הואשמת בגין הטרדה מינית? כל מה שאתה צריך לדעת

עבירת איום

המודעות ההולכת וגוברת לשוויון בין המינים והמקום המרכזי שתופס נושא זה בשיח – הביאו לכך שמוגשות היום, הרבה יותר מבעבר, תלונות ותביעות רבות על רקע הטרדה מינית.

אם זומנת לחקירה, ואם אתה חושש שאתה עומד להיות מואשם בהטרדה מינית, הנה כל המידע שרצוי שתדע כדי שתבין טוב יותר, את המצב אליו נקלעת, ועל מנת שתוכל להתמיר אותו לטובתך.כל מה שצריך לדעת על האשמה בגין הטרדה מינית

מה אומר החוק על הטרדה מינית?

הטרדה מינית נגזרת מהחוק למניעת הטרדה מינית והיא מוגדרת כפגיעה פיזית-מילולית, כלומר כתקיפה מינית או כמעשה מגונה, ו/או פגיעה מילולית.

פגיעה מלולית מתקיימת כאשר צד א' מטריד את צד ב' באמצעות הצעה מינית, זאת על אף שצד ב' הבהיר למטריד באופן מילולי או התנהגותי, כי הוא אינו מעוניין בהצעה שלו.

כמו כן, הטרדה מינית יכולה להתקיים גם כאשר צד א' עושה שימוש בביטוי שיש בו התייחסות מבזה או משפילה ביחס למיניות או לנטיה המינית של צד ב' (אף אם מדובר בביטוי שנאמר פעם אחת בלבד).

המציאות מלמדת, כי לרוב, המטריד, הוא גבר והמוטרדת היא אישה, אך הטרדה מינית יכולה להתקיים גם כאשר המטרידים הם גבר או אישה, המתייחסים בצורה מבזה או משפילה למינו, למיניותו או לנטייתו המינית של צד ב', שהוא גבר, מה שיכול לקרות כאשר מייחסים לגבר ביטוי כמו 'הומו'.

הטרדה מינית, חשוב להדגיש, מתרחשת רק כאשר היא חוזרת ונשנית (למעט, כאמור, הערה מבזה), אך כאשר מדובר בהטרדה שהתקיימה במסגרת יחסי מרות או תלות, השגחה או חינוך, למשל בין מעסיק לעובדת, בין מורה לתלמידה, בין פסיכולוג למטופלת או בין מפקד בצבא לחיילת, די בהצעה אחת בלבד או באמירה אחת של ביטוי בעל אופי מיני, כדי שהמעשה ייחשב כעבירה של הטרדה מינית.

מה העונש על הטרדה מינית? עורך דין מקצועי יסייע להשיג את התוצאות הרצויות

אז מה העונש על הטרדה מינית? חשיבותם ההולכת וגוברת של ערכים ליברליים הביאה גם למודעות גבוהה יותר לכבודו של האדם, וזו הסיבה שהעונש הקבוע בחוק בגין הטרדה מינית הוא עד שנתיים של מאסר בפועל.

זאת, בהנחה שלא קיימות נסיבות מחמירות. יחד עם זאת, ישנן דרכים להמתיק את העונש, במיוחד כאשר מדובר בהטרדה מינית קלה, שלא כללה נגיעה פיזית ושלא נעשתה במסגרת אותם יחסי מרות או תלות שצויינו לעיל. בנסיבות אלה, התיק יכול להיסגר מחוסר עניין לציבור, והמשמעות היא כי כל עוד לחשוד אין עבר פלילי בתחום עבירות המין או האלימות, גם לא יוגש נגדו כתב אישום.

מה העונש על הטרדה מינית

 

כדי שהתסריט הזה יתממש – חשוב ליצור קשר, מיד עם קבלת ההודעה בדבר הזימון לחקירה, עם עורך דין המתמחה בהטרדות מיניות.

רק עורך דין מקצועי, עם ניסיון, המכיר היטב את החוק ואת המערכת המשפטית- יסייע לחשוד להגיע לתוצאות הרצויות, בין אם על ידי כך שיכין אותו כראוי לחקירה, בין אם ע"י הגשת בקשה לסגירת תיק החקירה (ומתן הסברים מתאימים בנוגע לאופי המעשה, הנורמטיביות של החשוד וחוסר העניין לציבור) ובין אם, במידה שיוגש כתב אישום, על ידי סיוע לסיים את ההליך במינימום נזק, כגון סיום התיק באי הרשעה.

תהא חבר ותשתף:

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

נעים להכיר

עורך דין פלילי גיל באיער

שליש פסיכולוג – שליש עו"ס – שליש עו"ד

הרוב המכריע של הלקוחות שמגיעים אלי למשרד הם נורמטיביים. אבל יש להם מכנה משותף אחד: אצל רובם מדובר בפעם הראשונה שהם נחקרים בתיק פלילי והם נמצאים במצב רגשי לא קל. יתכן שמדובר בעבירה שהם ביצעו, בלהט הרגע, וייתכן שבכלל מדובר בעלילת שקר או בהוצאת דברים מכל פרופורציה.

בכל אותם מקרים, אני נמצא שם עבורם כדי לתמוך, להכיל וכמובן להעניק להם את השירות המקצועי הטוב ביותר שאני יכול לתת, תוך שאני מסביר להם, מראש, את הסיכויים ואת הסיכונים. מכיוון שעבדתי, בעבר, כתובע משטרתי ויש לי ניסיון רב, אני מכיר את כל הטריקים וה"שטיקים" וחושב מחוץ לקופסא.

ודבר אחרון ומאוד חשוב, מבחינתי: אני תמיד אהיה זמין עבור לקוח שמתקשר אלי להתייעץ או לשאול שאלה או סתם רוצה לדבר.

עורך דין פלילי מומלץ, גיל באיער