רשלנות בהחזקת חיה

תוכן עניינים

כיצד מוגדרת עבירת הרשלנות בהחזקת החיה בחוק?

סעיף 338 לחוק העונשין כולל בתוכו מגוון של פעולות, שבמידה שאדם ביצע אותן ברשלנות או בפזיזות – הרי שהוא חייב בפלילים. אחד מסעיפי המשנה לסעיף זה הוא סעיף 338(6) הקובע כי במידה שאדם החזיק בעל חיים בדרך רשלנית שיש בה בכדי לגרום נזק לזולת – הרי שדינו שלוש שנות מאסר.

בכל הנוגע להחזקת כלבים, למשל, מופיעות בספר החוקים הוראות משלימות הקובעות אילו אמצעי זהירות צריך בעל הכלב לנקוט כדי שרשויות החוק והתביעה לא יאשימו אותו בהחזקה רשלנית. לשם המחשה, אם מדובר בכלב מגזע מסוכן הרי שהחוק מחייב לשים על פיו זמם ולהחזיקו ברצועה של עד שני מטרים.

באילו מקרים יוגש כתב אישום וכיצד עורך דין פלילי יכול לסייע?

dog-attacking

כתב אישום בגין רשלנות בהחזקת חיה יוגש כנגד אדם זה או אחר, במידה שבעל החיים נשך אדם וגרם לו לחבלה.  מלבד התביעה האזרחית, שייתכן שתוגש כנגדו במטרה לקבל פיצוי, חשוף הבעלים גם לכתב אישום פלילי.

ניסיונו של עורך הדין הפלילי המתמחה בייצוג נאשמים במקרים דומים יאפשר לו לעשות שימוש בכלים העומדים לרשותו ובמיומנויות, אותן הוא רכש, במטרה לעמוד על הנסיבות המדויקות שהביאו לפגיעה.

כך, למשל, יש לבדוק האם הכלב ברח מהחצר ללא ידיעת הבעלים וללא כל רשלנות מצדו, האם האדם שהותקף התנהג קודם לכן באופן אלים שיכול היה לגרום לתקיפתו על ידי בעל החיים והאם בכלל לא נפלה טעות בזיהוי הכלב, במידה שבעליו לא היה לידו בעת ביצוע העבירה.

במקרים מסוימים ניתן יהיה לסיים את התיק בלא הרשעה

אשר על כן, באם זומנתם לחקירה בגין רשלנות בהחזקת חיה, אנחנו מציעים לכם ליצור קשר מיידי עם עו”ד פלילי ולקבל ממנו ייעוץ משפטי מקדים עוד בטרם נכנסתם לחדר החקירות. אין כל סיבה למהר ולהודות במעשים שמיוחסים לכם בטרם שוחחתם על כך עם עורך הדין, כך שהוא יוכל לסייע לכם בגיבוש גרסה עקבית שאותה תוכלו למסור לחוקרים.

עורכי דין פליליים יהיו גם אלה שיעזרו לכם, גם לאחר החקירה במשטרה, בבואם לנסות ולהניא את המשטרה מהגשת כתב אישום בטרם הוגש. גם אם הוגש כתב אישום הרי שאם אין לכם עבר פלילי – סביר להניח כי ניתן יהיה לסיים את התיק בלי הרשעה בדין – וזאת באופן שלא ימנע מכם לעסוק במקצועות מסוימים הטעונים רישוי והסמכה מיוחדים והרישום יימחק לאחר שנים ספורות בלבד.

משרד עורכי דין גיל באיער מתמחה בייצוג ובמתן ייעוץ משפטי לחשודים הנאשמים ברשלנות בהחזקת חיה. אנו נעשה ככל יכולתנו על מנת לבחון ביסודיות את חומר הראיות הקיים בתיק וזאת על מנת להניא את התביעה מהגשת כתב אישום או, לחלופין, על מנת למזער, עד כמה שניתן, את הנזק המשפטי שעלול להיגרם לכם.

לייעוץ ללא התחייבות, פנו למשרד עו"ד פלילי גיל באיער 052-3877227

או צרו קשר עכשיו באמצעות הטופס הבא:

[contact-form-7 id="473" title="טופס יצירת קשר 1"]

ליעוץ ופרטים נוספים השאירו פרטים

נעים להכיר

עורך דין פלילי גיל באיער

שליש פסיכולוג – שליש עו"ס – שליש עו"ד

הרוב המכריע של הלקוחות שמגיעים אלי למשרד הם נורמטיביים. אבל יש להם מכנה משותף אחד: אצל רובם מדובר בפעם הראשונה שהם נחקרים בתיק פלילי והם נמצאים במצב רגשי לא קל. יתכן שמדובר בעבירה שהם ביצעו, בלהט הרגע, וייתכן שבכלל מדובר בעלילת שקר או בהוצאת דברים מכל פרופורציה.

בכל אותם מקרים, אני נמצא שם עבורם כדי לתמוך, להכיל וכמובן להעניק להם את השירות המקצועי הטוב ביותר שאני יכול לתת, תוך שאני מסביר להם, מראש, את הסיכויים ואת הסיכונים. מכיוון שעבדתי, בעבר, כתובע משטרתי ויש לי ניסיון רב, אני מכיר את כל הטריקים וה"שטיקים" וחושב מחוץ לקופסא.

ודבר אחרון ומאוד חשוב, מבחינתי: אני תמיד אהיה זמין עבור לקוח שמתקשר אלי להתייעץ או לשאול שאלה או סתם רוצה לדבר.

עורך דין פלילי גיל באיער

 

למה לבחור בי כעו"ד שלך?

תובע משטרתי לשעבר המכיר את עבודת המשטרה "מבפנים"

עו"ד פלילי משנת 1998 ניסיון באלפי תיקים פליליים

הקשבה, תמיכה וליווי אישי בתהליך רגשי מורכב וקשה

מחשבה חדה ותמיד
מחוץ לקופסא

מועמד לשעבר
לתפקיד שופט

מאות המלצות אישיות ואותנטיות מלקוחות. לקריאה »

ממליצים אחרונים

עו"ד גיל באיער איש מדהים קשוב וטוב עונה בסבלנות על כל שאלה ומפרט הכל לפרטי פרטים פשוט אדם מהמם ושירותי

אלי לויאן

18/05/2022

אדם מדהים שרות מעולה יעוץ שאין דברים כאלה אסירות תודה לה ששיש אנשים כמוך עם לב זהב ועם נתינה אין סופית תודה תודה איש מדהים

גולן

08/05/2022

בנאדם קשוב ואכפתי והכי חשוב כנה ואמיתי ממליץ ממש אפילו תדברו איתו לפני ותבינו במי מדובר!!!

רפאל

18/04/2022

מאמרים קשורים