תפריט

בצל הקורונה: עלייה חדה בהונאות בכרטיסי אשראי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
עלייה חדה בהונאות בכרטיסי אשראי

משבר הקורונה יצר מצבים חדשים ולא מוכרים בקרב האוכלוסייה. רוב הציבור היה בבית לאורך פרק זמן ארוך מאד, מלבד העובדים החיוניים. הילדים לא הלכו לגני הילדים ולבית הספר, וכך כולם היו מכונסים בבית. 

לקוחות רבים של משרדי נתקלו במצבים אשר בהם נגנב מהם מידע אישי של כרטיס האשראי  שלהם ובוצע בו שימוש על ידי אחרים

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

המצב במשק עקב הקורונה 

כמות גדולה מאד של עובדים יצאו לחל"ת ולכן הם לא קיבלו את שכרם, פרק הזמן שהמתינו לקבלת הכספים מהמוסד לביטוח לאומי היה ארוך מאד וגם אז התקבלו מקדמות וסכומים קטנים בלבד אשר ייצרו פער בהכנסות מול הסכומים שנכנסו לחשבונות הבנק, טרם הקורונה. 

מעסיקים רבים גילו שהם במצב כלכלי בעייתי ביותר וחלקם אף קרסו, כיוון שהיה עליהם למלא את המחויבויות העסקיות שלהם לספקים, לעובדים, תשלומי שכר דירה לבעלי הנכסים, מיסים לרשויות ולגורמים נוספים, אך מנגד הם לא הצליחו להכניס כספים לעסק שלהם ולכן נוצר להם בור עמוק. המענקים הגיעו בשלב מאוחר מדי ובסכומים קטנים מדי.

פעולות של מי שעוסק בפעולות מרמה 

עקב העובדה שכולם היו בבתים, הגנבים לא יכלו לפעול בדרכם הרגילה ומקצתם חיפשו דרכים אחרות כדי להשיג כספים.

אחת הדרכים הפופולריות היא הונאה באמצעות כרטיסי אשראי. גורמים שונים התקשרו לאזרחים תמימים והציגו את עצמם כנציגים של חברה זו או אחרת ותוך כדי התהליך ביקשו וקיבלו את פרטי כרטיס האשראי.

מכאן ועד ביצוע תשלומים באמצעות כרטיסי האשראי הללו או משיכת כספים תוך שימוש באפליקציות שונות, היא קצרה. אזרחים רבים גילו לתדהמתם כי באמצעות כרטיס האשראי שלהם בוצעו עסקאות בהיקפים גדולים בעסקים שונים. 

הונאות ברשת האינטרנט 

העוקץ הפיננסי קיבל ממדים נרחבים במהלך ימי הקורונה וכמות ההונאות הייתה ענקית. גורמים שונים אשר היו זקוקים לכסף באופן מידי לצרכים אישיים או עסקיים פעלו בדרכים שונות כדי להציל את עורם ולגייס את הכספים הנחוצים להם והם לא בחלו בשום דרך. 

כך הסתבר לדוגמה שבוצעו פעולות פישינג כדי לחשוף נתוני כרטיסי אשראי של לקוחות רבים כדי לבצע פעולות עתידיות. מחלקות הביטחון של חברות כרטיסי האשראי היו ערות למצב החדש והן היו עם היד על הדופק ועשו רבות כדי לצמצם את התופעה. 

רוב הלקוחות אשר ספגו מכה כספית בעקבות מעשי המרמה, קיבלו מחברת כרטיסי האשראי את מלוא הכספים אשר נגזלו מהם.

פעולות משפטיות שיש לבצע נגד גורמים שונים 

מי שנפגע ממעשים שונים אשר בוצעו באמצעות כרטיס האשראי הפרטי, מוזמן לפנות למשרדי כדי שהצוות המקצועי יבחן את הנושא ממלוא היבטיו. אם תהיה לכך הצדקה, יינקטו צעדים משפטיים שונים כדי להחזיר לאזרח את מלוא הכספים המגיעים לו, בתוספת פיצוי כספי על עוגת הנפש.

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

עוד מאמרים באתר:

סגירת תיק הפצת חומר תועבה

סגירת תיק הפצת חומר תועבה

בחור כבן 40, נשוי ואב לשני ילדים, נחקר ביחידת הסייבר של משטרת ישראל בחשד להפצת חומר תועבה (סרטון מיני) והטלפון הסלולרי שלו נלקח ממנו כראיה. 

קרא עוד »
מחיקת אישום גניבה מחנות

מחיקת אישום גניבה מחנות

ש.ס. בחורה נורמטיבית, סטודנטית לפסיכולוגיה, בת 25 ללא עבר פלילי, נתפשה כשהיא גונבת פרטי לבוש משתי חנויות – זארה ורנואר בקניון סי מול באשדוד. הפריטים

קרא עוד »