תפריט

גניבת טלפון סלולרי מאדם אחר – מגמת החמרה בענישה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

באתר mynet פורסם מקרה של גניבת טלפון סלולרי מחייל באזור נהריה. החייל התלונן כי שני גברים גנבו ממנו את המכשיר הסלולרי שברשותו, וכאשר המשטרה ביצעה איכון למכשיר, היא איתרה אותו בדירה בעיר. שני הגברים שהיו בדירה הכחישו שגנבו את הטלפון, אך כאשר השוטרים התקשרו לטלפון, זה צלצל מהתיק של אחד מהם, מה שהפליל אותם. לאחר חקירה, השניים הודו בעבירה.

מקרה זה ממחיש כי זמינותם הגבוהה של המכשירים היקרים והמתקדמים הובילה לעלייה משמעותית במקרי גניבתם, וכיום הם עומדים בראש רשימת המוצרים שנגנבים במדינת ישראל. רשויות החוק שהתוודעו מקרוב להתרחבות התופעה פעלו במרץ להעלאת רף הענישה, ובעת האחרונה אכן ניכרת מגמת החמרה בפסקי הדין. לכן, אם נחשדתם או הואשמתם בגניבת טלפון סלולרי ונפתח לכם תיק פלילי, אל תקלו ראש בחשדות ובאישומים. מה העונש על גניבת פלאפון? ההמלצה היא לפנות לסיוע מטעם עורך דין פלילי על מנת להקל בעונש הצפוי או להביא לזיכוי מלא.

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

עלייה במספר הגניבות – והחמרה בענישה

מה העונש על גניבת פלאפון
גניבת טלפון סלולרי – עורך דין פלילי באיער

עשרות אלפי טלפונים סלולריים נגנבים מדי שנה בישראל, ולא מעט מהנפגעים הם קשישים וילדים שאינם יכולים להגן על עצמם ועל מכשירם. למעשה, מדובר בתופעה כה נפוצה עד שבתחנות משטרה רבות הוקמו צוותים העוסקים רק בתחום זה.

בד בבד, נציגי הפרקליטות התרשמו כי הענישה על מקרים אלו נטתה להיות קלה וסלחנית, מה שפגע בהרתעתם של עבריינים. לכן, בשנים האחרונות החלו נציגי הפרקליטות לדרוש עונשים כבדים יותר, ומסתמן כי בתי המשפט מצטרפים בהדרגה למגמה. אז מה העונש על גניבת פלאפון? רבים מקרב מבצעי עבירות הגניבה אינם מודעים להחמרה, וחלקם סבורים כי ההליך יסתכם לכל היותר בפתיחת תיק פלילי, בקנס נמוך ובאזהרה. מדובר בטעות יסודית, ולנאשם צפויה הפתעה מרה אם לא יסתייע בשירותיו של עורך דין פלילי בעל ניסיון בתחום.

דוגמאות לענישה על גניבת טלפון סלולרי

על מנת להבהיר את הענישה החמורה במקרים אלו, מובאות להלן שתי דוגמאות:

  • אדם שגנב טלפון סלולרי באיומי סכין מקשישה נידון על ידי בית המשפט ל-4 שנות מאסר בפועל, ולקנס על סך 6,000 שקלים.
  • שני צעירים גנבו טלפון סלולרי בעודם מכים את בעליו – על נאשם אחד נגזרו 31 חודשי מאסר בפועל ועל השני נגזרו 18 חודשי מאסר. כמו כן, נפסקו אלפי שקלים פיצויים למתלונן אותם ישלמו העבריינים.

גזר הדין משתנה באופן מהותי בהתאם לנסיבות המקרה, כמו הפעלת כוח, עבר פלילי, נסיבות אישיות וגיל הנאשם. פרטים אלו יוצגו בפני בית המשפט באופן מסודר על ידי עורך דין פלילי מתוך מטרה להמתיק את עונשו של לקוחו. לכן, אם נפתח לכם תיק פלילי בגין גניבת טלפון סלולרי, זכרו כי המערכת נוטה להחמיר לאחרונה בענישה, ומהרו לפנות לקבלת סיוע משפטי.

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

עוד מאמרים באתר:

אלימות ופגיעה ברכוש

אלימות ופגיעה ברכוש

מעשי אלימות ופגיעה ברכושו הפרטי, הם מעשים יום יומיים אשר קורים ברחבי המדינה בדרגות חומרה שונות. עבירות אלימות ופגיעה ברכוש  אנשים אשר עסוקים בפעולות של

קרא עוד »
הגשת תלונה במשטרה על אלימות

הגשת תלונה במשטרה על אלימות

הגשת תלונה על אלימות מוגשת למשטרה על ידי מי שחווה את האלימות, בטח כלל מדובר בנשים אשר בעליהן, בני זוגות או גורמים משפחתיים ואחרים מבצעים

קרא עוד »
החזקת סמים לשימוש עצמי

החזקת סמים לשימוש עצמי

לפי פקודת הסמים, יש הבדל בין החזקה של סם למטרת שימוש עצמי והחזקה בכמות רבה של סמים שלא למטרת שימוש עצמי. כאשר משווים בין שני

קרא עוד »