הסגת גבול

הסגת גבול הנה כניסה לנכס או על פניו (יוסבר בהמשך) והישארות בנכס, לאחר הכניסה אליו. הכניסה מוגדרת ככניסה במטרה להפחיד את המחזיק בנכס, להקניט (להרגיז) אותו, להעליב אותו או על מנת לעבור עבירה. כניסה לנכס מוגדרת בראש ובראשונה ככניסה "רגילה", כלומר, אדם הנכנס בכל גופו לתוך מקום מסוים. מעבר לכך, כניסה לנכס יכולה להיות גם הכנסת חלק מגופו של הנכנס כמו ראש או יד, בעיטה בדלת, צלצול ללא הפסקה בפעמון דירה ועוד.

מה הוא נכס לצרכי הסגת גבול?

ברוב המקרים, הסגת גבול מתייחסת למבנים, כגון בית פרטי או בית עסק, חצר, שדה וכו'. מעבר לכך, הסגת גבול יכולה להתרחש בחלק בנכס מסוים כמו חדר פרטי בתוך בית משותף, משרד פרטי וכדומה. כך למשל, אם אדם מבקר את ילדיו בדירת גרושתו ונכנס לחדרה הפרטי, ללא רשותה, במטרה להזיק לה, לחטט בחפציה או להעליבה – הוא עובר עבירה של הסגת גבול. שכן, למרות שהוזמן לדירה, הוא לא הוזמן לחדרה הפרטי.

נכס אינו חייב להיות נכס נדל"ני או קבוע. לצרכי אישום בהסגת גבול, נכס יכול להיות גם מבנה ארעי או אפילו רכוש שניתן לעלות עליו. דוגמא טובה לכך היא ישיבה על קטנוע שנחשבת ככניסה על פניו של נכס נייד.

מה יש להוכיח כדי להאשים אדם בהסגת גבול?

כדי להאשים אדם בהסגת גבול יש להוכיח כי, אכן, התרחשה כניסה של אותו אדם לנכס או כי הוא נשאר בו, גם לאחר שהתבקש לצאת ממנו. כמו כן, יש להוכיח כי המטרה של הכניסה הייתה הפחדה, העלבה, הקנטה או  על מנת לעבור עבירה. למעט מקרים חריגים כמו אדם שנכנס לבית נטוש, כדי לבחון אותו מתוך תמימות, רוב האישומים בגין הסגת גבול עומדים בקריטריונים אלו.

עם זאת, ייתכנו מקרים בהם המדובר בנכס שהוא ספק ציבורי – ספק פרטי או במקרים בהם קיים ספק האם לאחר שהכניסה הייתה כדין, נמסר לנאשם בצורה ברורה כי הוא מתבקש לצאת מהנכס. לכן, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי, אשר יוכל לנתח את חומר הראיות ולנסות לשכנע את התביעה לוותר על הוראת חיקוק זו.

לייעוץ ללא התחייבות, פנו למשרד עו"ד פלילי גיל באיער 052-3877227

או צרו קשר עכשיו באמצעות הטופס הבא:

שם

טלפון

הודעה