עורך דין פלילי גיל באיער: מתי מחיקת רישום פלילי הופכת למורכבת?

­רישום פלילי הוא רישום אותו מנהלת משטרת ישראל ובו ניתן למצוא פירוט של סך כל ההרשעות או ההחלטות שקשורות להליכים פליליים שמבוצעים נגד אזרחי ישראל. ברישום זה המשטרה מציינת כיצד הסתיימו הליכי ההעמדה לדין השונים, אילו עבירות בוצעו על ידי הנאשמים ועוד.

כמו כן, מצוי בגיליון הרישום הפלילי מידע בנוגע לתיקים תלויים ועומדים כנגד החשוד, תיקים שנסגרו נגדו והרשעות שהתיישנו או שניתנה לגביהן חנינה מאת נשיא המדינה. גם אם התיק הסתיים ללא הרשעה ובמינוי של קצין נבחן לנאשם, עדיין הוא יצטרך לשאת ברישום פלילי. מחיקת תיק פלילי היא תהליך שיכול להיות מבוצע במספר נסיבות כפי שנפרט במאמר זה.

עילות למחיקת רישום פלילי

עו"ד פלילי גיל באיער - מחיקת רישום פלילי
עו"ד פלילי גיל באיער – מחיקת רישום פלילי

ראשית, כל רישום פלילי נחשב למחוק לאחר חלוף זמן מסוים. כך למשל תיקים שנסגרו ללא הרשעה, לרוב נחשבים למחוקים בתוך חמש שנים ואילו אם מדובר בעבירות שהסתיימו ללא הרשעה שביצעו בני נוער קטינים, הרישום נחשב למחוק בתוך שלוש שנים בלבד. עורך דין פלילי צריך, בין היתר, לעשות כמיטב יכולתו על מנת להביא לכך שהרישום יימחק במהירות, וזאת משום שרישום פלילי כמוהו כאות קלון שמטיל צל כבד על עתידו של האדם.

מחיקת תיק פלילי – סיבות נוספות

עילות נוספות למחיקת רישום פלילי יכולות להיות סגירה של התיק מפאת חוסר עניין לציבור וחוסר ראיות. שימו לב – מקרים כאלו מתארים מצבים שבהם החקירה הגיעה לסיומה לפני שהוגש בכלל כתב אישום. לעתים, מחיקת רישום פלילי יכולה להיות מורכבת ביותר ולדרוש צעדים מיוחדים שיכול לעשות בעיקר עורך דין פלילי שמכיר את החוק מלפנים ומאחור כמו גם את התקדימים המשפטיים העדכניים ביותר בתחום.

מתי העסק הופך להיות מורכב?

אם אדם הורשע על ידי בית המשפט ובכל זאת ברצונו למחוק את ההרשעה, אזי מדובר בפרוצדורה מורכבת שמחייבת נוכחות של עורך דין פלילי. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שכדי למחוק הרשעה שניתנה בבית המשפט ישנו צורך להגיש בקשת חנינה לנשיא המדינה.

שיתוף הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp