להגיש את העזרה המשפטית במקצועיות רבה.

תהא חבר ותשתף:

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

נעים להכיר

עורך דין פלילי גיל באיער

שליש פסיכולוג – שליש עו"ס – שליש עו"ד

הרוב המכריע של הלקוחות שמגיעים אלי למשרד הם נורמטיביים. אבל יש להם מכנה משותף אחד: אצל רובם מדובר בפעם הראשונה שהם נחקרים בתיק פלילי והם נמצאים במצב רגשי לא קל. יתכן שמדובר בעבירה שהם ביצעו, בלהט הרגע, וייתכן שבכלל מדובר בעלילת שקר או בהוצאת דברים מכל פרופורציה.

בכל אותם מקרים, אני נמצא שם עבורם כדי לתמוך, להכיל וכמובן להעניק להם את השירות המקצועי הטוב ביותר שאני יכול לתת, תוך שאני מסביר להם, מראש, את הסיכויים ואת הסיכונים. מכיוון שעבדתי, בעבר, כתובע משטרתי ויש לי ניסיון רב, אני מכיר את כל הטריקים וה"שטיקים" וחושב מחוץ לקופסא.

ודבר אחרון ומאוד חשוב, מבחינתי: אני תמיד אהיה זמין עבור לקוח שמתקשר אלי להתייעץ או לשאול שאלה או סתם רוצה לדבר.

עורך דין פלילי מומלץ, גיל באיער