תפריט

חשוד שהכריח את אשתו לעסוק בזנות – לא מדובר בעבירת שידול

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

באתר mynet פורסם כי אדם תושב אזור חדרה נעצר על ידי המשטרה, והוא חשוד שכפה עיסוק בזנות על אשתו. כמו כן, חשוד אותו אדם שאילץ אותה לפרוץ לדירה. המעצר הגיע לאחר שהאישה הגיעה לתחנת המשטרה בעיר והגישה תלונה נגד בעלה.

טענותיה של האישה היו קשות ביותר – והיא סיפרה על כך שבעלה כופה עליה את העיסוק בזנות ואת הפריצה לבתים. המשטרה עצרה את הבעל לחקירה וגם תיק פלילי נפתח נגדו, בגין עבירות של הבאת אדם למעשה זנות, פרסום השירותים הללו, התפרצות לבית ועבירות נוספות.

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

המשטרה מסבירה כי הבעל נחשד שתקף את בת זוגו והכריח אותה לקיים יחסי מין עם גברים אחרים בתמורה לסכומי כסף. כמו כן, לאחר שהכריח אותה לפרוץ לדירה ברחוב העצמאות בעיר, הוא מכר את הרכוש ואת הציוד שנגנב. במשטרה חושדים כי אם האדם ישוחרר, הוא יסכן את ביטחון אשתו ואת שלומה.

חשד סביר שהחשוד ביצע את העבירות

עורך הדין של החשוד טען שהאישה עסקה בזנות וכי קיימים סרטים באתרי אינטרנט שבהם היא מצולמת. לפי טענת עורך הדין הפלילי, החשוד דווקא ניסה לעזור לאישה על ידי מניעת הפרסום ועצירתו. בנוסף, אותו עו"ד פלילי טען כי האדם לא ביצע דבר מהמצוין בבקשת המעצר. השופטת שדנה במקרה קבעה שישנו חשד סביר שהחשוד ביצע את העבירות והאריכה את מעצרו.

ה"חשד הסביר" הנו מונח משפטי רלוונטי לחקירה פלילית. אם מתקיים חשד סביר שחשוד ביצע את העבירות המיוחסות לו ומתקיימת בעניינו עילת מעצר (כמו חשש למסוכנות או להשפעה על עדים או העלמת ראיות), שוטר יכול לעצור אותו ל-24 שעות ושופט יכול להאריך את מעצרו למספר ימים בכל פעם, וכך קרה במקרה הזה.

העבירה הרלוונטית אינה שידול לזנות

אין לטעות – המקרה המונח לפנינו אינו מקרה של שידול לזנות, מכיוון שהזנות בישראל היא חוקית. עבירות בתחום זה הנן החזקת מקום לשם זנות, הבאת אדם לעסוק בזנות, סרסרות, סחר בנשים ופרסום שירותי זנות. בענייננו, מדובר בחשד לביצוע עבירה של הבאת אדם לעסוק בזנות.

במקרה המתואר, יש התייחסות לעבירות מין ועבירות רכוש, ולא מדובר בעבירות הראשונות שאותו חשוד מבצע, כפי שמצוין בכתבה. לכן, אם הוא יורשע, עברו הפלילי עשוי בהחלט להשפיע, במידה מסוימת, על העונש שייגזר עליו, אם מדובר בעבירות מהשנים האחרונות או כאלה שריצה בגינן מאסר.

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

עוד מאמרים באתר:

אלימות ופגיעה ברכוש

אלימות ופגיעה ברכוש

מעשי אלימות ופגיעה ברכושו הפרטי, הם מעשים יום יומיים אשר קורים ברחבי המדינה בדרגות חומרה שונות. עבירות אלימות ופגיעה ברכוש  אנשים אשר עסוקים בפעולות של

קרא עוד »
הגשת תלונה במשטרה על אלימות

הגשת תלונה במשטרה על אלימות

הגשת תלונה על אלימות מוגשת למשטרה על ידי מי שחווה את האלימות, בטח כלל מדובר בנשים אשר בעליהן, בני זוגות או גורמים משפחתיים ואחרים מבצעים

קרא עוד »
החזקת סמים לשימוש עצמי

החזקת סמים לשימוש עצמי

לפי פקודת הסמים, יש הבדל בין החזקה של סם למטרת שימוש עצמי והחזקה בכמות רבה של סמים שלא למטרת שימוש עצמי. כאשר משווים בין שני

קרא עוד »