תפריט

האם המשטרה מגזימה בטיפול בפרשת הזמר המפורסם?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

בימים האחרונים פורסמה פרשת חשד לעבירות אלימות במשפחה שבה מעורב זמר מפורסם. הזמר שנעצר בחשד לאלימות פיזית כלפי אשתו, הובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום במוצאי השבת. אל המקום הגיעה גם אשתו, שדווקא הביעה תמיכה בו, כפי שפורסם באתר חדשות 2. האישה הכחישה כי העימות בינה לבין בעלה כלל אלימות פיזית, וציינה שהנושא יצא מפרופורציה.

בסיום הדיון, הוחלט לשחרר את הזמר למעצר בית למשך שלושה ימים. בשים לב לעובדה כי, על פי הנתונים שהובאו בכתבה, מדובר באלימות ברף התחתון ואין חשש לשיבוש החקירה (השפעה על עדים) – החלטת בית המשפט נראית נכונה ומידתית.

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

האישה טענה שכבר בחקירתה טענה שלא היו מכות מכל סוג שהוא ולא איומים על חייה – אבל הוויכוח בין השניים כלל התנהגות לא הולמת וביטויים לא יפים. עורך דין פלילי מטעמה הסביר שכל מעשה אלימות בין גבר לאשתו הוא חמור, אך מדובר בעבירות אלימות המצויות ברף הנמוך, ולכן, מעדיפה האישה לראות את בעלה משתחרר.

בכתבה צוין, כי במהלך ריב בין בני הזוג, איימה האישה שתתלונן במשטרה, ובתגובה, סטר לה הגבר ואיים להרוג אותה. הזמר, מצידו, אישר שיחסיו עם בת הזוג הפכפכים ו'סוערים' כהגדרתו, אבל הכחיש שתקף אותה או פעל בניגוד לחוק.

המשטרה חייבת לחקור, אך ייתכן שהצעדים שננקטו מוגזמים

מקריאת הכתבה, לדעתי ביקשה בת הזוג להציב לבן הזוג גבול חיצוני ולא שיערה כי הדבר יגיע לכדי מעצר. כשנוכחה לדעת כי המשטרה מגיבה בצורה מרחיקת לכת, לדעתה, ביקשה למזער את הנזק. בכל מקרה, נראה, כי דברי האישה לתקשורת סותרים את הדברים שמסרה למשטרה. ייתכן, כי תחילה התקשרה למוקד 100 ומסרה כי בן זוגה תקף אותה ואיים עליה כי יפגע בה ומשהגיע שוטר למקום (או בעת שמסרה הודעה בתחנת המשטרה) חזרה בה מדבריה.

ברם, על המשטרה מוטלת חובה לחקור חשד לביצוע מעשה אלימות, קל וחומר אלימות במשפחה, במיוחד בתקופה בה מבוצעים, לא אחת, מעשי רצח על ידי גברים כנגד נשותיהם. זו חובתה של המשטרה והיא אף אינה יכולה להרשות לעצמה, מהבחינה הציבורית, שיבואו אליה בטענות שהיא אינה חוקרת ומטפלת כראוי במקרי אלמ"ב.

דעתי היא כי בשל היות החשוד מפורסם, נקטה המשטרה צעדים מוגזמים והביאה את החשוד בפני שופט, כאשר בכל מקרה אחר, במקרה של חשוד נעדר עבר פלילי, המשטרה הייתה משחררת אותו בהרחקה מבת הזוג למספר ימים, אף ללא מעצר בית.

איך זה ייגמר?

בשל ההד התקשורתי, סביר להניח שיוגש כתב אישום, כאשר במקרים אחרים לא היה מוגש כתב אישום (בהנחה שאין עבר פלילי, כולל תיקי אלימות סגורים). עם זאת, עם טיפול משפטי נכון של עו"ד פלילי, המשפט צפוי להסתיים בהודאה בעבירות של איומים (ייתכן שגם בתקיפת בת זוג בדרך של סטירה), במתן בפסק דין ללא הרשעה ובביצוע 120-80 שעות שירות לתועלת הציבור, רישום שייחשב למחוק בחלוף 5 שנים מיום מתן פסק הדין.

צפו בכתבה מאתר חדשות 2:

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

עוד מאמרים באתר:

אלימות ופגיעה ברכוש

אלימות ופגיעה ברכוש

מעשי אלימות ופגיעה ברכושו הפרטי, הם מעשים יום יומיים אשר קורים ברחבי המדינה בדרגות חומרה שונות. עבירות אלימות ופגיעה ברכוש  אנשים אשר עסוקים בפעולות של

קרא עוד »
הגשת תלונה במשטרה על אלימות

הגשת תלונה במשטרה על אלימות

הגשת תלונה על אלימות מוגשת למשטרה על ידי מי שחווה את האלימות, בטח כלל מדובר בנשים אשר בעליהן, בני זוגות או גורמים משפחתיים ואחרים מבצעים

קרא עוד »
החזקת סמים לשימוש עצמי

החזקת סמים לשימוש עצמי

לפי פקודת הסמים, יש הבדל בין החזקה של סם למטרת שימוש עצמי והחזקה בכמות רבה של סמים שלא למטרת שימוש עצמי. כאשר משווים בין שני

קרא עוד »