תפריט

מה עושים כאשר עולה חשד כי עובד גונב?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
גניבה ממעסיק

מנהלי עסק אשר חושדים כי אחד העובדים גנב מהעסק כספים או רכוש, יכולים לפעול בכמה דרכים. בשלב הראשון עליהם להיות בטוחים שהוא אכן ביצע את המעשה. 

ההמלצה היא מיד כשעולים החשדות, לבקש ייעוץ והכוונה משפטית ממשרדי כדי לפעול בדרך הנכונה. 

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

פעולות של הנהלת החברה במקרים של חשדות נגד עובד 

בהתאם להיקף החשדות ולסכומים אשר בהם מדובר, המנהלים יכולים לשכור את שירותיו של חוקר פרטי אשר יעקוב אחרי העובד במשך כמה ימים ויתחקה אחר ההתנהלות שלו, הן כשהוא בעסק והן כשהוא מחוצה לו. 

יש מעשים רבים שמעוררים חשד כמו לדוגמה, אדם אשר חי באופן בזבזני, מול סך ההכנסות שלו כשכיר, או פעולות מחשידות בהנהלת החשבונות של החברה אשר מעידות על רישומים כוזבים.

אופציה נוספת היא שהמנהלים מזמנים את העובד לשיחה ובה הם מגוללים בפניו את כל המידע הקיים ברשותם, הם מתעמתים אתו כדי לוודא שאכן המידע הוא אמין, כאשר המטרה היא שהעובד יודה ויפרט את מלוא מעשיו והסיבות לכך. 

המעביד מחויב לשמור על רכוש וכספי העסק 

מחובתו של כל מעסיק ליצור הגנה מרבית על כספים והרכוש השייכים לחברה. כך אם מדובר לדוגמה בחנות, הוא יציב מצלמות בכמה מיקומים ואחד מהם הוא מעל הקופה. בכל עסק קיים אדם אשר אחראי לצפות בסרטי הצילום בזמנים שונים כדי לעלות על פעולות חריגות ומחשידות.

ההשלכות של פעולת הגניבה על ידי העובד 

גניבה מחנות

לגניבות של עובדים קיימות השפעות מרחיקות לכת על תחומים רבים כמו לדוגמה על יציבותה של החברה אם מדובר בסכומי עתק, פגיעה ביחסי האמון אשר שררו בין העובד להנהלת החברה, העובד הפר את חובת הנאמנות שלו למעבידיו ופעל על פי רצונו בממון או ברכוש אשר אינו שייך לו. העובד אמור לבצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר כנציג של העסק ולא לגרום להפסדים חמורים.

נקיטת פעולות נגד העובד 

המעביד בשלב הראשון מבקש שהעובד יחזיר את כל הכסף או הסחורה שנגנבה. פעולה זו חשובה לו הרבה יותר מהגשת תלונה במשטרה, כי הוא מעוניין קודם כול לקבל הכול בחזרה.

ברור גם לו וגם לעובד שתלונה במשטרה תגרור הגשת כתב אישום על עוון, אם אכן תוכח הגניבה ופתיחת תיק פלילי נגדו. 

פיטורין של העובד 

במרבית המקרים, העובד יפוטר לאחר גילוי המקרה. אף על פי כן, קיימים מקרים ספציפיים אשר בהם לעובד מגיע פיצויים מלאים או חלקיים עבור השנים אשר בהם ביצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר ולא גנב מהמעסיק. 

לאחר התייעצות משפטית, המגמה היא לשלם לעובד את המגיע לו ולאחר מכן להגיש נגדו תביעה אזרחית.

משרדי מתמחה בתיקי גניבה ממעסיק ואשמח לסייע גם לכם אם בוצעה גניבה בעסק שלכם.

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

עוד מאמרים באתר:

סגירת תיק הפצת חומר תועבה

סגירת תיק הפצת חומר תועבה

בחור כבן 40, נשוי ואב לשני ילדים, נחקר ביחידת הסייבר של משטרת ישראל בחשד להפצת חומר תועבה (סרטון מיני) והטלפון הסלולרי שלו נלקח ממנו כראיה. 

קרא עוד »
מחיקת אישום גניבה מחנות

מחיקת אישום גניבה מחנות

ש.ס. בחורה נורמטיבית, סטודנטית לפסיכולוגיה, בת 25 ללא עבר פלילי, נתפשה כשהיא גונבת פרטי לבוש משתי חנויות – זארה ורנואר בקניון סי מול באשדוד. הפריטים

קרא עוד »