תפריט

החיסול נכשל – האם הענישה תהיה פחות מחמירה?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

בשבוע שעבר פורסמה ב-ynet כתבה המדווחת על מעצרו של דניאל זרוג, החשוד שניסה לבצע חיסול של אדם באוקטובר 2013 בבית קפה בבת ים. בתיעוד המופיע בכתבה, נכנס המתנקש לבית הקפה וניסה לירות באדם מטווח קצר – עם זאת, מעצור באקדח מנע מהתכנית להתממש.

בצילומים ניתן לראות כי המתנקש נכנס אל המקום כאשר קסדה לראשו, שלף את האקדח ומכיוון שמשימתו לא צלחה, הוא ברח מהמקום. במשטרה חושדים בנוסף כי מי ששידל את זרוג לבצע רצח הוא משה אקנין. מעצרם של השניים הוארך בשבוע ימים. זרוג, המיוצג על ידי עורכי דין פליליים, מכחיש כל קשר לחשדות נגדו.

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

העבירות שבהן חשודים השניים

במקרה זה, אם אכן החשדות יתבררו כנכונים, קיימת אחריות פלילית על המתנקש ועל שולחו. החשד כנגד השולח הנו קשירת קשר לביצוע פשע ושידול לרצח. החשד כנגד המתנקש הנו קשירת קשר לביצוע פשע וניסיון לרצח. העונש הקבוע בעבירת ניסיון לרצח הנו עד 20 שנות מאסר, ובמקרים של עבירות אלה, יש צורך להוכיח כי בוצע מהלך של ממש לעבר הקורבן בניסיון ליטול את חייו. זאת, כאמור, ניתן לראות בסרט ממצלמות האבטחה במקום.

עורך דין פלילי המייצג את החשוד במקרה שכזה, יכול לטעון כי מדובר בטעות בזיהוי ובמידע מודיעיני דל. אם ניתן להציג אליבי – מה טוב. הסבירות שבית המשפט יקבל טענות אלה, בשלב זה, הנו נמוך וכל שניתן לעשות במקרה זה הוא לצמצם את ימי המעצר המבוקשים.

צומת דרכים: סגירת תיק פלילי או אישום?

כעת נראה שתיק פלילי זה עומד בפני צומת דרכים. מירב הסיכויים שבתום תקופת המעצר הנוכחית או הבאה, ישוחררו השניים מהמעצר והתיק הפלילי נגדם ייסגר מחוסר ראיות. זאת, בהנחה שאיש מהם לא יודה בביצוע העבירה ולא יתגלו ראיות חדשות משמעותיות.

אפשרות אחרת היא שכנגד השניים יוגש כתב אישום. אם הם יואשמו, הרי שלא ניתן להתעלם מהתוצאה במקרה זה, כישלון לפגוע בקורבן. לכן, לא ייגזר על המתנקש עונש של מאסר עולם במקרה של הרשעה, אלא 12 עד 15 שנות מאסר וכ-8 עד 10 שנות מאסר על השולח.

צפו בניסיון הרצח כפי שתועד במצלמות האבטחה:

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

עוד מאמרים באתר:

אלימות ופגיעה ברכוש

אלימות ופגיעה ברכוש

מעשי אלימות ופגיעה ברכושו הפרטי, הם מעשים יום יומיים אשר קורים ברחבי המדינה בדרגות חומרה שונות. עבירות אלימות ופגיעה ברכוש  אנשים אשר עסוקים בפעולות של

קרא עוד »
הגשת תלונה במשטרה על אלימות

הגשת תלונה במשטרה על אלימות

הגשת תלונה על אלימות מוגשת למשטרה על ידי מי שחווה את האלימות, בטח כלל מדובר בנשים אשר בעליהן, בני זוגות או גורמים משפחתיים ואחרים מבצעים

קרא עוד »
החזקת סמים לשימוש עצמי

החזקת סמים לשימוש עצמי

לפי פקודת הסמים, יש הבדל בין החזקה של סם למטרת שימוש עצמי והחזקה בכמות רבה של סמים שלא למטרת שימוש עצמי. כאשר משווים בין שני

קרא עוד »