תפריט

צו הרחקה – מהו צו למניעת הטרדה מאיימת? התפר בין הפלילי לאזרחי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

הטרדה היא תופעה נפוצה מאוד, והיא עשויה לקרות לכל אחד מאיתנו, גם אם אנחנו לא תמיד יודעים לתת לה שם. בין אם מדובר במטריד טלפוני, בבן משפחה שמגיע אלינו, שוב ושוב, למקום העבודה או בידיד לשעבר שמטריד אותנו בהאמצעות מעקבים או על ידי שליחת מסרונים רבים.

מאחר שמדובר בהתרחשות לא בלתי שגרתית, אתה יכול למצוא את עצמך, מבלי שבכלל התכוונת,

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

חשוד בהטרדה טלפונית או בפגיעה בפרטיות (באמצעות בילוש) ויום-יומיים לאחר מכן, יימסר לך ע"י שוטר צו הרחקה של בימ"ש האוסר עליך ליצור קשר עם המתלוננת וקובע דיון במעמד 2 הצדדים לאחר שבוע.

מה זה בדיוק אומר? מהי הטרדה מאיימת? מה עליך לעשות במקרה ותקבל זימון מבית המשפט לדיון?

כל התשובות בפנים.

הטרדה מאיימת היא בעלת פוטנציאל מסוכנות ולכן הפרת צו הרחקה נחשבת כעבירה פלילית

הטרדה מתייחסת למגוון של פעולות שהתכלית שלהן היא לערער את ביטחונו העצמי צו הרחקהשל המוטרד ולרדת לשגרת חייו על ידי הפחדה, כפי שמתואר בחוק למניעת הטרדה מאיימת המסביר מהי הטרדה כזו: "הטרדתו של אדם בידי אחר בכל דרך שהיא או נקיטת איומים כלפיו, בנסיבות הנותנות בסיס סביר להניח כי המטריד או המאיים עלול לשוב ולפגוע בשלוות חייו, בפרטיותו או בחירותו של האדם או כי הוא עלול לפגוע בגופו".
הטרדה עלולה גם להיות מסוכנת, מאחר שכל עוד היא מתמשכת היא עלולה להסתיים בפגיעה בגופו, ברכושו או בנפשו של הקורבן. מטעם זה, נתן החוק בידי אדם את היכולת לבקש צו הרחקה ואיסור יצירת קשר כנגד הפוגע.

כל מה שצריך לדעת על צו הרחקה

במקרה של הטרדה יכול המוטרד לפעול במספר טקטיקות, כמו למשל להגיש תלונה במשטרה ולפנות אל בית המשפט לענייני משפחה (במידה שהמטריד הוא בן משפחתו, עד לרמת הדוד) או לבית משפט השלום (במידה שאין מדובר בבן משפחה) בבקשה להוציא צו הרחקה כנגד המטריד או צו למניעת הטרדה מאיימת, שפירושם איסור על המטריד ליצור כל קשר עם המוטרד או להתקרב אליו. תוקפם של צווי הרחקה כאלה הנו 3 חודשים של צו הרחקה ו-6 חודשים לצו למניעת הטרדה מאיימת.

בשלב ראשון, נותן ביהמ"ש צו הרחקה זמני, במעמד צד אחד, וקובע דיון, במעמד 2 הצדדים, שבוע לאחר מכן.

העתק הצו הזמני נמסר למטריד ע"י המשטרה בד"כ או ע"י פקיד ביהמ"ש.

הצו אוסר על המטריד להטריד את הנפגע או לאיים עליו, לבלוש אחריו, להתחקות אחר מעשיו או תנועותיו, לארוב לו ולפגעו בפרטיותו בכל צורה אחרת. כמו כן, הצו אוסר על הפוגע ליצור קשר עם הנפגע בכתב, בעל פה או בכל אמצעי אחר. במידה ויפר המטריד את הצו – המשטרה תהיה רשאית לעצור אותו והוא עלול להיות מואשם בעבירה של הפרת הוראה חוקית של צו הגנה של בימ"ש.

הוצא נגדך צו הרחקה? צור קשר עם עורך דין מיד

מכל המתואר משתמע, כי הטרדה היא לא עניין של מה שבכך וכי היא יכולה לסבך אותך meeting-3-peopleעם החוק. אם הואשמת בהטרדה טלפונית או במעקב – חשוב כי תקבל הגנה ראויה. עורך הדין שלך, אחרי בחינה מעמיקה של כלל הראיות, יכול לנסות לסגור את תיק החקירה נגדך ובמידה שיוגש כתב אישום – יכול חתור לצמצום סעיפי האישום ואולי אף לביטול מוחלט שלו. בשביל זה, אתה זקוק לעורך דין מקצועי שיש לו ניסיון רב בתחום הפלילים, אשר יקדם אותך לעבר התוצאות הרצויות.

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

עוד מאמרים באתר:

סגירת תיק הפצת חומר תועבה

סגירת תיק הפצת חומר תועבה

בחור כבן 40, נשוי ואב לשני ילדים, נחקר ביחידת הסייבר של משטרת ישראל בחשד להפצת חומר תועבה (סרטון מיני) והטלפון הסלולרי שלו נלקח ממנו כראיה. 

קרא עוד »
מחיקת אישום גניבה מחנות

מחיקת אישום גניבה מחנות

ש.ס. בחורה נורמטיבית, סטודנטית לפסיכולוגיה, בת 25 ללא עבר פלילי, נתפשה כשהיא גונבת פרטי לבוש משתי חנויות – זארה ורנואר בקניון סי מול באשדוד. הפריטים

קרא עוד »