תפריט

עו"ד פלילי גיל באיער – הקשר בין עבירת איומים לעבירת הטרדה טלפונית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

הטרדה טלפונית מהווה עבירה פלילית לפי חוק התקשורת (בזק ושידורים). סעיף 30 לחוק קובע: "המשתמש במתקן בזק באופן שיש בו כדי לפגוע, להפחיד, להטריד, ליצור חרדה או להרגיז שלא כדין, דינו – מאסר שלוש שנים". המחוקק ביקש אפוא להגן על שלוותם של האזרחים מפני הקלות הבלתי נסבלת שבה אפשר כיום להתקשר אליהם פעם אחר פעם ולהטריד את מנוחתם.

הטרדה טלפונית – עבירה שכיחה מאוד

המציאות מלמדת כי מדובר בעבירה נפוצה למדי, ופעמים רבות אנו נתקלים באנשים רגילים לגמרי, שמעולם לא האמינו כי יוזמנו לחקירה משטרתית, מואשמים בביצועה של הטרדה טלפונית. מצבים אלו נפוצים במיוחד במקרים של בני זוג הנמצאים בתהליך של פרידה או גירושין, כאשר אחד מבני הזוג מרבה להתקשר לבן הזוג השני בניסיון להפסיק תהליך זה ולחזור לחיים משותפים. לעתים עורך בן הזוג שיחות טלפוניות רבות מדי ובן הזוג השני חש עצמו מוטרד, מה שמוביל לפנייה למשטרה בעניין.

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

בדרך כלל, אדם אשר מסתבך בחקירה בעקבות תלונה על הטרדה טלפונית, יוכל להיעזר בשירותיו של עורך דין המומחה בתחום הפלילי, אשר יסייע לו, במקרים רבים, לסיים את הפרשה ללא תיק פלילי ומבלי שיוגש כנגד כתב אישום כלל. עו"ד פלילי מנוסה שמכיר את התחום, יציג בפני המשטרה את הסיטואציה מזווית מקלה, ויוכל להביא לסיום הפרשה בנסיבות מסוימות.

הטרדה טלפונית הכוללת איומים

ניקח לדוגמא כתבה מאתר גלובס שפורסמה בימים האחרונים, לפיה כתב אישום הוגש כנגד שני בני דודים, מחמד אלפקיר וארסני איביזיאן מחיפה. השניים מואשמים באיומים על אברהם רביד, מבעלי רשת המזון "ויקטורי". בכתב האישום נכתב כיצד קיבל רביד שיחות המאיימות בפגיעה בו כדי לשכנעו לסגור את סניפי הרשת בצפון. כמו כן, התקבלו מסרונים מאיימים סביב נושא זה.

כאשר הטרדה טלפונית גולשת מעבר לשיחות רגילות, ומגיעה למצב שבו המתקשר משמיע איומים שונים כנגד המוטרד, כמתואר בכתבה בגלובס – תתייחס המשטרה למקרה בחומרה יתרה, וייתכן שתדרוש כי המטריד יועמד לדין הן על עבירה של הטרדה טלפונית והן על עבירה של איומים – עבירה שלפי סעיף 192 לחוק העונשין, המאסר המרבי בגינה עלול להגיע לשלוש שנים.

בסיטואציה כזו, עדיין אפשר להגיע למצב שבו העניין יסתיים ללא תיק פלילי, אך חיוני ביותר להיוועץ עם עו"ד פלילי על מנת להציג בפני המשטרה, הפרקליטות או בית המשפט טיעונים מקלים משכנעים, כמו למשל כמות ההטרדות הטלפוניות, טיב ועוצמת האיומים שהושמעו, ההשפעה הקלה יחסית שהייתה להם על המוטרד, העובדה כי הדברים נאמרו מתוך מצוקה ומבלי כוונה אמיתית לפגוע חלילה, וכן הלאה.

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

עוד מאמרים באתר:

הטרדה מינית בעבודה

הטרדה מינית בעבודה

על פי החוק במדינת ישראל, כל פגיעה בכבודו וחירותו של אדם היא עבירה שהאדם האחראי לכך צריך לקבל את עונשו. עבירת הטרדה מינית נכללת גם

קרא עוד »
חוק ההתיישנות לפגיעה מינית

חוק ההתיישנות לפגיעה מינית

פגיעות מיניות הן תופעה קשה ביותר, ולצערנו, מספרן גבוה מאוד. למעשה, מספרן של הפגיעות המיניות גבוה אף יותר מהידוע לנו משום שלא כל נפגע ונפגעת

קרא עוד »