תפריט

מה נחשב להטרדה טלפונית?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
מה נחשב להטרדה טלפונית?

הטרדה טלפונית נשמעת כעבירה שאינה חמורה, אך על פי החוק העונש המקסימלי על הטרדה עלול להגיע לשלוש שנות מאסר. לכן כאשר מתחיל הליך פלילי נגד אדם מסוים בגין הטרדה טלפונית, הוא צריך בראש ובראשונה לשכור את שירותיו של עורך דין אשר מתמקצע בתחום של המשפט הפלילי, כדי שיחלץ אותו מהמצב שאליו נקלע.

טיפול במקרים פליליים בנושא הטרדה טלפונית

משרדנו טיפל ומטפל גם בהווה בהרבה מאד תיקים פליליים שהאשמה בהם היא על הטרדה טלפונית שכוללת:

  • שיחות חוזרות ונשנות לאותו אדם בתדירות גבוהה, לאורך היום וגם לאורך הלילה. 
  • הטרדה אשר יוצרת הפרעה למהלך החיים התקין.
  • תוכן פוגעני בשיחות הללו אשר כולל קללות וגידופים.
  • איומים טלפוניים על חיי האדם המוטרד.
  • הטרדות בעלות אופי מיני הכוללות הודעות קוליות או כתובות פוגעניות. 
  • העברת מסרים של פרסומת ללא אישור של הגורם המוטרד.

הפעולות שנוקט הצד שנפגע מההטרדות הטלפוניות

האדם הנפגע מכך מבקש שוב ושוב לחדול עם מסע ההטרדות, אך אם הדבר לא יוצר שינוי אין לו ברירה אלא להגיש תלונה במשטרה על המעשים הללו, תוך העברת מידע על כמות השיחות הטלפוניות, התדירות שלהן והקלטות של תוכן השיחות.

במקרים רבים מבקש הצד המוטרד להוציא צו להפסקת הטרדה טלפונית למשך ששה חודשים ובמידת הצורך אפשר גם להאריך צו זה. 

הליך פלילי נגד מטריד טלפוני

כאשר אנחנו מקבלים תיק פלילי בעניין הטרדה טלפונית לטיפול, אנו בוחנים אותו מכל הכיוונים ומכל ההיבטים, כדי להבין את פרטי המקרה ומהי הסיבה שהמטריד ביצע את המעשים הללו. קשת רחבה מאד של סיבות יכולה להוביל אדם לבצע מעשים מסוג זה, החל בבעיות נפשיות, אהבה נכזבת, רצון לנקום על מקרה שקרה וסיבות רבות נוספות.

בהתאם למקרה הספציפי מחליטים מהי החשיבה האסטרטגית הנכונה ביותר ועל פיה מבצעים כמה פעולות טקטיות במטרה לבטל את כתב האישום ולסגור את התיק הפלילי, כדי שלא יהיו לכך השלכות בטווח הארוך.

לאור המומחיות רבת השנים שלנו, אנו מצליחים בתיקים רבים לעצור את ההליכים שננקטו נגד המטריד למנוע את הגשת כתב האישום ואף לסגור את התיק הפלילי. או לחלופין לצמצם את סעיפי התביעה כדי שהפסיקה תהיה עם החלטה על אי הרשעה ועל עונש קל יחסית שהוא על תנאי ולא בפועל.

הליך אזרחי נגד מטריד טלפוני

כאשר מדובר בהליך אזרחי, עורך הדין ממשרדנו עושה כל שניתן כדי לדחות את התביעה שהוגשה נגד המטריד לאור נסיבות המקרה ובמיוחד אם מדובר במעידה חד פעמית, אירוע שסחף אותו למערבולת שהוא כבר לא שלט בה. אם התביעה תגיע לדיון בבית המשפט, המטרה היא לצמצם עד כמה שאפשר את ערך הפיצוי הכספי.

אם נתקלתם בבעיה מסוג זה, צוות עורכי הדין המיומנים שלנו ישמח לסייע.

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

עוד מאמרים באתר:

מה נחשב להטרדה טלפונית?

מה נחשב להטרדה טלפונית?

הטרדה טלפונית נשמעת כעבירה שאינה חמורה, אך על פי החוק העונש המקסימלי על הטרדה עלול להגיע לשלוש שנות מאסר. לכן כאשר מתחיל הליך פלילי נגד

קרא עוד »