מעצר ימים לצרכי חקירה

תוכן עניינים

handcuffed-personחקירה משטרתית המתנהלת במסגרת ההליך הפלילי אינה דבר של מה בכך שכן, לא פעם, מדובר בהליך ארוך וסבוך. כתוצאה מכך, מסמיך החוק את המשטרה לבקש מבית המשפט להורות על הארכת מעצרו של חשוד, עוד בטרם הוגש כנגדו כתב אישום, וזאת לצורך חקירתו באין מפריע. במידה שקיים חשד סביר לביצוע העבירה מצדו וחשוב מכך – חשד סביר לכך שהימצאותו מחוץ לכתלי בית המעצר, תוביל לשיבוש הליכי החקירה, לבריחה מרשויות החוק ולסיכון בטחונו של הציבור, ויש צורך לקיום הליכי חקירה שלא ניתן לבצעם אלא כשהחשוד נמצא במעצר – תבקש המשטרה מבית המשפט להאריך את מעצרו לשם חקירתו. מעצר מסוג זה נקרא מעצר לצרכי חקירה ובלשון העם "מעצר ימים".

הארכת המעצר (במסגרת מעצר הימים) הנה עד ל-15 יום בכל פעם ולא יותר מ-30 יום בסך הכל. עם פקיעתה של תקופה זו דורש החוק מהמשטרה לסיים את הליך איסוף הראיות ולהחליט האם בכוונתה לשחרר את החשוד או להגיש כנגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

עם זאת, לא פעם, עושה המשטרה שימוש במעצר הימים על מנת לנסות ולהלחיץ את החשוד ולגרום לו להודות בעבירות שאותן הוא, אולי, לא ביצע. באופן טבעי, שהיה של מספר ימים מאחורי סורג ובריח תשפיע באופן מהותי על הלך הרוח של כל אדם ועל נכונותו לומר ולעשות כל דבר שעשוי להביא לשחרורו, במיוחד אם מבטיחים לו הבטחות שאין מאחוריהן כיסוי או אם משתמשים כנגדו בתחבולות ובתרגילי חקירה שהוא אינו מכיר, כגון שימוש בהקלטות בתא המעצר ובמדובבים, או אי יידוע על זכותו של החשוד לשימוע.

על מנת להימנע מעיוות דין חמור ישנה חשיבות גדולה לכך שחשוד, אשר כנגדו הוגשה בקשה למעצר ימים, ייוצג בפני גורמי אכיפת החוק על ידי עורך דין מומחה בפלילים בעל מוניטין וניסיון רב שנים. המטרה העיקרית של עורך הדין תהיה להוכיח למשטרה ולשופט, אשר לפתחו תונח הבקשה, כי אין מקום להאריך את מעצרו של החשוד וכי אין סכנה לשיבוש הליכי חקירה באם מרשו ישהה מחוץ לכלא. להחלטה מהסוג הזה עשויה להיות השפעה מכרעת הן על מצבו הנפשי של הנאשם והן על ההכרעה הסופית בתיק. זאת, משום שכל ספק, לרבות הקל שבקלים, אותו יצליח לעורר עורך הדין בליבם של נציגי המשטרה ומערכת המשפט – עשוי להביא לסיום הפרשה מבלי שיוגש כתב אישום ובקשה למעצר עד לתום ההליכים (דבר שעלול לגרור, במקרה הטוב, שהייה במעצר בית למשך שנה לפחות).

משרד עורך דין גיל באיער מתמחה בייצוג חשודים בהליכי מעצר ימים, וזאת מתוך אמונה שלמה כי יש לעשות הכל על מנת למנוע מהמשטרה להאריך את מעצרו של החשודים במידה שהדבר אינו חיוני להמשך איסוף הראיות בתיק.

לייעוץ ללא התחייבות, פנו למשרד עו"ד פלילי גיל באיער 052-3877227

או צרו קשר עכשיו באמצעות הטופס הבא:

[contact-form-7 id="473" title="טופס יצירת קשר 1"]

ליעוץ ופרטים נוספים השאירו פרטים

נעים להכיר

עורך דין פלילי גיל באיער

שליש פסיכולוג – שליש עו"ס – שליש עו"ד

הרוב המכריע של הלקוחות שמגיעים אלי למשרד הם נורמטיביים. אבל יש להם מכנה משותף אחד: אצל רובם מדובר בפעם הראשונה שהם נחקרים בתיק פלילי והם נמצאים במצב רגשי לא קל. יתכן שמדובר בעבירה שהם ביצעו, בלהט הרגע, וייתכן שבכלל מדובר בעלילת שקר או בהוצאת דברים מכל פרופורציה.

בכל אותם מקרים, אני נמצא שם עבורם כדי לתמוך, להכיל וכמובן להעניק להם את השירות המקצועי הטוב ביותר שאני יכול לתת, תוך שאני מסביר להם, מראש, את הסיכויים ואת הסיכונים. מכיוון שעבדתי, בעבר, כתובע משטרתי ויש לי ניסיון רב, אני מכיר את כל הטריקים וה"שטיקים" וחושב מחוץ לקופסא.

ודבר אחרון ומאוד חשוב, מבחינתי: אני תמיד אהיה זמין עבור לקוח שמתקשר אלי להתייעץ או לשאול שאלה או סתם רוצה לדבר.

עורך דין פלילי גיל באיער

 

למה לבחור בי כעו"ד שלך?

תובע משטרתי לשעבר המכיר את עבודת המשטרה "מבפנים"

עו"ד פלילי משנת 1998 ניסיון באלפי תיקים פליליים

הקשבה, תמיכה וליווי אישי בתהליך רגשי מורכב וקשה

מחשבה חדה ותמיד
מחוץ לקופסא

מועמד לשעבר
לתפקיד שופט

מאות המלצות אישיות ואותנטיות מלקוחות. לקריאה »

ממליצים אחרונים

עו"ד גיל באיער איש מדהים קשוב וטוב עונה בסבלנות על כל שאלה ומפרט הכל לפרטי פרטים פשוט אדם מהמם ושירותי

אלי לויאן

18/05/2022

אדם מדהים שרות מעולה יעוץ שאין דברים כאלה אסירות תודה לה ששיש אנשים כמוך עם לב זהב ועם נתינה אין סופית תודה תודה איש מדהים

גולן

08/05/2022

בנאדם קשוב ואכפתי והכי חשוב כנה ואמיתי ממליץ ממש אפילו תדברו איתו לפני ותבינו במי מדובר!!!

רפאל

18/04/2022

מאמרים קשורים