קבלת דבר במרמה

תמונה ראשית עו"ד גיל באיער

קבלת דבר במרמה הנה עבירה ששלוש שנות מאסר בצדה, ואם נעברה בנסיבות מחמירות – חמש שנות מאסר. “מרמה” מוגדרת כטענת עובדה שהטוען אותה יודע כי אינה נכונה. מרמה יכולה להתרחש בכתב, בעל פה או בהתנהגות. כמו כן, שתיקה יכולה להיחשב כמרמה כאשר אי גילוי פרטים משפיע על הסיטואציה. כך למשל, השמטת פרטים מחוזה עסקי. חשוב לדעת, כי אם המואשם  אינו יודע שהטענה שלו אינה אמת – אין מקום להאשימו בקבלת דבר במרמה.

מה נחשב כ”קבלת דבר”?

man-reaching-hand על פי החוק היבש, קבלת דבר נחשבת כקבלה פיזית של חפץ או דבר מה אחר שאינו מוחשי. קבלת דבר יכולה להיות קבלה של כסף, טובת הנאה, זכייה בתחרות או פרס, משרה, מקרקעין וכו’. רוב האישומים על קבלת דבר במרמה הנם בגין קבלה של כסף. מעבר לכך, בתי המשפט מתייחסים לקבלת דבר גם כקבלה של דבר מה שאינו חומרי כלל וכלל כגון יתרון כלשהו, כל דבר המביא להנאה או לסיפוק נפשי או פיסי. כך למשל, קבלת דבר במרמה יכולה להיות:

  • קבלת טובות הנאה מיניות, גרימת התמסרות וכו’.
  • ויתור על החזר כספי, כגון הלוואה, בעקבות הבטחות כוזבות לרווחים בהשקעה.
  • קבלת קצבה מהביטוח הלאומי לאחר מסירת מסמכים כוזבים.
  • הוצאת כספים מאדם, לצורך השקעה, תוך שימוש במרמה וללא כוונה להעניק לו את רווחיו.
  • זיוף מסמכים על מנת להתקבל למקום עבודה או על מנת לקבל גמול ממקום העבודה בגין לימודים גבוהים.

[ilink url=”https://bayerlaw.co.il/%D7%9E%D7%90%D7%A1%D7%A8-%D7%A2%D7%9C-%D7%AA%D7%A0%D7%90%D7%99-%D7%95%D7%A7%D7%A0%D7%A1-500-%D7%A9%D7%97-%D7%91%D7%9C%D7%91%D7%93-%D7%91%D7%94%D7%95%D7%A0%D7%90%D7%AA-%D7%94%D7%91%D7%99%D7%98%D7%95/”]מאסר על תנאי וקנס 500 ש”ח בלבד בהונאת הביטוח הלאומי – צפו בהחלטה[/ilink]

מה יש להוכיח באישום קבלת דבר במרמה?

על התביעה מוטלת החובה להוכיח, כי הנאשם התכוון לקבל דבר מה בעזרת מרמה וכי הוא לא התכוון, מלכתחילה, לעמוד בהבטחתו. כמו כן, יש להוכיח כי הנאשם אכן ידע שדבריו או מעשיו אינם אמת.

במקרים בהם הנאשם בעבירה של קבלת דבר במרמה הנו נעדר עבר פלילי (וקיימות ראיות טובות נגדו) – יוכל משרד עו”ד באיער לסייע להגיע לענישה מינימאלית, במקרים רבים אף ללא הרשעה. במקרה שלחובת הנאשם עבר פלילי, ניתן, במקרים רבים, כל עוד היקף המרמה אינו גדול ביותר, לסיים את התיק במאסר על תנאי, קנס ופיצוי למתלוננים.

לפרטים נוספים ולייעוץ ללא התחייבות, פנו למשרד עו”ד פלילי גיל באיער 052-3877227

או צרו קשר עכשיו באמצעות הטופס הבא:

[contact-form-7 id=”473″ title=”טופס יצירת קשר 1″]

נעים להכיר

עו”ד פלילי גיל באיער

הרוב המכריע של הלקוחות שמגיעים אלי למשרד הם נורמטיביים. אבל יש להם מכנה משותף אחד: אצל רובם מדובר בפעם הראשונה שהם נחקרים בתיק פלילי והם נמצאים במצב רגשי לא קל. יתכן שמדובר בעבירה שהם ביצעו, בלהט הרגע, וייתכן שבכלל מדובר בעלילת שקר או בהוצאת דברים מכל פרופורציה.

בכל אותם מקרים, אני נמצא שם עבורם כדי לתמוך, להכיל וכמובן להעניק להם את השירות המקצועי הטוב ביותר שאני יכול לתת, תוך שאני מסביר להם, מראש, את הסיכויים ואת הסיכונים. מכיוון שעבדתי, בעבר, כתובע משטרתי ויש לי ניסיון רב, אני מכיר את כל הטריקים וה”שטיקים” וחושב מחוץ לקופסא.

ודבר אחרון ומאוד חשוב, מבחינתי: אני תמיד אהיה זמין עבור לקוח שמתקשר אלי להתייעץ או לשאול שאלה או סתם רוצה לדבר.

עורך דין פלילי גיל באיער

למה לבחור במשרד עו"ד גיל באיער

תובע משטרתי לשעבר המכיר את עבודת המשטרה "מבפנים"

עו"ד פלילי משנת 1998 ניסיון באלפי תיקים פליליים

הקשבה, תמיכה וליווי אישי בתהליך רגשי מורכב וקשה

מחשבה חדה
ותמיד מחוץ לקופסא

מועמד לשעבר
לתפקיד שופט

מאות המלצות אישיות ואותנטיות מלקוחות

הלקוחות שלנו מספרים

משרד עו”ד גיל באיער זכה למאות המלצות חיוביות (ר׳ למטה)

5.0 ★★★★★ (מעל 200 המלצות)

פתרונות המשרד

עבירות אלימות

עבירות סמים

עבירות מין

עבירות נוער

עבירות רכוש

סדר דין פלילי

מאמרים קשורים

חקירה פלילית

חקירה פלילית כאשר אנו שומעים את הביטוי ‘חקירה פלילית’ אנו, בדרך כלל, מדמיינים חדר חשוך ואפל ובו שולחן ברזל בודד, שני כסאות ומנורה ישנה תלויה

קרא עוד »