סגירת תיק פלילי במשטרה

תמונה ראשית עו"ד גיל באיער

השלב שבין פתיחת התיק הפלילי ועד להגשת כתב האישום הוא אחד השלבים הקריטיים ביותר במחזור החיים של כל הליך פלילי. זוהי בדיוק התקופה שבה יכול בא כוחו של הנאשם לבוא בדין ודברים עם נציגי המשטרה והפרקליטות ולשכנע אותם שאין מקום להגיש נגדו כתב אישום.

לסגירת התיק בטרם הוגש כתב אישום יש מספר השלכות משמעותיות שראוי לתת עליהן את הדעת: ראשית, מדובר בצעד שימנע עוגמת נפש מחשוד שבעניינו מתנהל התיק. אחוז הזיכויים המזערי לאחר הגשת כתב אישום במדינת ישראל, מלמד כי ביותר מ-98% מהמקרים, לאחר שמוגש כתב אישום, ייאלץ הנאשם לשאת בעונש כלשהו – החל משירות לתועלת הציבור במקרה של אי הרשעה, עבור לקנס ולמאסר על תנאי (שיותיר רישום פלילי במשך 17 שנה בגיליון הרישום הפלילי) וכלה בעבודות שירות או במאסר בפועל. באופן טבעי, סגירת התיק לפני הגשתו של כתב האישום תמנע  תרחיש דומה. שנית, ראוי לציין את הנטל הכספי המשמעותי הכרוך בניהולו של תיק פלילי. לכן, שכנוע המשטרה/התביעה לסגירת התיק תחסוך לחשוד סכום כסף ניכר וחשוב לא פחות – תמנע ממנו חודשים ארוכים של חוסר ודאות וחרדה.

במרבית המקרים, לא ניתן לקבוע בוודאות מהו פרק הזמן שיחלוף בין תחילת החקירה לבין הגשת כתב האישום. עם זאת, ברור כי גורם הזמן כאן הוא קריטי. מכאן, ברור שיצירת קשר יזום עם הגורמים הממונים על ניהול התיק היא צעד שראוי שיעשה בהקדם האפשרי. במילים אחרות, אסור בשום פנים ואופן לחכות להגשת כתב האישום – אלא יש להקדים תרופה למכה ו”להרוג” את התיק כשהוא בחיתוליו.

הדרך הטובה ביותר לשכנע את המשטרה לסגור את התיק לפני הגשת כתב האישום היא לפנות לעורך דין מנוסה שניהל הליכים דומים בעבר. ההיכרות המעמיקה של עורך הדין הפלילי עם העילות השונות לסגירת התיק (חוסר ראיות\חוסר עניין לציבור וכיוצא באלה) היא שעשויה לעשות את ההבדל בין חזרה לשגרה ללא כתב אישום לבין הליך פלילי סבוך ויקר שבסופו, כמעט בוודאות, סנקציה קשה ורישום פלילי.

משרד עורך דין גיל באיער מתמחה בייצוג נאשמים לפני הגשת כתב אישום. צוות המשרד שוקד במיומנות רבה על הכנתם של הטיעונים שיועלו בדיון וזאת תוך שימת דגש על הנסיבות הייחודיות של התיק וסיפורו האישי של כל אחד ואחד מהלקוחות שלנו. אם נפתח כנגדכם תיק פלילי במשטרה, צרו עמנו קשר עוד היום ונעשה כל יכולתנו על מנת למזער את ההשלכות ולעזור לכם לצאת לדרך חדשה.

נעים להכיר

עו”ד פלילי גיל באיער

הרוב המכריע של הלקוחות שמגיעים אלי למשרד הם נורמטיביים. אבל יש להם מכנה משותף אחד: אצל רובם מדובר בפעם הראשונה שהם נחקרים בתיק פלילי והם נמצאים במצב רגשי לא קל. יתכן שמדובר בעבירה שהם ביצעו, בלהט הרגע, וייתכן שבכלל מדובר בעלילת שקר או בהוצאת דברים מכל פרופורציה.

בכל אותם מקרים, אני נמצא שם עבורם כדי לתמוך, להכיל וכמובן להעניק להם את השירות המקצועי הטוב ביותר שאני יכול לתת, תוך שאני מסביר להם, מראש, את הסיכויים ואת הסיכונים. מכיוון שעבדתי, בעבר, כתובע משטרתי ויש לי ניסיון רב, אני מכיר את כל הטריקים וה”שטיקים” וחושב מחוץ לקופסא.

ודבר אחרון ומאוד חשוב, מבחינתי: אני תמיד אהיה זמין עבור לקוח שמתקשר אלי להתייעץ או לשאול שאלה או סתם רוצה לדבר.

עורך דין פלילי גיל באיער

למה לבחור במשרד עו"ד גיל באיער

תובע משטרתי לשעבר המכיר את עבודת המשטרה "מבפנים"

עו"ד פלילי משנת 1998 ניסיון באלפי תיקים פליליים

הקשבה, תמיכה וליווי אישי בתהליך רגשי מורכב וקשה

מחשבה חדה
ותמיד מחוץ לקופסא

מועמד לשעבר
למשרת שופט

מאות המלצות אישיות ואותנטיות מלקוחות

הלקוחות שלנו מספרים

משרד עו”ד גיל באיער זכה למאות המלצות חיוביות (ר׳ למטה)

5.0 ★★★★★ (מעל 200 המלצות)

פתרונות המשרד

עבירות אלימות

עבירות סמים

עבירות מין

עבירות נוער

עבירות רכוש

מחיקת רישום פלילי ומשטרתי

מאמרים קשורים