ייעוץ משפטי לפני חקירה משטרתית

ייעוץ משפטי לפני חקירה משטרתית

ביצעתם עבירה פלילית או זומנתם לחקירה ואתם לחוצים וזקוקים לכמה עצות טובות?
הטעות הגדולה ביותר שניתן לעשות, כאשר יש אפשרות (זמן) להתייעץ עם עורך דין פלילי לפני חקירה משטרתית הנה לא לעשות זאת. זאת, מכיוון שכל גרסה אשר תמסרו במשטרה, כל טעות, כל סתירה, תפעל אח"כ כנגדכם בבית המשפט, וככל הנראה, לא תוכלו לתקן אותה. כל תרגיל הכי פשוט שיפעיל עליכם חוקר המשטרה יכול שיצליח לו והוא יוציא מכם מידע שלא היה משיג אותו לולא מסרתם לו אותו מפיכם. פגישה אחת עם עורך דין פלילי הייתה חוסכת לכם את הגשת המידע הזה למשטרה "על מגש של כסף". איש אינו צריך להפליל את עצמו.

תפקידו של עורך דין פלילי, בשלב ראשוני זה, הינו לייעץ לחשוד כיצד לפעול מול החוקר. לרוב הנחקרים זוהי הפעם הראשונה בתחנת המשטרה והם חוששים, מן הסתם, ממעמד מלחיץ זה. דבר זה עלול להביא לחרדה, לבלבול, למתן גרסאות סותרות ועוד.
תפקידו של עורך הדין הפלילי הוא להסביר ללקוח על זכויותיו וחובותיו בחקירה, על התרגילים האפשריים שחוקר משטרה עלול לעשות במהלך החקירה ואיזו גרסה כדאי ללקוח להציג בחקירה (אם בכלל).

מעבר לכך, עורך הדין גם משמש כמתווך בין הלקוח לבין החוקר המשטרתי. בין אם יעשה זאת באופן פיסי, כאשר יגיע לתחנת המשטרה עם מרשו, ובין אם יעשה זאת תוך מתן עצות והנחיות בדבר מה לומר, למי ואיך.
תפקיד חשוב של עורך הדין הפלילי הנו הרגעת הפונה ושימת המצב בפרופורציות סבירות. זאת, עקב בקיאותו הרבה של עורך הדין בחוק וניסיונו רב השנים בתחום הפלילי.

חשוב לציין, כי זכות ההיוועצות עם עורך דין הינה זכות הקיימת בחוק הפלילי ומחויבת להינתן קודם לתחילת החקירה. אם ישים לב הנחשד לדברי החוקר, ישמע כי, בין זכויותיו, קיימת באופן ברור זכות זו.
במצבים מסוימים יכול שעורך הדין ייעץ ללקוח לעשות שימוש בזכות השתיקה. במקרה זה חשוב כי הנחקר יזכור שזוהי זכותו המלאה ויישם אותה, במידת הצורך.

תהא חבר ותשתף:

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

נעים להכיר

עורך דין פלילי גיל באיער

שליש פסיכולוג – שליש עו"ס – שליש עו"ד

הרוב המכריע של הלקוחות שמגיעים אלי למשרד הם נורמטיביים. אבל יש להם מכנה משותף אחד: אצל רובם מדובר בפעם הראשונה שהם נחקרים בתיק פלילי והם נמצאים במצב רגשי לא קל. יתכן שמדובר בעבירה שהם ביצעו, בלהט הרגע, וייתכן שבכלל מדובר בעלילת שקר או בהוצאת דברים מכל פרופורציה.

בכל אותם מקרים, אני נמצא שם עבורם כדי לתמוך, להכיל וכמובן להעניק להם את השירות המקצועי הטוב ביותר שאני יכול לתת, תוך שאני מסביר להם, מראש, את הסיכויים ואת הסיכונים. מכיוון שעבדתי, בעבר, כתובע משטרתי ויש לי ניסיון רב, אני מכיר את כל הטריקים וה"שטיקים" וחושב מחוץ לקופסא.

ודבר אחרון ומאוד חשוב, מבחינתי: אני תמיד אהיה זמין עבור לקוח שמתקשר אלי להתייעץ או לשאול שאלה או סתם רוצה לדבר.

עורך דין פלילי מומלץ, גיל באיער