תקיפת עובד ציבור

תמונה ראשית עו"ד גיל באיער

תקיפת עובד ציבור במקביל לעבירה של תקיפת שוטר, קיימת עבירה ספציפית של תקיפת עובד ציבור. “עובד ציבור” מוגדר כעובד מדינה, עובד של רשות מקומית, חייל וכל מי שנותן שירות לציבור (הגדרה רחבה מאוד).

עם זאת, לעתים מוגש כתב אישום בעבירה זו, כאשר הנתקף כלל אינו מוגדר כעובד ציבור (כגון: רופא או מאבטח בבית חולים אשר הנו בי”ח פרטי של קופ”ח וכן מורה בבית ספר פרטי שאינו עובד הרשות המקומית).

לכן, יש לבדוק היטב אם, אכן, מדובר בעובד ציבור, שאם לא כן – ניתן לתקן את העבירה לתקיפה רגילה, דבר שיביא להקלה ניכרת בענישה.

בעבירה זו של תקיפת עובד ציבור, יש צורך לבדוק היטב את הראיות ולבחון האם לעובד הציבור הייתה סמכות לפעול כפי שפעל (כגון: לעכב את הנאשם), שכן אם פעל ללא זכות חוקית – קמה לנאשם הגנה עצמית כנגד הפעלת כוח כנגדו במסגרת עיכובו.

תיקון כתב אישום וענישה של מע”ת בלבד בעבירה של תקיפת פקח עירוני

במקרים רבים, כאשר עובד הציבור פעל ללא סמכות, ניתן לתקן את העבירה שבכתב האישום לעבירה קלה של תגרה במקום ציבורי (תקיפה הדדית).

בנוסף, כאשר מדובר בהפעלת כוח קלה (כגון: דחיפה בחזה) ולא בתקיפה “קלאסית” – קיים סיכוי טוב שעורך הדין שלכם יוכל לשכנע את התביעה למחוק עבירה זו מכתב האישום (ולמחוק את כתב האישום כליל, משום שזו העבירה היחידה המיוחסת לנאשם).

לייעוץ ללא התחייבות, פנו למשרד עו”ד פלילי גיל באיער 052-3877227

נעים להכיר

עו”ד פלילי גיל באיער

הרוב המכריע של הלקוחות שמגיעים אלי למשרד הם נורמטיביים. אבל יש להם מכנה משותף אחד: אצל רובם מדובר בפעם הראשונה שהם נחקרים בתיק פלילי והם נמצאים במצב רגשי לא קל. יתכן שמדובר בעבירה שהם ביצעו, בלהט הרגע, וייתכן שבכלל מדובר בעלילת שקר או בהוצאת דברים מכל פרופורציה.

בכל אותם מקרים, אני נמצא שם עבורם כדי לתמוך, להכיל וכמובן להעניק להם את השירות המקצועי הטוב ביותר שאני יכול לתת, תוך שאני מסביר להם, מראש, את הסיכויים ואת הסיכונים. מכיוון שעבדתי, בעבר, כתובע משטרתי ויש לי ניסיון רב, אני מכיר את כל הטריקים וה”שטיקים” וחושב מחוץ לקופסא.

ודבר אחרון ומאוד חשוב, מבחינתי: אני תמיד אהיה זמין עבור לקוח שמתקשר אלי להתייעץ או לשאול שאלה או סתם רוצה לדבר.

עורך דין פלילי גיל באיער

למה לבחור במשרד עו"ד גיל באיער

תובע משטרתי לשעבר המכיר את עבודת המשטרה "מבפנים"

עו"ד פלילי משנת 1998 ניסיון באלפי תיקים פליליים

הקשבה, תמיכה וליווי אישי בתהליך רגשי מורכב וקשה

מחשבה חדה
ותמיד מחוץ לקופסא

מועמד לשעבר
למשרת שופט

מאות המלצות אישיות ואותנטיות מלקוחות

הלקוחות שלנו מספרים

משרד עו”ד גיל באיער זכה למאות המלצות חיוביות (ר׳ למטה)

5.0 ★★★★★ (מעל 200 המלצות)

פתרונות המשרד

עבירות אלימות

עבירות סמים

עבירות מין

עבירות נוער

עבירות רכוש

מחיקת רישום פלילי ומשטרתי

מאמרים קשורים