לימוד משפטים בכל גיל

החלום של ישראלים רבים הוא ללמוד משפטים. יש אזרחים שלאחר השירות הצבאי נרשמים לאחת הפקולטות ולומדים משפטים במשך כמה שנים כדי לעסוק בכך.

לימוד משפטים בגיל מאוחר

אך יש גם אזרחים שלאחר השירות הצבאי פנו לעיסוקים אחרים, כיוון שתחומים אחרים עניינו אותם יותר ולכן הם למדו אותם או לחלופין הם פנו מיד לעבודה, כיוון שלא הייתה להם אפשרות לממן את לימודי המשפטים. כך או כך לאחר כמה שנים הכמיהה ללימודי משפטים נותנת את אותותיה ולכן הם בוחנים את האפשרויות השונות לבצע הסבה למשפטים. כאשר זה קורה בגיל מבוגר זה עניין שהוא מעט מורכב יותר, רבים מהסטודנטים הם בעלי משפחות ולכן הם ממשיכים לעבוד במקביל ללימודים.

חיים סטודנטיאליים

חיים סטודנטיאליים אינם עניין של מה בכך בגיל מבוגר יחסית, הסטודנט החדש צריך להתרגל לחיים חדשים שכוללים טכניקות לימודיות שהוא לא מכיר, כיוון שמדובר בשיטות חדשות אשר לא היו קיימות בעבר כשהוא היה צעיר ולמד כסטודנט תחום אחר.

לימודי המשפטים מצריכים שעות רבות של לימוד במכללה או באוניברסיטה וגם שעות רבות בבית ולכן עוברים על הסטודנטים הללו כמה שנים קשות שבהן הם משלבים בין כל העולמות כדי לממש את החלום המקצועי שלהם. רובם מצליחים לעבור את השנים הקשות הללו, עוברים את המבחנים המורכבים ומתחילים בפועל את תקופת הסטאז’ כדי לעסוק בהמשך בתחום המשפטי שאותו הם בחרו, עו”ד לענייני משפחה, נזיקין, מקרקעין וכו’.

קריירה שנייה

רבים מאלו שבוחרים להתחיל ללמוד בגיל מבוגר כדי לבחור במקצוע זה עבור קריירה שנייה שלהם, מבצעים זאת לאחר שלאורך שנים רבות הם עסקו בתחומים קרובים. כך לדוגמה אנשי צבא שעבדו לאורך שנים בפרקליטות הצבאית, בוחרים לעסוק במשפט בנישה המוכרת להם וכך הם מסייעים לחיילים ולאנשי מערכת הביטחון שמעוניינים לתבוע עקב סיבות כאלו ואחרות.

כמו כן שוטרים רבים אשר יוצאים לגמלאות ולאורך שנים נחשפו לכל מה שקורה במשפט הפלילי ולכן כעת הם מעוניינים לעסוק בפן הפלילי ולכן הם פונים ללימודי משפט.

כך פועלים גם שמאים שמעוניינים כעת לעסוק בתחום המשפטי של מקרקעין שכולל התנהלות עם לקוחות שונים בנשאים כמו מכירת דירות, בתים, קרקעות, עסקאות קומבינציה ועוד.

הנאה עצומה מהמקצוע החדש

בתום לימודי המשפטים, תקופת הסטאז’ והמבחנים, מתחילים עורכי הדין החדשים לעסוק בכך בפועל. עבורם זו התגשמות של חלום, כיוון שאין גיל ללימודים ולכן הם משמשים דוגמה לכל הסובבים אותם ובעיקר לילדיהם.

עם הזמן הם מצטרפים כשכירים או כשותפים למשרדי עריכת דין, או לחלופין הם פותחים משרד עצמאי ומתחילים לחפש לקוחות ולהעניק להם שירות מקצועי לאור כל הידע שהם צברו הן במהלך חייהם על פי העיסוק הקודם שלהם והן בתקופת הלימודים והסטאז’. הסיפוק הפנימי שלהם הוא עצום והם נהנים מכל רגע.

 

המאמר הועיל לכם? שתפו גם את החברים
עורך דין גיל באיער

עורך דין גיל באיער

גיל באיער הינו עורך דין פלילי מהותיקים בישראל. בעברו, כיהן עו"ד באיער כתובע משטרתי וצבר ניסיון רב שנים בהופעה באלפי תיקים פליליים ודיוני מעצר (כולל תיקי נוער) הן כתובע והן כסנגור. בשנת 2009 היה מועמד לכהונת שופט.