כל מה שרצית לדעת על סחיטה באיומים ולא העזת לשאול

אתה מואשם בסחיטה באיומים? זומנת לחקירה במשטרה, ואתה ממש לא יודע מה צפוי לך? רוצה לדעת מה העונש על סחיטה באיומים? כדי שתוכל להגיע לחקירה כמה שיותר מוכן וכדי להטות את הנסיבות לטובתך, כדאי מאוד שתצטייד בעורך דין מקצועי, במהירות האפשרית. כל מה שצריך לדעת על עבירת סחיטה באיומים, ועל האופן שבו עורך דין יכול להוציא אותך מהתסביך- במאמר שלפניך.

מהי סחיטה באיומים?

סחיטה באיומים מתרחשת כאשר צד א' מנסה לגרום לצד ב' לפעול על פי רצונו (של צד א') בדרך של איומים לפגוע בגופו, רכושו, שמו הטוב או צנעת חייו של צד א' (או של אחר הקרוב אליו). סחיטה באיומים נתפסת בתודעה ככזו שמבוצעת רק על ידי פושעים וחברים בארגוני העולם התחתון. על אף שמקרי הסחיטה הקלאסיים ביותר, אכן, מתרחשים על ידי ארגוני עבריינים, בדמות סחיטת בעלי עסקים לתשלום דמי חסות, מדובר, למעשה, בעבירה המבוצעת בתדירות גבוהה גם על ידי כאלה הנתפסים כנורמטיביים לחלוטין.

כך למשל, אישה המאיימת על גבר כי תספר לאשתו על כך כי קיימו יחסי מין במידה שלא ישלם לה את הכסף מהי סחיטה באיומים?שהיא דורשת-מבצעת, בעצם, מעשה של סחיטה באיומים. המרכיב המרכזי בעבירה כזו הוא עצם האיום, אשר מעורר פחד אצל הקורבן מפני התגובה הצפויה, במידה שלא יציית לרצונו של המאיים. מרבית כתבי האישום המוגשים לבית המשפט על רקע סחיטה באיומים מבוססים על מקרים שגרתיים מחיי היומיום, במסגרתם צד א' סוחט צד ב' ע"מ להוציא ממנו סכום כסף.

בתי המשפט מתייחסים בחומרה רבה לעבירות של סחיטה באיומים, על אחת כמה וכמה כאשר הצד המאויים מילא אחר דרישותיו של הצד המאיים. במקרה האחרון, הונש המקסימאלי הקבוע בחוק הוא 9 שנות מאסר.

בחודש מאי 2016, גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב 20 שנות מאסר על איתן חיא בגין ביצוע עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, סחיטה באיומים והלבנת הון, ובכך הציב רף ענישה חדש לעבירות של סחיטה באיומים, בין היתר כדי לעודד את הנסחטים להגיש תלונה, בידיעה כי הצד המאיים ישהה תקופה ארוכה במאסר. כפי נימק השופט בפסק הדין: "עונש חמור ישמש מסר לנסחטים כי אל להם לחשוש מתלונה כיוון שהסוחט יורחק מהחברה לתקופה ממושכת. תפקיד בית המשפט הוא להפוך את עבירת הסחיטה לכזו שאינה כדאית ועל כן מתחייבת ענישה מכאיבה וקשה".

זומנת לחקירה על רקע סחיטה באיומים? מה העונש על סחיטה באיומים? פנה עכשיו לעורך דין

בשל העונשים הכבדים העלולים להיות מוטלים על מי שמורשע בעבירת סחיטה באיומים או סחיטה בכוח, מומלץ לפנות, באופן מיידי, לעורך דין פלילי. המשטרה והפרקליטות יעשו כל שביכולתן ע"מ למצות את הדין עם עוברי העבירה ולהטיל עליהם מאסרים ממושכים. המשמעות היא, כי החשוד צריך להצטייד בעורך הדין המיומן, אשר יכין אותו היטב להליך החקירה, ויפעל לצמצום הסיכוי כי התיק יגיע לבית המשפט. במידה שיוגש כתב אישום, הסנגור יעשה כל מאמץ לצמצום הנזק ולהפחתה בחומרת העונש שיוטל, כך שהוא לא יכלול רכיב של מאסר. זאת, בדרך של מציאת פרצות ובקיעים בחומר הראיות ובאמצעות מו"צ עם הפרקליטות לתיקון כתב האישום לקולה ולהסכמה על עונש מקל, ככל שניתן, או ניהול הליך הוכחות, במקרים הנדרשים.

תהא חבר ותשתף:

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

נעים להכיר

עורך דין פלילי גיל באיער

שליש פסיכולוג – שליש עו"ס – שליש עו"ד

הרוב המכריע של הלקוחות שמגיעים אלי למשרד הם נורמטיביים. אבל יש להם מכנה משותף אחד: אצל רובם מדובר בפעם הראשונה שהם נחקרים בתיק פלילי והם נמצאים במצב רגשי לא קל. יתכן שמדובר בעבירה שהם ביצעו, בלהט הרגע, וייתכן שבכלל מדובר בעלילת שקר או בהוצאת דברים מכל פרופורציה.

בכל אותם מקרים, אני נמצא שם עבורם כדי לתמוך, להכיל וכמובן להעניק להם את השירות המקצועי הטוב ביותר שאני יכול לתת, תוך שאני מסביר להם, מראש, את הסיכויים ואת הסיכונים. מכיוון שעבדתי, בעבר, כתובע משטרתי ויש לי ניסיון רב, אני מכיר את כל הטריקים וה"שטיקים" וחושב מחוץ לקופסא.

ודבר אחרון ומאוד חשוב, מבחינתי: אני תמיד אהיה זמין עבור לקוח שמתקשר אלי להתייעץ או לשאול שאלה או סתם רוצה לדבר.

עורך דין פלילי מומלץ, גיל באיער