מעשה מגונה בפומבי בפני קטין

מעשה מגונה בפומבי בפני קטין מתרחש ברוב המקרים למורת רוחו של הקטין שנקלע לסיטואציה מקרית ללא רצונו.

קיימים מקרים שבהם מבצע המעשה המגונה מנצל את יחסי המרות ביניהם כמו לדוגמה עובד ומעביד וחושף את איבר מינו מול הקטין או מבצע אקט של אוננות. ובמקרים אחרים האדם מבצע מעשה מגונה באופן פומבי בפני הקטין למרות אי הסכמתו לכך.

מעשה מגונה הוא עבירה פלילית

בהתאם לסעיף 349 לחוק העונשין בשני המקרים הללו מדובר בעבירה פלילית בתחום עבירות המין על מעשה מגונה שבוצע במקום ציבורי כמו בתוך בניין, במכונית או במקום אחר שאינו ציבורי אך הקטין שטרם מלאו לו 16 נחשף לכך.

אדם הנתפס עקב העובדה שביצע מעשה מגונה בפומבי בפני קטין, חשוב מאד שישכור את שירותיו של עורך דין פלילי המתמחה בעבירות מסוג זה, טרם החקירה הראשונה בתחנת המשטרה. עורך הדין חייב להבין אותו לפרטי פרטיו כדי לתכנן את אסטרטגיית הטיפול בתיק ספציפי זה.

מעשה מגונה בפומבי בפני קטין

ליווי של עורך דין פלילי

עורך הדין הפלילי שהוא בעל ידע ומיומנות בתחום זה, יעניק הדרכה לחשוד ויתווה את דרך הפעולה בתיק. המטרה היא לעשות כל שניתן כדי לא לקבל עונש חמור, אלא עונש מותנה בלבד במיוחד אם מדובר באירוע חד פעמי.

טיפול פסיכולוגי לחשודים

אחד מהנושאים המרכזיים שנבדקים בתיק מסוג זה הוא רמת המסוכנות המינית של אותו אדם. בהתאם לתוצאות המבדק, יימצא הטיפול המתאים ואם האדם אינו מסוכן לעתים העונש מסתכם בעונש מותנה בלבד ללא הרשאה פלילית.

כל אחד מהאנשים הנעצרים בגין עבירות מסוג זה הוא סיפור בפני עצמו, עבור כמה מהם אין מדובר בפעם הראשונה שהם נתפסים על עבירות מין כאלה ואחרות. עברו של כל אחד מהם הוא זה שהוביל אותו לבצע את המעשים החמורים הללו ולכן יש לתהות על שורש הבעיה ולטפל בה כדי למנוע הישנות של מקרים כאלה.

עבור רבים מאלו הנתפסים עקב מעשה זה מדובר בדפוס ההתנהגות די קבוע שלהם אשר נבע מהרצון שלהם לקבל טיפול הולם מהרשויות. רק כשהם נתפסים ומובאים למעצר ולדיונים משפטיים הם זכאים לקבל מהמדינה את הטיפול הפסיכולוגי שיעצור תופעה זו. ללא עזרה מקצועית הם לא מפסיקים לשנות את דפוס ההתנהלות שלהם ולכן מדובר בעזרה אקוטית עבורם.

אחת הנקודות החשובות ביותר היא לשוחח איתם שיחות עומק נפשיות כדי שיבינו בתודעה שלהם את חומרת מעשיהם ושייקחו על כך אחריות. מדובר בהליך שלוקח כמה חודשים, חלק מהחשודים מצליחים לתת מהסיטואציות הללו אך מקצתם חוזרים על המעשים הללו שוב.

מעשה מגונה בפומבי בפני קטין

העונש בגין עבירה פלילית זו

על פי החוק העונש בגין עבירה מסוג זה הוא מאסר של שלוש שנים.

העונש נובע מהעובדה שהנאשם ביצע מעשה מגונה בפומבי גם אם ידע וגם אם לא ידע שמדובר בקטין.

טיפול בבעיה זו ללא ליווי של עורך דין פלילי

אדם אשר נתפס בסיטואציה מסוג זה ואינו שוכר עורך דין פלילי שיסייע לו, רוב הסיכויים שיקבל את העונש המקסימלי.

זאת משום שהוא ייחקר במשטרה ומתוך חוסר הידיעה וחוסר ההבנה הרוחבית בפרטי החוק, הוא יודה בכל המעשים המיוחסים אליו. לאחר שהודה, הדרך לקבלת עונש מקסימלי מבית המשפט היא ברורה ואין כבר דרך חזרה.

זו הסיבה שאם אדם נעצר ובאופן טבעי הוא לא יודע איך לנהוג ומה לומר, חייב לגייס עורך דין בעל ידע בנישה זו ,שיעניק לו את הייעוץ הדרוש ויחלץ אותו מהצרה שאליה נקלע.

המאמר הועיל לכם? שתפו גם את החברים
עורך דין גיל באיער

עורך דין גיל באיער

גיל באיער הינו עורך דין פלילי מהותיקים בישראל. בעברו, כיהן עו"ד באיער כתובע משטרתי וצבר ניסיון רב שנים בהופעה באלפי תיקים פליליים ודיוני מעצר (כולל תיקי נוער) הן כתובע והן כסנגור. בשנת 2009 היה מועמד לכהונת שופט.