עו”ד פלילי גיל באיער: הסבר פסיקה

 • 1. בש”פ 6322/98: נאשם בבית המשפט המחוזי בת”א בהצתה ועצור עד לתום ההליכים. הפרקליטות טענה כי הנאשם הפליל את עצמו בשיחה שקיים עם אביו בתא המעצר בשפה הגרוזיני, שיחה אשר שהוקלטה. ההגנה שלחה את הקלטת לתמלול בחברה העובדת עם הנהלת בתי המשפט אשר לא ניתן לחלוק על האובייקטיביות שלה… התברר כי התרגום המשטרתי היה לקוי (נעשה ע”י סוהר שאינו מתורגמן) וכי הנאשם לא אמר את המיוחס לו! בעקבות ערר שהוגש לבית המשפט העליון ע”י עו”ד באיער – שוחרר הנאשם ע”י בית המשפט המחוזי למעצר בית.
 • 2. ת”פ (אילת) 1856/02: 2 הומלסים בעלי עבר פלילי מכביד בעבירות אלימות ורכוש הואשמו כי הכו נהג מונית וגרמו לו לחבלות של ממש (שטפי דם בפניו, חבלה בפיו, רגישות בצלעותיו ועוד). טענתם הייתה כי גרם זאת לעצמו כאשר הטיח את ראשו במוניתו וכי לא נגעו בו. הנאשמים זוכו מחמת הספק לאחר ניהול משפט ע”י עו”ד באיער והוכחת וחוסר מהימנותו של נהג המונית.
 • 3. ת”פ (אילת) 1204/03: זיכוי של מבלה בפאב מאשמת תגרה (תקיפת מאבטח בפאב ה”מאנקיז” באילת).
  v
 • 4. ב”ש (אילת) 1757/03: שחרור שוהה בלתי חוקי ממעצרו בערבויות כספיות בלבד.
 • 5. ת”פ (ק.גת) 851/06: אי הרשעה לצעיר בגין עבירות אלימות ורכוש חמורות.
 • 6. ב”ש (אשקלון) 1624/06: שחרור נאשם ממעצר בגין מקרי תקיפה של אשתו ואף מתן אפשרות להסתובב באותה עיר בה היא מתגוררת ללא כל ליווי. זאת, בשל העובדה שאשתו סובלת ממחלת הסכיזופרניה (תעתועי דמיון) וסתירות בראיות.
 • 7. ת”פ (מחוזי ב”ש) 8116/06: דחיית ריצוי עונש מאסר (בן 10 חודשים) שהוטל על צעיר בגין ניסיון שוד בנסיבות מחמירות (שוד פיצוציה בחבורה עם אקדח פלסטיק) עד לתום שירותו הצבאי.
 • 8. ת”פ (אשדוד) 1467/07: עונש קל של 10 ימי מאסר בלבד לשוהה בלתי חוקי (כאשר רמת הענישה המקובלת אז הייתה 3 חודשי מאסר ויום).
 • 9. ת”פ (ת”א) 1687/07: זיכוי נאשם מתקיפה חבלנית של עובד ציבור, פקח עיריית ת”א (נגרמו למתלונן פגיעה בראש, חתך באוזן ימין שנתפר בשישה תפרים, סימני שפשוף בצוואר סחרחורות וירידה בשמיעה) והרשעתו, חלף זאת, בתגרה בלבד. לאחר ניהול משפט ע”י עו”ד באיער.
 • 10. ב”ש (ק.גת)8088/07: המשיב נהג בפסילה, לאחר שיום קודם לכן נהג במהירות מופרזת ורישיונו נפסל מנהלית. התביעה ביקשה לשחרר את המשיב למעצר בית. בית המשפט קיבל את בקשת עו”ד באיער ושחרר את המשיב ללא כל תנאים מגבילים (פסילת רישיון בלבד עד לתום ההליכים).
 • 11. ת”פ (אילת) 1052/09: עונש קל (בהסדר טיעון) של 6 חודשי מאסר בלבד (במצטבר לכל עונש מאסר אותו מרצה הנאשם כעת) מוטל על הנאשם בגין 10 אישומים (!) של גניבת כרטיסי אשראי ושימוש לרעה בהם בקניות בחנויות באילת. יצוין, כי מדובר בעונש קל ביותר, הגם שמדובר במאסר בפועל, מכיוון שבעת שנגזר דינו בתיק הנוכחי הנאשם כבר ריצה מאסר בתיק אחר.
 • 12. ת”פ (ק.גת) 1132/09: הנאשם מואשם בעבירות של זיוף תעודות משלוח וקבלת דבר במרמה (שימוש במשאית במס’ מועדים). לנאשם עבר פלילי מכביד וכבר ריצה עונש מאסר של שנה שהוטל ע”י בית המשפט המחוזי בשנת 2005. לאחר שפיצה את המתלוננת בנזקיה הריאליים בסך של 10,000 ₪ (כתב האישום המקורי נקב בסכום של 30,000 ₪), מסכימה המאשימה, לבקשת עו”ד באיער, להסדר טיעון של מע”ת וקנס בלבד.
 • 13. בש”פ 2310/09: קטין מואשם בעבירות אלימות ורכוש חמורות. בית המשפט לנוער באשקלון אינו מסכים לבקשת עו”ד באיער לבדוק מייד חלופת מעצר ע”מ לשחררו למעצר בית ודוחה את הדיון לשם קבלת תסקיר מעצר. ערר שהוגש למחרת לבית המשפט המחוזי בבאר-שבע נדחה. ערר נוסף שהוגש לבית המשפט העליון לאחר יום נוסף מתקבל ובית המשפט העליון משחרר את הקטין למעצר בית בבית הוריו (באיזוק אלק’), תוך אפשרות לשוב ללימודים (לאחר קבלת תסקיר המעצר).
המאמר הועיל לכם? שתפו גם את החברים
עורך דין גיל באיער

עורך דין גיל באיער

גיל באיער הינו עורך דין פלילי מהותיקים בישראל. בעברו, כיהן עו"ד באיער כתובע משטרתי וצבר ניסיון רב שנים בהופעה באלפי תיקים פליליים ודיוני מעצר (כולל תיקי נוער) הן כתובע והן כסנגור. בשנת 2009 היה מועמד לכהונת שופט.