תפריט

איים להפיץ תמונות אינטימיות: על חומרת עבירות סחיטה באיומים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

תושב ירושלים בן 28 נאשם בעבירות סחיטה באיומים, כך פורסם ב"ישראל היום". הצעיר איים שיפרסם בפייסבוק ובאתרים פורנוגרפיים תמונות אינטימיות של אישה שאיתה יצר קשר בתקופה האחרונה, על מנת להיפגש איתה ולקיים איתה יחסי מין, או על מנת לקבל כסף תמורת אי פרסום התמונות. פרקליטות מחוז ירושלים שהגישה את כתב האישום לבית המשפט המחוזי, ביקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים.

לדברי התביעה, בין הצעיר למתלוננת נוצר קשר רומנטי וזו העבירה אליו תמונות אינטימיות באפליקציית "וואטסאפ". הצעיר הציע למתלוננת לקיים עמו יחסי מין מספר פעמים במהלך הקשר הזוגי שלהם, אך זו סירבה. לאור הסירובים, הוא העביר לה מסר ולפיו יגרום לה לבושות כשיעלה את התמונות לפייסבוק. המתלוננת חששה ולכן הציעה לנאשם כסף בתמורה למחיקת התמונות. בתחילה הסכים הנאשם לקבל את סכום הכסף, אך בהמשך המשיך באיומיו וטען כי התמונות יפורסמו בנוסף באתרי פורנוגרפיה ויונחו ליד מקום העבודה שלה.

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

המתלוננת החליטה להתלונן נגד הנאשם במשטרה ואף בזמן העדות שמסרה, הוא שלח אליה מסרונים מאיימים. המשטרה הנחתה את המתלוננת להיפגש עם הנאשם בתואנה שיש ברשותה 2,000 ש"ח להעביר לו. כשהשניים נפגשו, הראה הנאשם למתלוננת שהוא מוחק את התמונות ממכשירו הנייד. כשזו התכוננה ללכת מבלי לשלם לו, הוא טען שהוא עדיין מחזיק בתמונות בפייסבוק ואיים להפיץ אותן. לאחר שהסכום נמסר לו על ידי המתלוננת, הוא נעצר.

מה היה קורה אם הנאשם והמתלוננת היו מקיימים יחסי מין?

עורך דין פלילי מקרה זה הוא מקרה קלאסי של עבירות סחיטה באיומים, המוכרות מאוד לכל עורך דין פלילי. חשוב להבין כי עבירות איומים וסחיטה באיומים הן לא עבירות תוצאתיות, אלא עבירות התנהגות. כלומר, די בכך שבוצע מעשה האיום או הסחיטה, כדי לגבש עבירה, ללא צורך שהאיום יתממש. מימוש האיום בעבירת סחיטה באיומים הוא כבר נסיבה לחומרה, המעלה את העונש הקבוע בחוק (החמרה מעונש מקסימום של 7 שנות מאסר ל-9 שנים).

אם הצעירה, למשל, הייתה מסכימה לקיים יחסי מין עם הנאשם, היה מדובר בעבירה חמורה יותר של סחיטה באיומים מבחינת העונש הקבוע בחוק. ייתכן גם שמדובר בעבירת מין נפרדת, דוגמת אינוס, שכן אין מדובר ביחסי מין שקוימו מתוך הסכמה חופשית, אם כי הדבר אינו נקי מספקות וסביר להניח שלא יוגש כתב אישום בגין עבירה זו.

סיועו של עורך דין פלילי לנאשם

במקרה זה, הראיות ברורות מאוד: הנאשם נפגש עם הצעירה ונעצר באופן מיידי. עורך דין פלילי שנדרש לייצג במקרה זה, יעשה כל שביכולתו לשחרר את הנאשם למעצר בית ולהעלות אותו על מסלול שיקומי. כמו כן, יבוצע ניסיון לתקן את כתב האישום לקולא. המשמעות של ייצוג על ידי עו"ד המומחה בתחום הפלילי במקרה זה הנה קריטית ועשויה להשפיע על גזר הדין במקרה של הרשעה.

אם הנאשם יורשע בעבירות המיוחסות לו, העונש הצפוי לו הוא 12 עד 18 חודשי מאסר בפועל. יש לשים לב לכך שמדובר בעבירה חמורה, בנסיבות קשות ובתיק של בית המשפט המחוזי. אם לנאשם יש עבר פלילי בעבירות אלימות, העונש יגיע לכ-24 חודשי מאסר.

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

עוד מאמרים באתר:

מתי חיזור הופך להטרדה?

מתי חיזור הופך להטרדה?

הטרדות מיניות הינן מכת מדינה ומדי יום אנו שומעים וקוראים על מקרים של הטרדות מיניות שמתבצעות במגוון מסגרות ומקומות – אם בקרב המשפחה, בעבודה, בין

קרא עוד »