תפריט

מדוע חשוב לערב עו"ד פלילי בשלב המעצר בעבירות אלימות במשפחה?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

גבר מהעיר אשקלון חשוד שדקר את אשתו למוות, כך פורסם בכלי התקשורת לפני מספר ימים. הגבר, בן 35, חשוד שרצח את אשתו בדקירות סכין. להערכת המשטרה, הבעל היה תחת השפעת אלכוהול והרצח אירע שעה שהשניים התווכחו. זוהי דוגמא למקרה טראגי של אלימות במשפחה.

עבירות אלימות במשפחה הן עבירות תקיפה שמתקיימות תחת נסיבות מחמירות. המשמעות היא שהעונש שיכול להיות מוטל על הנאשמים בסופו של דבר גבוה וחמור פי שניים מהעונש שיכול היה להיות מוטל בגין ביצוע של אותן העבירות, רק לא נגד בני משפחה. כמו כן, במקרים בהם מוגשת תלונה למשטרה בגין ביצוע של עבירות אלימות במשפחה, ישנו סיכוי לא רע שהאדם נגדו הועלו החשדות ימצא את עצמו עם תיק פלילי, וייעצר לזמן לא מוגדר וזאת כיוון שברוב המוחלט של הפעמים התלונה מוגשת נגד אדם שגר תחת אותה קורת גג עם המתלוננ/ת.

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

לערב את עורך הדין כמה שיותר מוקדם

חשודים רבים בביצוע עבירות אלימות במשפחה מקלים ראש בחומרת החשדות ומכיוון שהם יודעים כי לא עברו על שום עבירה ולא ביצעו שום מעשה אסור מכל סוג שהוא, מחליטים לוותר על שיחת טלפון פשוטה עם עו"ד פלילי. ישנם כאלו שמאמינים שמאחר שהם חפים מפשע, אין שום צורך שייצרו קשר עם עו"ד פלילי. אחרים מאמינים שאין באפשרות המשטרה לכלוא אותם ללא משפט וישנם שפשוט מעוניינים לחסוך את שכר הטרחה של עורך הדין.

עם זאת, ללא נוכחות של עו"ד פלילי, לא אחת גברים המואשמים בתקיפת בת זוג מוצאים את עצמם במשך ימים או שבועות ארוכים מאחורי סורג ובריח. במקרים לא מעטים, השהות בבית המעצר נגרמת בשל תלונת שווא שהוגשה על ידי אישה פגועה שכל רצונה היה לגרום לגבר סבל על ידי הגשת תלונה שקרית במשטרה. מדי שנה מוגשות עשרות תלונות שווא שגורמות לאבות להיפרד מילדיהם, לעובדים חרוצים להיות מפוטרים ממקומות העבודה שלהם ובאופן כללי לגברים מן השורה להיעלם לבתי המעצר החשוכים.

לפי כל זה אנחנו ממליצים מאוד, לא זו בלבד שחשוב לערב עו"ד פלילי בשלב המעצר, אלא שחשוב ליצור עמו קשר עוד לפני הזימון לחקירה המשטרתית על מנת שתוכלו להתכונן אליה כראוי. שימו לב – כל מילה שתאמרו במהלך החקירה המשטרתית ולעתים אפילו במהלך המעצר תוכל לסייע לחוקרים לגבש נגדכם תיק מוצק, אפילו אם לא עשיתם כל רע.

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

עוד מאמרים באתר:

אלימות ופגיעה ברכוש

אלימות ופגיעה ברכוש

מעשי אלימות ופגיעה ברכושו הפרטי, הם מעשים יום יומיים אשר קורים ברחבי המדינה בדרגות חומרה שונות. עבירות אלימות ופגיעה ברכוש  אנשים אשר עסוקים בפעולות של

קרא עוד »
הגשת תלונה במשטרה על אלימות

הגשת תלונה במשטרה על אלימות

הגשת תלונה על אלימות מוגשת למשטרה על ידי מי שחווה את האלימות, בטח כלל מדובר בנשים אשר בעליהן, בני זוגות או גורמים משפחתיים ואחרים מבצעים

קרא עוד »
החזקת סמים לשימוש עצמי

החזקת סמים לשימוש עצמי

לפי פקודת הסמים, יש הבדל בין החזקה של סם למטרת שימוש עצמי והחזקה בכמות רבה של סמים שלא למטרת שימוש עצמי. כאשר משווים בין שני

קרא עוד »