תפריט

הצתת גן הילדים: עונש מקסימלי עלול להגיע ל-20 שנה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

בכלי תקשורת רבים ובהם אתר "הארץ", פורסם על המקרה החריג שבו גן ילדים במושב חלץ הוצת במהלך הלילה. ייתכן שמדובר במעשה שבוצע כנקמה בגננת בגלל סכסוך שהתגלע בינה לבין הורים לשני ילדים בגן. עוד לפני הצתת הגן, הוצת רכבה של הגננת.

לאחרונה פרץ ויכוח בין שני זוגות הורים לבין הגננת, לאחר שההורים לא הסכימו לדרכי החינוך שלה ודרשו לפטרה. הניסיונות שנעשו על מנת לפתור את הבעיה הנקודתית לא צלחו, והחשש הוא שההורים הובילו לנזק בגן בשל כך. יתר ההורים דווקא נשמעו מרוצים מהגננת ומדרכי החינוך שלה.

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

לאירוע זה קדמו אירועים חריגים נוספים: שמשת רכבה נופצה, ולמרות שהגישה תלונה במשטרה, הנושא לא זכה לטיפול. במהלך חודש אוגוסט נפגעו הגלגלים ברכב השייך לגננת, ועוד לפני כן נעשה ניסיון לחבל במכוניתה.

מהן העבירות הפליליות במקרה הזה?

אין ספק שמדובר באירוע חמור ובעייתי, וגם הענישה על עבירה מסוג זה חמורה. אם יהיו ראיות מספיקות נגד המבצעים של אירוע פלילי זה, יהיה ניתן להאשים אותם בעבירת הצתה ובעבירה של חבלה במזיד לרכב. עורכי דין פליליים רבים יודעים כי עבירת ההצתה נחשבת לחמורה במיוחד. דינה הוא עונש מאסר מקסימלי של 15 עד 20 שנה, לפי הנסיבות.

במקרה של הצתה "קלה" ללא נפגעים וללא נזק משמעותי, אם אדם משתחרר למעצר בית, יתכן שהוא יידון בסופו של ההליך לשישה חודשי מאסר בעבודות שירות וייתכן שיידון לכשנת מאסר אחת. אם אדם לא משתחרר למעצר בית או שמדובר בנסיבות חמורות יותר, הוא צפוי לעונש מאסר בין שנה וחצי עד שלוש שנים. אם יוגש כתב אישום נגד זוג הורים, ניתן להניח שהאם תשוחרר למעצר בית מרוחק והאב עלול להיעצר עד תום ההליכים. במקרה כזה, אם הוא יורשע בשני מקרי ההצתה (ובחבלה במזיד ברכב), הוא צפוי להידון לכשלוש שנות מאסר.

מה יעשה עו"ד פלילי שייתקל בסוגיה הזו?

סביר מאוד להניח שכאשר המשטרה תשים יד על החשודים, הם ישתמשו בעו"ד פלילי. תפקידו של עו"ד פלילי במקרה זה, יהיה לטעון לנורמטיביות שלהם עד לעשיית המעשה ולהיעדר עבר פלילי (אם הדבר רלוונטי) ולהציג חלופת מעצר ראויה ומרוחקת מאותה עיר. זאת, מלבד ניסיון של עורך הדין הפלילי לטעון להיעדר ראיות מספיקות להרשעה.

צפו בתיעוד גן הילדים לאחר המעשה:

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

עוד מאמרים באתר:

מתי חיזור הופך להטרדה?

מתי חיזור הופך להטרדה?

הטרדות מיניות הינן מכת מדינה ומדי יום אנו שומעים וקוראים על מקרים של הטרדות מיניות שמתבצעות במגוון מסגרות ומקומות – אם בקרב המשפחה, בעבודה, בין

קרא עוד »