תפריט

תקיפת עובד ציבור

תקיפת עובד ציבורבמקביל לעבירה של תקיפת שוטר, קיימת עבירה ספציפית של תקיפת עובד ציבור. "עובד ציבור" מוגדר כעובד מדינה, עובד של רשות מקומית, חייל וכל מי שנותן שירות לציבור (הגדרה רחבה מאוד).

עם זאת, לעתים מוגש כתב אישום בעבירה זו, כאשר הנתקף כלל אינו מוגדר כעובד ציבור (כגון: רופא או מאבטח בבית חולים אשר הנו בי"ח פרטי של קופ"ח וכן מורה בבית ספר פרטי שאינו עובד הרשות המקומית).

לכן, יש לבדוק היטב אם, אכן, מדובר בעובד ציבור, שאם לא כן – ניתן לתקן את העבירה לתקיפה רגילה, דבר שיביא להקלה ניכרת בענישה.

בעבירה זו של תקיפת עובד ציבור, יש צורך לבדוק היטב את הראיות ולבחון האם לעובד הציבור הייתה סמכות לפעול כפי שפעל (כגון: לעכב את הנאשם), שכן אם פעל ללא זכות חוקית – קמה לנאשם הגנה עצמית כנגד הפעלת כוח כנגדו במסגרת עיכובו.

תיקון כתב אישום וענישה של מע"ת בלבד בעבירה של תקיפת פקח עירוני

במקרים רבים, כאשר עובד הציבור פעל ללא סמכות, ניתן לתקן את העבירה שבכתב האישום לעבירה קלה של תגרה במקום ציבורי (תקיפה הדדית).

בנוסף, כאשר מדובר בהפעלת כוח קלה (כגון: דחיפה בחזה) ולא בתקיפה "קלאסית" – קיים סיכוי טוב שעורך הדין שלכם יוכל לשכנע את התביעה למחוק עבירה זו מכתב האישום (ולמחוק את כתב האישום כליל, משום שזו העבירה היחידה המיוחסת לנאשם).

לייעוץ ללא התחייבות, פנו למשרד עו"ד פלילי גיל באיער 052-3877227

או צרו קשר עכשיו באמצעות הטופס הבא:

שם

טלפון

הודעה

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

מאמרים מהאתר:

מעשה מגונה בפומבי בפני קטין

מעשה מגונה בפומבי בפני קטין

מעשה מגונה בפומבי בפני קטין מתרחש ברוב המקרים למורת רוחו של הקטין שנקלע לסיטואציה מקרית ללא רצונו. קיימים מקרים שבהם מבצע המעשה המגונה מנצל את

קרא עוד »
גניבת לקוחות ממעביד

גניבת לקוחות ממעביד

כל בעל עסק עושה רבות בנושא הפיתוח העסקי כדי להעמיק את הקשר עם לקוחותיו וגם כדי לקלוט לקוחות חדשים. ללא קשר לתחום העיסוק, כל לקוח

קרא עוד »
אלימות במשפחה

אלימות במשפחה

אלימות במשפחה היא אחת התופעות הקשות שנחשפות אליה משפחות רבות. האלימות מתבטאת בשימוש לא לגיטימי בכוח פיזי של אדם חסון מול אדם חלש. האלימות במשפחה

קרא עוד »
אלימות נגד נשים

אלימות נגד נשים

תופעת האלימות נגש נשים הולכת ומתרחבת בשנים האחרונות. אפשר לראות אלימות נפשית ופיזית אשר יוצרים חיים קשים מאד אצל הנשים בהיבטים שונים. בעבר הייתה סברה

קרא עוד »