הטרדה מינית

הרציונאל של עבירת ההטרדה המינית נעוץ בכפיית התנהגות בעלת אופי מיני וזאת בניגוד לרצונו של האדם אשר אליו מכוון האקט – בין אם מדובר במעשה מפורש או בהתבטאות מילולית לא נאותה. החוק למניעת הטרדה מינית מציג מספר התנהגויות שנחשבות בעיני המחוקק לעבירה פלילית ועוולה אזרחית כאחד.

מהן ההתנהגויות אשר נחשבות  להטרדה המינית?

מדובר בהצעות חוזרות בעלות אופי מיני המופנות לאדם או מתמקדות במיניותו של האדם, כאשר האדם הראה למטריד כי הוא אינו מעוניין בהצעות האמורות. לעניין זה יובהר כי אין צורך שאי ההסכמה תהיה במילים ודי בהתנהגות ממנה ניתן להבין כי האדם אינו מעוניין בהצעה (כגון: סיבוב הראש הצידה).

כאשר מדובר בהצעה שכזו המופנית ע"י מעביד לעובד/ת במסגרת העבודה או במסגרת שירות צבאי/לאומי (תוך ניצול יחסי מרות) – מדובר בעבירה כבר בהערה הראשונה המופנית.

כמו כן, מדובר בהתייחסות משפילה העוסקת במינו, בנטייתו המינית של אדם או במיניותו (כגון: לעג לאיברי גופו של אדם או לנטייתו המינית). יש לשים לב כי כאן די בהערה אחת ע"מ שתתגבש עבירה של הטרדה מינית ואין צורך כי האדם יביע את הסתייגותו ותופנה אליו הערה נוספת.

כמו כן, כאשר מדובר בהערה בעלת אופי מיני/מתמקדת במיניותו של האדם המופנית לקטין/ה מתחת לגיל 15 – מדובר בעבירה כבר בהערה הראשונה.

עוד יצויין, כי עבירה של הטרדה מינית לפי חוק איסור הטרדה מינית הנה אף עוולה אזרחית בגינה ניתן לתבוע פיצויים בסך 50,000 ₪ ללא הוכחת נזק.

יתכן שמסיבה זו, בשנים האחרונות  אנו עדים ללא מעט תלונות שווא המוגשות על ידי קורבנות (בעיקר נשים) אשר מבקשות לעשות שימוש בכלי המשפטי המונח לפתחן על מנת לנקום באדם זה או אחר על לא עוול בכפו. במילים אחרות, תופעת ההטרדה המינית שרירה וקיימת, ואין להקל בה ראש אך, לצערנו, כבר אירעו לא מעט מקרים שבהם תלונות, אשר החלו בקול תרועה רמה, הסתיימו, לבסוף, בקול ענות חלושה והתבררו כעורבא פרח.

מדוע רצוי להתייעץ עם עורך דין פלילי בבואכם להתמודד עם האשמות בהטרדה מינית?

למרות  שבמרבית התיקים שעיקרם עבירת ההטרדה המינית, מדובר על דינמיקה של מילה כנגד מילה,  קיימת חשיבות עצומה מאין כמוה לבירור קפדני של נסיבות המקרה. ברור ונהיר הוא שרק עורך דין מנוסה שכבר טיפל במספר רב של תיקים דומים, יכיר את הניואנסים ההכרחיים שיכולים להביא לזיכוי..

אנו, במשרד עורכי דין גיל באיער מתמחים בייצוג נאשמים להם מיוחסת עבירת ההטרדה המינית. היכרותנו המעמיקה עם תיקים דומים מחד, ומגוון סעיפי החוק, לרבות אלו הקטנים ביותר מאידך, מעניקה לנו את מכלול המיומנויות הנדרש  לטיפול בתיקים שעיקרם הטרדה מינית.

תהא חבר ותשתף:

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

נעים להכיר

עורך דין פלילי גיל באיער

שליש פסיכולוג – שליש עו"ס – שליש עו"ד

הרוב המכריע של הלקוחות שמגיעים אלי למשרד הם נורמטיביים. אבל יש להם מכנה משותף אחד: אצל רובם מדובר בפעם הראשונה שהם נחקרים בתיק פלילי והם נמצאים במצב רגשי לא קל. יתכן שמדובר בעבירה שהם ביצעו, בלהט הרגע, וייתכן שבכלל מדובר בעלילת שקר או בהוצאת דברים מכל פרופורציה.

בכל אותם מקרים, אני נמצא שם עבורם כדי לתמוך, להכיל וכמובן להעניק להם את השירות המקצועי הטוב ביותר שאני יכול לתת, תוך שאני מסביר להם, מראש, את הסיכויים ואת הסיכונים. מכיוון שעבדתי, בעבר, כתובע משטרתי ויש לי ניסיון רב, אני מכיר את כל הטריקים וה"שטיקים" וחושב מחוץ לקופסא.

ודבר אחרון ומאוד חשוב, מבחינתי: אני תמיד אהיה זמין עבור לקוח שמתקשר אלי להתייעץ או לשאול שאלה או סתם רוצה לדבר.

עורך דין פלילי מומלץ, גיל באיער