האישה הגישה נגדך תלונה במשטרה? גם לך יש זכויות!

בעשור האחרון, רשויות האכיפה ובתי המשפט מתייחסים בחומרה רבה לתופעה של אלימות נגד נשים.
בין אם זהו ניסיונה של המדינה לפצות על שנים רבות של התייחסות בלתי רצינית מספיק לפניות של נשים למשטרה על רקע אלימות נגד נשים מצד בן הזוג, ובין אם זוהי חלק ממגמה נרחבת ליצור שוויון זכויות מלא בחברה לציבור הנשים- כיום, גם תלונות קטנות ביותר מצד נשים מטופלות, באופן מיידי וביד ברזל.

אכיפת זכויות הנשים עלולה לפגוע בזכויות הגברים

השינוי הזה הוא, בעיקרו, חיובי, והוא מצביע על מודעות הולכת וגוברת לזכויותיה של האישה, שבמשך שנים נחשבה לאנדרג דוג, ולרצון להבטיח, שהיא לא תופלה לרעה, לא תנוצל ושמעמדה יהיה שווה למעמדו של הגבר. העניין הוא, שהרצון להיטיב עם נשים ולתקן את העוול שנגרם להן במשך שנים, פוגע בגברים, כאשר ה"תיקון" החברתי נעשה על חשבונם. מה משמעות הדבר וכיצד זה בא לידי ביטויאלימות נגד נשים [האישה הגישה נגדך תלונה במשטרה] עו"ד גיל באיער

בפועל, המצב הוא כי נשים יכולות להשתמש לרעה ברגישות החברתית הקיימת כלפיהן, על ידי הצגת בני זוגן בצורה שקרית, מוגזמת ומעוותת, שאינה תואמת את המציאות. כך, למשל, המציאות מלמדת כי, פעמים רבות, נשים מתגרות בבני זוגן, נוטות לנפח ולהוציא מפרופורציה מריבה שגרתית ויוצרות פרובוקציות כדי לגרום לבעל להתפרץ, כך שיהיה להן בסיס להגשת תלונה. התוצאה היא, כי משברים נפוצים או וויכוחים, שהם חלק בלתי נפרד מכל מערכת יחסים, הופכים לאירוע פלילי, שהבעל משלם עליו ביוקר. למותר לציין, כי הדבר מתרחש במיוחד במצבים בהם בני הזוג נמצאים בסכסוך משמעותי, כגון טענות לבגידה, רצון לפירוד/גירושין וכד'.

שמור על עצמך ופנה מיידית לעורך דין

כאמור, בשל רגישותן של הרשויות לנושא, הן נוקטות ביד קשה כנגד גברים, מה שבא לידי ביטוי בעיכובים לחקירה של גברים ובמעצרים, חדשות לבקרים, בצווי הרחקה מהבית לפרקי זמן של שבוע/שבועיים, במעצרי בית, במעצרים בפועל ועוד. כל הסנקציות הללו, פעמים רבות, הן חמורות מידי, אינן נמצאות בהלימה להתרחשות, שבאמת אירעה בפועל בין בני הזוג, והן נועדו גם כדי להוות גורם מרתיע לגברים אחרים, ובכך להפחית את ההיקף של מקרי אלימות נגד נשים.

הבשורה הטובה בתוך כל זה היא, כי עם עורך דין מקצועי המתמחה בייצוג גברים על רקע אירועי אלימות במשפחה, אפשר לא רק להתכונן כראוי להליך החקירה ולדעת מה לומר ואיך לומר (ומה לא רצוי לומר) ומהן זכויותיך בחקירה וכיצד למזער את הסיכוי להיעצר או "לבלות" במעצר בית או בהרחקה משמעותית מהבית אלא גם להביא לסגירת התיק, לפעמים, או לצמצום מימדי העונש הפוטנציאלי במידה ותהיה הרשעה (ולעתים אף להביא לסיום התיק בפסק דין ללא הרשעה, כך שהפגיעה העתידית תהא מינימלית).

תהא חבר ותשתף:

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

נעים להכיר

עורך דין פלילי גיל באיער

שליש פסיכולוג – שליש עו"ס – שליש עו"ד

הרוב המכריע של הלקוחות שמגיעים אלי למשרד הם נורמטיביים. אבל יש להם מכנה משותף אחד: אצל רובם מדובר בפעם הראשונה שהם נחקרים בתיק פלילי והם נמצאים במצב רגשי לא קל. יתכן שמדובר בעבירה שהם ביצעו, בלהט הרגע, וייתכן שבכלל מדובר בעלילת שקר או בהוצאת דברים מכל פרופורציה.

בכל אותם מקרים, אני נמצא שם עבורם כדי לתמוך, להכיל וכמובן להעניק להם את השירות המקצועי הטוב ביותר שאני יכול לתת, תוך שאני מסביר להם, מראש, את הסיכויים ואת הסיכונים. מכיוון שעבדתי, בעבר, כתובע משטרתי ויש לי ניסיון רב, אני מכיר את כל הטריקים וה"שטיקים" וחושב מחוץ לקופסא.

ודבר אחרון ומאוד חשוב, מבחינתי: אני תמיד אהיה זמין עבור לקוח שמתקשר אלי להתייעץ או לשאול שאלה או סתם רוצה לדבר.

עורך דין פלילי מומלץ, גיל באיער