מעשה סדום

תמונה ראשית עו"ד גיל באיער

סעיף 347 (ג) לחוק העונשין מגדיר את מעשה סדום כהחדרת איבר מאיברי הגוף, או חפץ, אל פי הטבעת של האדם, או החדרת איבר מין לפיו של אדם (כלומר, ביצוע אקט אנאלי או אוראלי). מדובר באחת העבירות הקשות והחמורות ביותר בסולם עבירות המין.

מהם העונשים בגין ביצוע מעשה סדום?

police_arrest החוק קובע כי רף הענישה במקרים הנוגעים לביצוע מעשה סדום משתנה בהתאם לגילו של הקורבן ולנסיבות ביצוע העבירה: כך למשל, אם גיל הקורבן הנו בין 14 ל-16 הרי שהעונש יעמוד על עשר שנות מאסר. בגילאים שבין 16 ל-18 ובהתקיים יחסי תלות, מרות, חינוך, השגחה או עבודה – דין מבצע המעשה יהיה צפוי ל-5 שנות מאסר. בהנחה שגילו של הקורבן עומד על 18 שנים ומעלה ובהינתן אותה מערכת יחסים – העונש יעמוד על שלוש שנות מאסר.

יתרה מזאת, חוק העונשין מפרט שורה של נסיבות מחמירות (לרבות ניצול מצב של חוסר הכרה של הקורבן, גרימת חבלה לקורבן, נוכחותם של אנשים נוספים ועוד) אשר בגינן עלולה תקופת המאסר להגיע ל-16 שנות מאסר או אפילו ל-20 שנות מאסר – בהתאם לאופי האירוע.

מעשה סדום במהלך יחסי מין שהתקיימו בהסכמה

אחד התרחישים הנפוצים והסבוכים ביותר בכל הנוגע לעבירות הנוגעות בביצוע מעשה סדום הוא מצב בו בני הזוג מקיימים יחסי מין בהסכמה אך, לפתע, מתרחשת תפנית בעלילה ובני הזוג מבצעים אקט מיני שמוגדר, על פי החוק, כמעשה סדום. בהנחה שאחד מבני הזוג יגיש תלונה יהיה על עורך דינו של הנאשם להוכיח כי לא מדובר היה באקט שהתאפיין בכוונה פלילית אלא סבר הוא כי הייתה הסכמה לכך.

עו”ד פלילי מנוסה ומקצועי יעשה, ככל יכולתו, על מנת להיכנס לעובי הקורה ולהבין את הלך הרוח של האירוע. בצורה כזו יוכלו עורך הדין ומרשו להבין מהם המניעים שהביאו את המתלוננת להגיש תלונה – וזאת, כמובן, בהנחה שאין עוררין על כך שמלכתחילה התקיימו יחסי מין בהסכמה.

משרד עורכי דין גיל באיער מתמחה במתן ייעוץ וליווי משפטי לחשודים בביצוע מעשה סדום. צוות עורכי הדין של המשרד יסייע בייעוץ לחשוד כבר מהרגע הראשון עת יזומן לחקירה בתחנת המשטרה. אנו מאמינים כי ישנה חשיבות גדולה לליווי משפטי צמוד משלב זה, וזאת על מנת לשכנע את רשויות אכיפת החוק להימנע, מלכתחילה, מהגשת כתב אישום.

לייעוץ ללא התחייבות, פנו למשרד עו”ד פלילי גיל באיער 052-3877227

או צרו קשר עכשיו באמצעות הטופס הבא:

[contact-form-7 id=”473″ title=”טופס יצירת קשר 1″]

נעים להכיר

עו”ד פלילי גיל באיער

הרוב המכריע של הלקוחות שמגיעים אלי למשרד הם נורמטיביים. אבל יש להם מכנה משותף אחד: אצל רובם מדובר בפעם הראשונה שהם נחקרים בתיק פלילי והם נמצאים במצב רגשי לא קל. יתכן שמדובר בעבירה שהם ביצעו, בלהט הרגע, וייתכן שבכלל מדובר בעלילת שקר או בהוצאת דברים מכל פרופורציה.

בכל אותם מקרים, אני נמצא שם עבורם כדי לתמוך, להכיל וכמובן להעניק להם את השירות המקצועי הטוב ביותר שאני יכול לתת, תוך שאני מסביר להם, מראש, את הסיכויים ואת הסיכונים. מכיוון שעבדתי, בעבר, כתובע משטרתי ויש לי ניסיון רב, אני מכיר את כל הטריקים וה”שטיקים” וחושב מחוץ לקופסא.

ודבר אחרון ומאוד חשוב, מבחינתי: אני תמיד אהיה זמין עבור לקוח שמתקשר אלי להתייעץ או לשאול שאלה או סתם רוצה לדבר.

עורך דין פלילי גיל באיער

למה לבחור במשרד עו"ד גיל באיער

תובע משטרתי לשעבר המכיר את עבודת המשטרה "מבפנים"

עו"ד פלילי משנת 1998 ניסיון באלפי תיקים פליליים

הקשבה, תמיכה וליווי אישי בתהליך רגשי מורכב וקשה

מחשבה חדה
ותמיד מחוץ לקופסא

מועמד לשעבר
לתפקיד שופט

מאות המלצות אישיות ואותנטיות מלקוחות

הלקוחות שלנו מספרים

משרד עו”ד גיל באיער זכה למאות המלצות חיוביות (ר׳ למטה)

5.0 ★★★★★ (מעל 200 המלצות)

פתרונות המשרד

עבירות אלימות

עבירות סמים

עבירות מין

עבירות נוער

עבירות רכוש

סדר דין פלילי

מאמרים קשורים