גניבה מסופר פארם

מה העונש על גניבה מסופר פארם?

אנשים רבים מגיעים למשרדי (רובם נשים), לאחר שנתפסו גונבים מוצרים בכמה מאות שקלים מאחד מסניפי סופר פארם או מחנויות אחרות. לרוב, מדובר במצב בו הם כבר נחקרו במשטרה והודו בגניבה ומבקשים את עזרתי בסיום העניין בצורה הטובה ביותר.
במידה שהם טרם נחקרו במשטרה, אני אייעץ להם לעשות כל מאמץ ע״מ להגיע להסכמות כספיות על בעל המקום (ואף לשלם פי כמה מערך הגניבה) ע״מ להימנע מהגשת תלונה, דבר שיוביל להגשת כתב אישום (כל עוד ערך הגניבה עולה על סך של 150-100₪).
העונש הקבוע בחוק בגין גניבה הוא מקסימום של 3 שנות מאסר. מדובר בעונש תיאורטי, שכן גם התביעה אינה מבקשת בגין אירוע ראשון שכזה יותר מהטלת מאסר ע״ת.

גנבתי מסופר פארם – מה עושים?

עם זאת, השאילה שלי עבור לקוחותיי הנה לסיים את התיק במינימום נזק. והדבר אומר לנסות לשכנע את משרד החקירות לסגור את התיק מחוסר עניין לציבור ולהימנע מהגשת כתב אישום (דבר שימנע סיכון של רישום פלילי מסוג של משפט והוצאות משפטיות משמעותיות) ובמידה שהדבר אינו צולח-לנסות לסיים את התיק במתן פסק דין ללא הרשעה.
להבדיל מהרשעה שנותרת בגיליון הרישום הפלילי שלנו במשך 17 שנים ומפריעה לנו בעתיד המקצועי והאישי שלנו, בשלל מובנים (7 שנים מניעה מלקבל רישיון לרכב ציבורי, ויזה לארה״ב/דרכון זר, רישיון תיווך/רישיון מהנדס/רו״ח/רופא/פסיכולוג/אימוץ, מכרזים עם המדינה ועוד וכן 10 שנים נוספות וסה״כ 17 שנים מניעה מלקבל רישיון נשק, רישיון עו״ד ולהתקבל לעבודות בעלות סיווג ביטחוני, כגון: משטרה, קבע, שב״ס, כיבוי אש, שב״כ ומוסד), מתן פס״ד ללא הרשעה ימנע, לכל היותר קבלה לעבודה אצל גורמים ביטחוניים וקבלת רישיון נשק וזאת למשך 5 שנים.
קראו על: גניבה מסופר פארם בסך 1,200 ש”ח – ביטול כתב האישום
לצורך מתן הקלה כזאת של פס״ד ללא הרשעה (המלווה בהטלת של״ת=שירות לתועלת הציבור בהיקף של 120-80 שעות וחתימה על התחייבות כספית לעתיד), יש צורך בקבלת תסקיר חיובי של קצינת המבחן לשאלת ההרשעה והעונש. קצינת המבחן עורכת תסקיר מתאים ובו סקירה של חייו של הנאשם, בעיות שיש לו (אם יש), טיפול נדרש (אם נדרש) ופרמטרים נוספים שהחוק דורש התייחסות אליהם בקשר לביצוע העבירה. חשוב מאוד כי סנגור מנוסה יכין את הנאשם לשיחה/ות עם קצינת מבחן ע״מ שיסביר לו אילו תכנים יעלו בשיחות הללו ולמה קצינת המבחן מצפה ממנו.
פעמים רבות (מדי), נאשמים שלא קיבלו הכנה טובה לשיחות עם קצינת המבחן אינם משתפים פעולה, בצורה מספיקה, עם קצינת המבחן (גם אם מגיעים, פיסית, לפגישות) ולקצינת המבחן אין המלצה טיפולית בעניינם (וביהמ״ש מרשיע אותם-מה שאומר גרירת הרשעה במשך 17 שנה קדימה וסגירת דלתות תעסוקתיות רבות).
המאמר הועיל לכם? שתפו גם את החברים
עורך דין גיל באיער

עורך דין גיל באיער

גיל באיער הינו עורך דין פלילי מהותיקים בישראל. בעברו, כיהן עו"ד באיער כתובע משטרתי וצבר ניסיון רב שנים בהופעה באלפי תיקים פליליים ודיוני מעצר (כולל תיקי נוער) הן כתובע והן כסנגור. בשנת 2009 היה מועמד לכהונת שופט.