קובלנה פלילית פרטית

תמונה ראשית עו"ד גיל באיער

דרוש לכם עורך דין טוב ומקצועי שיעמוד לצדכם כאשר אתם נפגעי עבירה? הגעתם למקום הנכון. משרד עו”ד גיל באיער מציע לכם שירות ברמה הגבוהה ביותר בכל הנוגע להגשת קובלנות פליליות פרטיות וניהולן.

תהליך הגשת קובלנה פלילית פרטית

filing-complaint קובלנה פלילית פרטית היא סיטואציה בה מוגש כתב אישום על ידי אדם פרטי כנגד אדם פרטי אחר בעניינים שבין אדם לחברו. תהליך זה נפוץ ביותר, כאשר הוגשה, בעבר, תלונה למשטרה כנגד אותו אדם, אך התיק נסגר בטרם עת.

לעתים, המשטרה או הפרקליטות יכולות אף להתעכב עם החלטתן אם להגיש כתב אישום כנגד החשוד משך חודשים ארוכים ואף שנים, וסבלנותו של המתלונן פוקעת ובצדק רב.

במידה שהמשטרה מחליטה לסגור את התיק כנגד החשוד, הסיבות לסגירת התיק הנן חוסר עניין לציבור או חוסר ראיות.

כאשר קיימות ראיות טובות להעמדת הפוגע לדין ואף כאשר לא הוגשה כלל תלונה למשטרה – ניתן להגיש כנגד הפוגע קובלנה אישית פרטית בגין העבירה שביצע.

חשוב לדעת, כי קובלנה פלילית פרטית ניתן להגיש ברשימה סגורה של עבירות כגון: איומים, תקיפה (אך לא תקיפת בת זוג או תקיפת בן משפחה), תקיפה שגרמה לחבלה של ממש, פציעה, גניבה, הסגת גבול, היזק לרכוש, פגיעה בפרטיות, עבירות לפי חוק צער בעלי חיים, ועוד (כלומר, ענייני ריבים על ירושה או סכסוך שכנים לא נכללים פה)…

קובלנה אישית פרטית – איך זה עובד?

קובלנה פלילית פרטית או קובלנה אישית פרטית מתנהלת ע”י הקובל בדיוק בדרך בה המדינה מנהלת כתב אישום כנגד נאשם. בתום הדיון בבית המשפט ושמיעת כלל הראיות, מחליט בית המשפט אם להרשיע את הנאשם או לזכותו. במידה שבית המשפט מרשיע את הנאשם – הוא יכול להטיל עליו כל עונש שימצא לנכון (עפ”י נסיבות התיק ונסיבותיו האישיות של הנאשם), כפי שהוא עושה בכתב אישום רגיל. בשלב הטיעונים לעונש, הדגש המושם ע”י הקובל יכול שיהיה, כמובן, על הנזק הכספי שנגרם לו ועל בקשתו מביהמ”ש לפסיקת פיצויים כספיים נכבדים.

לייעוץ ללא התחייבות, פנו למשרד עו”ד פלילי גיל באיער 052-3877227

או צרו קשר עכשיו באמצעות הטופס הבא:

[contact-form-7 id=”473″ title=”טופס יצירת קשר 1″]

נעים להכיר

עו”ד פלילי גיל באיער

הרוב המכריע של הלקוחות שמגיעים אלי למשרד הם נורמטיביים. אבל יש להם מכנה משותף אחד: אצל רובם מדובר בפעם הראשונה שהם נחקרים בתיק פלילי והם נמצאים במצב רגשי לא קל. יתכן שמדובר בעבירה שהם ביצעו, בלהט הרגע, וייתכן שבכלל מדובר בעלילת שקר או בהוצאת דברים מכל פרופורציה.

בכל אותם מקרים, אני נמצא שם עבורם כדי לתמוך, להכיל וכמובן להעניק להם את השירות המקצועי הטוב ביותר שאני יכול לתת, תוך שאני מסביר להם, מראש, את הסיכויים ואת הסיכונים. מכיוון שעבדתי, בעבר, כתובע משטרתי ויש לי ניסיון רב, אני מכיר את כל הטריקים וה”שטיקים” וחושב מחוץ לקופסא.

ודבר אחרון ומאוד חשוב, מבחינתי: אני תמיד אהיה זמין עבור לקוח שמתקשר אלי להתייעץ או לשאול שאלה או סתם רוצה לדבר.

עורך דין פלילי גיל באיער

למה לבחור במשרד עו"ד גיל באיער

תובע משטרתי לשעבר המכיר את עבודת המשטרה "מבפנים"

עו"ד פלילי משנת 1998 ניסיון באלפי תיקים פליליים

הקשבה, תמיכה וליווי אישי בתהליך רגשי מורכב וקשה

מחשבה חדה
ותמיד מחוץ לקופסא

מועמד לשעבר
למשרת שופט

מאות המלצות אישיות ואותנטיות מלקוחות

הלקוחות שלנו מספרים

משרד עו”ד גיל באיער זכה למאות המלצות חיוביות (ר׳ למטה)

5.0 ★★★★★ (מעל 200 המלצות)

פתרונות המשרד

עבירות אלימות

עבירות סמים

עבירות מין

עבירות נוער

עבירות רכוש

מחיקת רישום פלילי ומשטרתי

מאמרים קשורים