סגירת תיק משטרתי

במקרה שנפתח כנגד אדם תיק משטרתי, גם אם התיק נסגר בשל חוסר עניין לציבור או בשל חוסר ראיות, נותר תיעוד אשר מופיע במרשם הפלילי של האדם לו נפתח התיק, תיעוד זה עלול לפגוע בשמו הטוב של האדם ובנוסף, לפגוע ביכולתו להתפרנס, שכן ייסגרו בפני האדם אפשרויות תעסוקה.

כדי להביא לסגירת תיק פלילי ולמנוע את הפגיעה במישורים שונים בחייו של האדם לו נפתח התיק, יש להגיש בקשה לשינוי עילת הסגירה, כך שהסיבה לסגירת התיק תהיה “חוסר אשמה”. כמו כן, ניתן להגיש בקשה לביטול הרישום המשטרתי.

באילו מקרים תחליט המשטרה לסגור את התיק הפלילי? 3 עילות לסגירת תיקים פליליים

קיימות שלוש עילות שעשויות לגרום למשטרה להחליט לסגור את התיק הפלילי. העילות לסגירת תיק משטרתי הינן:

  1. חוסר ראיות – במקרה שאין למשטרה מספיק ראיות לצורך הגשת כתב אישום, לא יוגש כתב אישום. במצב זה התיק הפלילי ייסגר בגין חוסר ראיות. 
  2. חוסר עניין לציבור – ישנם מקרים בהם מערכת המשפט מחליטה שנסיבות העבירה לא מצדיקות שימוש במשאביה, שכן הם מוגבלים, ברוב המקרים יהיה מדובר על עבירות מאוד קלות. במצבים אלו עשוי התיק להיסגר בשל חוסר עניין לציבור.
  3. חוסר אשמה – במקרים מסוימים העבירה כלל לא התבצעה על ידי החשוד. כמו כן, לא תמיד ישנה ראיה המוכיחה כי ישנו קשר בין החשוד ובין העבירה, במצבים אלו ייסגר התיק בשל חוסר אשמה והחשוד כלל לא יוזכר במרשם הפלילי.

סגירת תיק משטרתי

סגירת תיק משטרתי בגין חוסר אשמה ולא בגין חוסר ראיות מספקות או חוסר עניין לציבור – מדוע הדבר כה חשוב?

סגירת תיק פלילי בגין חוסר ראיות מספיקות או חוסר עניין לציבור מותירה “כתם” במרשם הפלילי של החשוד. סגירת תיקים פליליים בגין עילות אלו עלולה לפגוע בין היתר ביכולתו של החשוד להגיש מועמדות לעבודות שונות, ביניהן: עבודות בחברות ציבוריות ועבודות בחברות ממשלתיות, העסקה בשירות הציבורי ועבודות בשירות הביטחון.

לעומת זאת, במידה שהתיק הפלילי נסגר בגין חוסר אשמה, מנוקה שמו הטוב של החשוד ובעת הוצאת תדפיס רישום פלילי לא יופיע רישום.

משרד עורכי דין פלילי גיל באיער – שירות מקצועי ואמין וסגירת תיקים פליליים

במידה שהואשמתם בביצוע עבירה פלילית, חשוב מאוד שתפנו אל עורך דין פלילי אשר מתמחה בסגירת תיקים משטרתיים.

עורך דין מקצועי ומיומן יוכל להביא לסגירת התיק הפלילי וישקיע את מירב המאמצים בכדי שעילת הסגירה תהיה חוסר אשמה, כך שלא יופיע כל רישום בתיק הפלילי שלכם. 

המשרד שלנו, עורך דין גיל באיער, מתמחה בדין הפלילי, לרבות סגירת תיקים פליליים. 

במידה שתפנו אלינו ותקבלו מאיתנו שירות, נספק לכם ייעוץ מקצועי ונלווה אתכם לאורך כל התהליך של סגירת תיקים משטרתיים.

אתם מוזמנים לפנות אל המשרד באמצעות הטלפון או על ידי השארת הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ונחזור אליכם בהקדם.

אולי תרצו לקרוא גם לגבי: מחיקת תיק פלילי

המאמר הועיל לכם? שתפו גם את החברים
עורך דין גיל באיער

עורך דין גיל באיער

גיל באיער הינו עורך דין פלילי מהותיקים בישראל. בעברו, כיהן עו"ד באיער כתובע משטרתי וצבר ניסיון רב שנים בהופעה באלפי תיקים פליליים ודיוני מעצר (כולל תיקי נוער) הן כתובע והן כסנגור. בשנת 2009 היה מועמד לכהונת שופט.