תפריט

הציג עצמו כבן 17 וקיבל תמונות עירום – מה חומרת המעשים?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

ב-ynet פורסם כי 15 חודשי מאסר נגזרו על תושב חיפה בן 67, שהציג את עצמו ברשת כבן 17 וקיבל לרשותו תמונות עירום מילדה ומנערות. בית המשפט קבע עוד כי הנאשם שהורשע, ניסים כהן, ישלם לנערות שנפגעו 55 אלף ש"ח בסך הכל.

לפני מספר שנים פתח הנאשם חשבונות ICQ ברשת, ושם בחר להציג את עצמו כ"אבי רון", בן 17. לחשבון צורפה תמונה של בחור נאה, ודרכו נעשו פניות לנערות ונוהלו איתן שיחות בעלות אופי מיני. כהן שוחח עם ילדה שהייתה בת 12 בזמן ההתכתבות. אותה ילדה צילמה עצמה בעירום ושלחה לו את התמונות. כהן אף ביצע התכתבויות שונות בעלות אופי מיני עם נערות בנות 15 ו-16 שאולצו לשלוח אליו את תמונות העירום שלהן. בחקירה שניהלה המשטרה, נמצאו התמונות במחשבו האישי של הנאשם.

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

מתוך הכתבה ב-ynet. לחצו להגדלה

הסדר טיעון נחתם בין התביעה לנאשם שיוצג על ידי שני עורכי דין פליליים. האיש הודה במיוחס לו לאחר תיקון כתב האישום: שלוש עבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, החזקת חומר תועבה במקרים רבים וניסיון למעשה מגונה. למרות הודאתו, קיים חשש שכהן יבצע את המעשים פעמים נוספות לאחר תום תקופת המאסר.

השופטת דיאנה סלע כיבדה את הסדר הטיעון מכיוון שהנאשם לקח אחריות על המעשים, גם אם מדובר באחריות פורמלית. עוד קבעה השופטת שהעבירות של כהן נמצאות "ברף התחתון" של עבירות המין. אכן, עבירות אלה הן במתחם הנמוך-בינוני ברף עבירות המין. ישנן עבירות מין קלות מאלה, כמו הטרדה מינית, מעשה מגונה בפומבי ובעילת קטינה בהסכמה. כמובן שקיימות עבירות מין חמורות יותר, כמו מעשה מגונה, מעשה סדום ואונס, סוגיות המובאות לפתחם של עורכי דין פליליים רבים.

שיתוף הפעולה של הנערות לא מפחית את חומרת המעשה

מעשיו של הנאשם חמורים ללא ספק. גם העובדה שהנערות כביכול "שיתפו פעולה" איתו, לא מפחיתה את חומרת המעשה, שכן מדובר בעבירות שנעשו תוך מרמה – הצגת גיל כוזב וזהות כוזבת. אם הנאשם היה מכריח את הנערות לשלוח אליו את תמונות העירום – הוא היה מואשם גם בעבירה נוספת של סחיטה באיומים.

בהסדר הטיעון שנחתם, העבירות שבהן הורשע הנאשם תואמות את המצב העובדתי. אם התכתובת הייתה מכילה גם הצעות מיניות, היה מדובר גם בעבירה של הטרדה מינית. אם הנאשם היה משכנע את הנערות לעשות בעצמן מעשים בעלי אופי מיני, היה ניתן להאשימו גם במעשה מגונה, ואולי אף באונס, אם היה מדובר במקרה של החדרת חפץ לאבר מינן.

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

עוד מאמרים באתר:

אלימות ופגיעה ברכוש

אלימות ופגיעה ברכוש

מעשי אלימות ופגיעה ברכושו הפרטי, הם מעשים יום יומיים אשר קורים ברחבי המדינה בדרגות חומרה שונות. עבירות אלימות ופגיעה ברכוש  אנשים אשר עסוקים בפעולות של

קרא עוד »
הגשת תלונה במשטרה על אלימות

הגשת תלונה במשטרה על אלימות

הגשת תלונה על אלימות מוגשת למשטרה על ידי מי שחווה את האלימות, בטח כלל מדובר בנשים אשר בעליהן, בני זוגות או גורמים משפחתיים ואחרים מבצעים

קרא עוד »
החזקת סמים לשימוש עצמי

החזקת סמים לשימוש עצמי

לפי פקודת הסמים, יש הבדל בין החזקה של סם למטרת שימוש עצמי והחזקה בכמות רבה של סמים שלא למטרת שימוש עצמי. כאשר משווים בין שני

קרא עוד »