הונאה בכרטיס אשראי – דרכי התגוננות

הונאה בכרטיס אשראי - דרכי התגוננות

בשל מספר העבירות הגבוה כל הנוגע לאמצעי חיוב, רבים הם האנשים שמואשמים בביצוע הונאות ומרמה כאשר הם אינם אשמים בכך. מקרים אפשריים יכולים להתקיים כאשר עבריינים מתוחכמים מבצעים את הונאה בכרטיס אשראי דרך המחשב ומתסתתרים מאחורי חפים מפשע או כאשר בן משפחה נותן את כרטיס האשראי שלו לאדם אחר ומתחרט על כך, במקרים אלו ואחרים חשוב לפנות אל עורך דין פלילי שמתמחה במקרים של הונאות בכרטיסי אשראי.

סוגים של הונאות בכרטיסי אשראי – זרקור על הונאות שמתבצעות דרך האינטרנט

הונאה בכרטיס אשראיישנם סוגים שונים של הונאות בכרטיסי אשראי, כאשר סוג האישום והעונש בגין ביצוע כל עבירה תלוי באופן שבו העבירה התבצעה. אחד מסוגי ההונאות מתבצע דרך האינטרנט, כאשר מבצע עבירת הונאה בכרטיס אשראי גונב את פרטי האשראי של אנשים שרוכשים שירותים ומוצרים מאתרים שונים. ניתן להתגונן בפני מצבים אלו במספר דרכים: הדרך הראשונה היא לאפשר רכישה רק על ידי הקלדת שלוש הספרות שנמצאות בגב הכרטיס, כך ניתן להגדיל את הסיכויים לכך שהרוכש הוא בעל הכרטיס.

דרך נוספת להפחתת הסיכונים מתבצעת על ידי אבטחת האתר. המשמעות של אתר מאובטח היא שכל מעבר המידע שבו מתבצע בין הרוכש ובין השרת, כאשר השרת מבצע את הסליקה ללא העברת מידע לאדם שעלול להוות סיכון. באתר מאובטח יופיעו בשורת הדפדפן האותיות: HTTPS ולא HTTP בלבד, האות S מסמנת את המילה SECURE. 

דרך התגוננות נוספת היא לא לפתוח קישורים, הקישורים יכולים להישלח בדרכים רבות, ביניהן: דרך הוואטסאפ או המייל ולהוביל לאתרים מתחזים שמנסים לגנוב פרטים של כרטיסי אשראי. על ידי הימנעות מלחיצה על קישורים שאינם ידועים ווידוי שהדומיין זהה לדומיין של העסק המוכר, ניתן להפחית את הסיכונים לגניבת פרטי האשראי. 

עוד דרך שמאפשרת לרוכשים לקבל מידע על רמת הבטיחות של האתר היא לוודא שקיימים באתר פרטים ליצירת קשר. יחד עם זאת, יש לזכור שגם אם ישנו מספר טלפון ואדם עונה לשיחה, הדבר לא מבטיח שהרכישה תהיה בטוחה, אך זה מפחית את הסיכונים באופן ניכר.

עו"ד פלילי גיא באיער – ייצוג וליווי לאורך כל הדרך

אם הואשמתם בביצוע הונאה בכרטיסי אשראי, חשוב שתפנו אל עורך דין פלילי שמתמחה בתחום זה. 

במידה שתפנו אליי – עו"ד פלילי גיא באיער, אוכל לייצג אתכם, לספק לכם שירות לכל אורך הדרך ולהביא למצב של אי הרשעה. 

כעורך דין שמתמחה בתחום הונאה בכרטיס אשראי, אני בקיא בכל התהליכים הקשורים בהונאות בכרטיסי אשראי ומעניק ללקוחותיי ייעוץ וסיוע טרם החקירה הפלילית, כך שהם מגיעים לחקירה מוכנים ויודעים כיצד להתנהג ולהתנהל מול המשטרה.

אם אתם מעוניינים לקבל מידע נוסף אודות שירותיי או להגיע לפגישת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות, אתם מוזמנים לצלצל אליי או למלא את הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ואחזור אליכם בהקדם.

תהא חבר ותשתף:

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

נעים להכיר

עורך דין פלילי גיל באיער

שליש פסיכולוג – שליש עו"ס – שליש עו"ד

הרוב המכריע של הלקוחות שמגיעים אלי למשרד הם נורמטיביים. אבל יש להם מכנה משותף אחד: אצל רובם מדובר בפעם הראשונה שהם נחקרים בתיק פלילי והם נמצאים במצב רגשי לא קל. יתכן שמדובר בעבירה שהם ביצעו, בלהט הרגע, וייתכן שבכלל מדובר בעלילת שקר או בהוצאת דברים מכל פרופורציה.

בכל אותם מקרים, אני נמצא שם עבורם כדי לתמוך, להכיל וכמובן להעניק להם את השירות המקצועי הטוב ביותר שאני יכול לתת, תוך שאני מסביר להם, מראש, את הסיכויים ואת הסיכונים. מכיוון שעבדתי, בעבר, כתובע משטרתי ויש לי ניסיון רב, אני מכיר את כל הטריקים וה"שטיקים" וחושב מחוץ לקופסא.

ודבר אחרון ומאוד חשוב, מבחינתי: אני תמיד אהיה זמין עבור לקוח שמתקשר אלי להתייעץ או לשאול שאלה או סתם רוצה לדבר.

עורך דין פלילי מומלץ, גיל באיער