רשלנות בהחזקת נשק

החזקת כלי נשק, במיוחד כלי ירייה, בדרך שאינה מגינה עליו מפני שימוש לא ראוי או גניבה היא עבירה פלילית. כאשר מחזיק הנשק התרשל בהחזקתו וכתוצאה מכך הנשק נגנב או אבד, מוגש  נגדו, בדרך כלל, כתב אישום בגין רשלנות בהחזקת נשק.

מדוע  הזנחת כלי נשק נחשבת לעבירה חמורה?

holding-gunהמחוקק ובתי המשפט רואים בחומרה עבירות נשק בשל הסיכון הפוטנציאלי לשלום הציבור. אדם, אשר קיבל רישיון להחזקת נשק, חייב לשמור על נשקו מפני שימוש לא ראוי (למשל על ידי ילדים) ומפני גניבה, על מנת שהנשק לא יגיע לידי גורמים עברייניים וישמש לסיכון שלום הציבור וביצוע עבירות. האחריות המוטלת על מחזיק הנשק גדולה ועליו לקחת אותה במלוא הרצינות.

כיצד להימנע מעבירת רשלנות בהחזקת נשק?

כאשר אתם מאחסנים את כלי הנשק בבית, יש לרכוש כספת ביתית לאחסנת נשק. מומלץ לרכוש כספת ייעודית לכך. רצוי, כמובן, שהכספת תהייה גדולה וכבדה מספיק כך שלא ניתן לקחת אותה עם הנשק בתוכו. על כלי הנשק להימצא במקום נעול תמיד, מחוץ להישג ידם של ילדים ומבוגרים כאחד. יש לאחסן את כלי הנשק בנפרד מן המחסנית והתחמושת, רצוי בחדרים נפרדים, כדי להקשות על הפעלת כלי הנשק במקרה של גניבה או מציאתו בידי אדם אחר או ילד. אין להשאיר כלי נשק או תחמושת ברכב (אפילו אם הרכב נעול) או במקום אחר ללא השגחה שלכם.

כיצד להימנע מהרשעה בגין רשלנות בהחזקת נשק?

כאשר מדובר באדם ללא עבר פלילי, שאינו מוכר למשטרה, לרוב ניתן להגיע לתוצאה של אי הרשעה באישום זה בעזרתו של עורך דין פלילי בעל ניסיון. ובמידה שהנאשם אף לא התרשל (הנשק הוחזק באמצעי בטיחות מתאימים אך נגנב, בכל זאת, ע"י פורץ) – ייתכן שאף ניתן יהיה לבטל את כתב האישום או להביא לזיכוי.

במקרה והואשמתם ברשלנות בהחזקת נשק, יש להיוועץ עם עו"ד פלילי מהר ככל הניתן.

לפרטים נוספים ולייעוץ ללא התחייבות, פנו למשרד עו"ד פלילי גיל באיער 052-3877227

או צרו קשר עכשיו באמצעות הטופס הבא:

שם

טלפון

הודעה