רשלנות בהחזקת נשק

תוכן עניינים

החזקת כלי נשק, במיוחד כלי ירייה, בדרך שאינה מגינה עליו מפני שימוש לא ראוי או גניבה היא עבירה פלילית. כאשר מחזיק הנשק התרשל בהחזקתו וכתוצאה מכך הנשק נגנב או אבד, מוגש  נגדו, בדרך כלל, כתב אישום בגין רשלנות בהחזקת נשק.

מדוע  הזנחת כלי נשק נחשבת לעבירה חמורה?

holding-gunהמחוקק ובתי המשפט רואים בחומרה עבירות נשק בשל הסיכון הפוטנציאלי לשלום הציבור. אדם, אשר קיבל רישיון להחזקת נשק, חייב לשמור על נשקו מפני שימוש לא ראוי (למשל על ידי ילדים) ומפני גניבה, על מנת שהנשק לא יגיע לידי גורמים עברייניים וישמש לסיכון שלום הציבור וביצוע עבירות. האחריות המוטלת על מחזיק הנשק גדולה ועליו לקחת אותה במלוא הרצינות.

כיצד להימנע מעבירת רשלנות בהחזקת נשק?

כאשר אתם מאחסנים את כלי הנשק בבית, יש לרכוש כספת ביתית לאחסנת נשק. מומלץ לרכוש כספת ייעודית לכך. רצוי, כמובן, שהכספת תהייה גדולה וכבדה מספיק כך שלא ניתן לקחת אותה עם הנשק בתוכו. על כלי הנשק להימצא במקום נעול תמיד, מחוץ להישג ידם של ילדים ומבוגרים כאחד. יש לאחסן את כלי הנשק בנפרד מן המחסנית והתחמושת, רצוי בחדרים נפרדים, כדי להקשות על הפעלת כלי הנשק במקרה של גניבה או מציאתו בידי אדם אחר או ילד. אין להשאיר כלי נשק או תחמושת ברכב (אפילו אם הרכב נעול) או במקום אחר ללא השגחה שלכם.

כיצד להימנע מהרשעה בגין רשלנות בהחזקת נשק?

כאשר מדובר באדם ללא עבר פלילי, שאינו מוכר למשטרה, לרוב ניתן להגיע לתוצאה של אי הרשעה באישום זה בעזרתו של עורך דין פלילי בעל ניסיון. ובמידה שהנאשם אף לא התרשל (הנשק הוחזק באמצעי בטיחות מתאימים אך נגנב, בכל זאת, ע”י פורץ) – ייתכן שאף ניתן יהיה לבטל את כתב האישום או להביא לזיכוי.

במקרה והואשמתם ברשלנות בהחזקת נשק, יש להיוועץ עם עו”ד פלילי מהר ככל הניתן.

לפרטים נוספים ולייעוץ ללא התחייבות, פנו למשרד עו”ד פלילי גיל באיער 052-3877227

או צרו קשר עכשיו באמצעות הטופס הבא:

[contact-form-7 id=”473″ title=”טופס יצירת קשר 1″]

ליעוץ ופרטים נוספים השאירו פרטים

נעים להכיר

עורך דין פלילי גיל באיער

שליש פסיכולוג – שליש עו”ס – שליש עו”ד

הרוב המכריע של הלקוחות שמגיעים אלי למשרד הם נורמטיביים. אבל יש להם מכנה משותף אחד: אצל רובם מדובר בפעם הראשונה שהם נחקרים בתיק פלילי והם נמצאים במצב רגשי לא קל. יתכן שמדובר בעבירה שהם ביצעו, בלהט הרגע, וייתכן שבכלל מדובר בעלילת שקר או בהוצאת דברים מכל פרופורציה.

בכל אותם מקרים, אני נמצא שם עבורם כדי לתמוך, להכיל וכמובן להעניק להם את השירות המקצועי הטוב ביותר שאני יכול לתת, תוך שאני מסביר להם, מראש, את הסיכויים ואת הסיכונים. מכיוון שעבדתי, בעבר, כתובע משטרתי ויש לי ניסיון רב, אני מכיר את כל הטריקים וה”שטיקים” וחושב מחוץ לקופסא.

ודבר אחרון ומאוד חשוב, מבחינתי: אני תמיד אהיה זמין עבור לקוח שמתקשר אלי להתייעץ או לשאול שאלה או סתם רוצה לדבר.

עורך דין פלילי גיל באיער

 

למה לבחור בי כעו"ד שלך?

תובע משטרתי לשעבר המכיר את עבודת המשטרה “מבפנים”

עו”ד פלילי משנת 1998 ניסיון באלפי תיקים פליליים

הקשבה, תמיכה וליווי אישי בתהליך רגשי מורכב וקשה

מחשבה חדה ותמיד
מחוץ לקופסא

מועמד לשעבר
לתפקיד שופט

מאות המלצות אישיות ואותנטיות מלקוחות. לקריאה »

ממליצים אחרונים

עו”ד גיל באיער איש מדהים קשוב וטוב עונה בסבלנות על כל שאלה ומפרט הכל לפרטי פרטים פשוט אדם מהמם ושירותי

אלי לויאן

18/05/2022

אדם מדהים שרות מעולה יעוץ שאין דברים כאלה אסירות תודה לה ששיש אנשים כמוך עם לב זהב ועם נתינה אין סופית תודה תודה איש מדהים

גולן

08/05/2022

בנאדם קשוב ואכפתי והכי חשוב כנה ואמיתי ממליץ ממש אפילו תדברו איתו לפני ותבינו במי מדובר!!!

רפאל

18/04/2022

מאמרים קשורים