תפריט

מהי הסגת גבול פלילית?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
מהי הסגת גבול פלילית?

הסגת גבול הינה עבירה פלילית והיא חלה על מצבים שבהם ישנה פגיעה במימוש זכויות הקניין של האדם במרחב הפרטי, המיטלטלין או מקרקעין, או במילים אחרות: ברכבו הפרטי, בחניה שלו, בבית העסק שלו או בדירתו. המחזיק בנכס יכול להיות אדם שאינו הבעלים שרשומים על הנכס אלא שוכר זמני.

יש לציין שגם ישיבה על הקטנוע של האדם לו הקטנוע שייך, הכנסה של חלק מהגוף לנכס, צלצול ממושך או בעיטה בדלתו של האדם הינם מקרים שנחשבים להסגת גבול, כל זאת כאשר מתלווה לכניסה מטרה שאינה חוקית. לדוגמה: מקרים בהם אדם נכנס לנכס של אדם אחר בניגוד לרצונו של בעל הנכס ונשאר בו למרת שבעל הנכס התנגד לכך, כאשר מבצע העבירה נכנס במטרה לפגוע – להקניט, להעליב או להפחיד את בעל הנכס.

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

ישנם מקרים נוספים שנחשבים להסגת גבול, מקרים אלו חלים על מצבים שבהם חל שינוי פיזי בנכס: שבירה של חלון או כניסה לשטח פרטי, הינן פעולות שנחשבות גם הן להסגת גבול. יחד עם זאת, במידה שאדם נכנס למבנה נטוש במטרה לבחון אותו בלבד ולא מתוך כוונה רעה, לא תחשב פעולתו (ברוב המקרים) כהסגת גבול.

מהו העונש בגין הסגת גבול?

 במקרים בהם אדם נכנס לנכס שנמצא בבעלותו של אדם אחר ונשאר בנכס שלא בהתאם לחוק, כמו לדוגמה: מצבים בהם שוכר לא פינה את הדירה לאחר שתקופת הסכם השכירות הסתיימה, במקרים בהם אדם פלש והשתלט על קרקע שנמצאת בבעלותו של אדם אחר, פלש לקניינו של אדם אחר כדי להפחידו, להקניטו או להעליבו – בכל המקרים הללו מדובר על הסגת גבול. אדם שמבצע פעולות אלו עשוי לקבל עונש מאסר של שנתיים. במידה שמבצע העבירה השתמש בנשק, הוא עשוי לקבל עונש של ארבע שנות מאסר.

הרשעה בבגין ביצוע עבירת הסגת גבול

 כדי להוכיח שאדם אשם בביצוע עבירת הסגת גבול, יש להוכיח שהוא נכנס לנכס של אדם אחר כדי להקניט, להעליב או להפחיד אותו או כדי לבצע עבירה, ומכאן שהכניסה לנכס בלבד אינה מספיקה.

יחד עם זאת, כדי להוכיח כי בוצעה הסגת גבול, לא צריך להגיע למצב שבו בעל הנכס אכן יפחד או יוקנט ואין צורך בכך שבאמת תתבצע עבירה. כמו כן, לא צריך שבעל הנכס יימצא במקום כדי לחוש באיום.

כדי להוכיח שבוצעה הסגת גבול, מספיק להוכיח שהמטרה של מסיג הגבול הייתה להפחיד את המחזיק בנכס. מסיג הגבול יכול לקבל עונש בשל כניסה בלבד רק במקרה שישנה סבירות לכך שהתנהגותו הייתה עשויה להוביל לאיום על המחזיק בכנס. נוסף על כך, במקרה שאדם נכנס לנכס מתוך הסכמה ובצורה חוקית, אך נשאר במקום בניגוד לרצון של בעל הנכס, הוא ייחשב למסיג גבול.

הואשמתם בביצוע עבירת הסגת גבול? פנו אל משרד עורכי הדין הפלילי של גיל באיער

במידה שהואשמתם בביצוע עבירת הסגת גבול, חשוב שתפעלו בהקדם ותצרו קשר עם עורך דין שמתמחה בדין הפלילי, לרבות מקרים של הסגות גבול.

עורך דין מיומן ומקצועי שייצג אנשים שהואשמו בביצוע הסגת גבול, יוכל להנחות אתכם לגבי אופן ההתנהלות המומלץ בעת החקירה במשטרה וכן להסביר לכם כיצד אתם יכולים לפעול ואיזה תהליך אתם עתידים לעבור.

במידה שתפנו אל משרד עורכי הדין שלי – גיל באיער, אוכל ללוות אתכם לאורך כל הדרך ולספק לכם ייעוץ וייצוג מקצועי. אתם מוזמנים ליצור קשר באמצעות הטלפון או להשאיר את הפרטים שלכם בטופס יצירת הקשר ואחזור אליכם בהקדם.

 

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

עוד מאמרים באתר:

הטרדה מינית בעבודה

הטרדה מינית בעבודה

על פי החוק במדינת ישראל, כל פגיעה בכבודו וחירותו של אדם היא עבירה שהאדם האחראי לכך צריך לקבל את עונשו. עבירת הטרדה מינית נכללת גם

קרא עוד »
חוק ההתיישנות לפגיעה מינית

חוק ההתיישנות לפגיעה מינית

פגיעות מיניות הן תופעה קשה ביותר, ולצערנו, מספרן גבוה מאוד. למעשה, מספרן של הפגיעות המיניות גבוה אף יותר מהידוע לנו משום שלא כל נפגע ונפגעת

קרא עוד »