תפריט

מעשה סדום

סעיף 347 (ג) לחוק העונשין מגדיר את מעשה סדום כהחדרת איבר מאיברי הגוף, או חפץ, אל פי הטבעת של האדם, או החדרת איבר מין לפיו של אדם (כלומר, ביצוע אקט אנאלי או אוראלי). מדובר באחת העבירות הקשות והחמורות ביותר בסולם עבירות המין.

מהם העונשים בגין ביצוע מעשה סדום?

police_arrestהחוק קובע כי רף הענישה במקרים הנוגעים לביצוע מעשה סדום משתנה בהתאם לגילו של הקורבן ולנסיבות ביצוע העבירה: כך למשל, אם גיל הקורבן הנו בין 14 ל-16 הרי שהעונש יעמוד על עשר שנות מאסר. בגילאים שבין 16 ל-18 ובהתקיים יחסי תלות, מרות, חינוך, השגחה או עבודה – דין מבצע המעשה יהיה צפוי ל-5 שנות מאסר. בהנחה שגילו של הקורבן עומד על 18 שנים ומעלה ובהינתן אותה מערכת יחסים – העונש יעמוד על שלוש שנות מאסר.

יתרה מזאת, חוק העונשין מפרט שורה של נסיבות מחמירות (לרבות ניצול מצב של חוסר הכרה של הקורבן, גרימת חבלה לקורבן, נוכחותם של אנשים נוספים ועוד) אשר בגינן עלולה תקופת המאסר להגיע ל-16 שנות מאסר או אפילו ל-20 שנות מאסר – בהתאם לאופי האירוע.

מעשה סדום במהלך יחסי מין שהתקיימו בהסכמה

אחד התרחישים הנפוצים והסבוכים ביותר בכל הנוגע לעבירות הנוגעות בביצוע מעשה סדום הוא מצב בו בני הזוג מקיימים יחסי מין בהסכמה אך, לפתע, מתרחשת תפנית בעלילה ובני הזוג מבצעים אקט מיני שמוגדר, על פי החוק, כמעשה סדום. בהנחה שאחד מבני הזוג יגיש תלונה יהיה על עורך דינו של הנאשם להוכיח כי לא מדובר היה באקט שהתאפיין בכוונה פלילית אלא סבר הוא כי הייתה הסכמה לכך.

עו”ד פלילי מנוסה ומקצועי יעשה, ככל יכולתו, על מנת להיכנס לעובי הקורה ולהבין את הלך הרוח של האירוע. בצורה כזו יוכלו עורך הדין ומרשו להבין מהם המניעים שהביאו את המתלוננת להגיש תלונה – וזאת, כמובן, בהנחה שאין עוררין על כך שמלכתחילה התקיימו יחסי מין בהסכמה.

משרד עורכי דין גיל באיער מתמחה במתן ייעוץ וליווי משפטי לחשודים בביצוע מעשה סדום. צוות עורכי הדין של המשרד יסייע בייעוץ לחשוד כבר מהרגע הראשון עת יזומן לחקירה בתחנת המשטרה. אנו מאמינים כי ישנה חשיבות גדולה לליווי משפטי צמוד משלב זה, וזאת על מנת לשכנע את רשויות אכיפת החוק להימנע, מלכתחילה, מהגשת כתב אישום.

לייעוץ ללא התחייבות, פנו למשרד עו"ד פלילי גיל באיער 052-3877227

או צרו קשר עכשיו באמצעות הטופס הבא:

שם

טלפון

הודעה

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

מאמרים מהאתר:

הטרדה מינית בעבודה

הטרדה מינית בעבודה

על פי החוק במדינת ישראל, כל פגיעה בכבודו וחירותו של אדם היא עבירה שהאדם האחראי לכך צריך לקבל את עונשו. עבירת הטרדה מינית נכללת גם

קרא עוד »
חוק ההתיישנות לפגיעה מינית

חוק ההתיישנות לפגיעה מינית

פגיעות מיניות הן תופעה קשה ביותר, ולצערנו, מספרן גבוה מאוד. למעשה, מספרן של הפגיעות המיניות גבוה אף יותר מהידוע לנו משום שלא כל נפגע ונפגעת

קרא עוד »