תפריט

שורת חשדות נגד שוטר – האם יש סיכוי להקל על העונש?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

באתר וואלה פורסמה כתבה לפיה שוטר המשמש בוחן תנועה חשוד בשורת עבירות של מעשה מגונה, הטרדה מינית, ניסיון לקבל שוחד, השמדת ראיות ושיבוש הליכי חקירה. בעקבות חשדות אלה, שוקלת המחלקה לחקירות שוטרים להגיש נגדו כתב אישום.

על פי החשד, בוחן התנועה ביקש מתושבת הצפון שעברה תאונה לפני כחודש, לקיים יחסי מין. השוטר גם סגר את תיק החקירה שהיה נגדה. לטענת האישה, בוחן התנועה זימן אותה לחדר, ולאחר שנטל את רשיון הנהיגה שלה, הוא שאל אותה שאלות בעלות אופי מיני ואף ביצע בה מעשה מגונה.

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

צוות המחלקה לחקירות שוטרים ביצע תרגיל חקירה כדי לבסס את התלונה מצד האישה. כאשר באה לקבל את הרישיון שלה בחזרה, על פי החשד, ביקש הבוחן מחוקר שהיה עמו לעזוב את החדר, וכשנותר לבדו עם האישה, ניסה לגעת בה ונתקל בסירוב. לאחר חזרת החוקר לחדר, השיב לה הבוחן את רישיונה. הבוחן החשוד אף התקשר אליה לאחר מכן וביקש לקיים עמה יחסי מין. לאחר מכן, החשוד סגר את התיק נגד אותה אישה והשליך את עדותה לפח.

המקרה יסתיים ככל הנראה בפיטורי השוטר

מובן כי מקרה זה של חשד לעבירה נגד שוטר הנו חמור. מקרים כאלו של תיק פלילי הנפתח נגד שוטר, בין אם יוגש נגדו כתב אישום ובין אם לאו (למעט מקרה בו התיק הפלילי יסתיים בזיכוי), יוביל ככל הנראה לפיטוריו של השוטר על ידי המשטרה – זאת, נוכח העובדה שהתנהגותו המצטיירת מהעובדות, אינה הולמת שוטר.

חשוב לציין בהקשר זה של התנהגות השוטר, כי גם אם אותה אישה הייתה מסכימה למעשיו של השוטר, עדיין מתקיימות במקרה זה עבירות של מעשה מגונה באדם בנסיבות של מרות, הטרדה מינית – מכיוון שיש לשוטר מרות על האישה, וקבלת שוחד.

כעו"ד פלילי, מה ניתן לעשות כדי להגן על השוטר?

בתור עורך דין מנוסה, יש לבחון את האפשרויות העומדות בפני השוטר על מנת להגן עליו. במקרה שבו הראיות מבוססות על הקלטה, קיים קושי לתקוף את עצם ביצוע העבירות. כל מה שניתן לעשות הוא לנסות ולשכנע את המחלקה לחקירות שוטרים שלא להגיש כתב אישום, בכפוף לפרישת השוטר מהשירות. עם זאת, הסיכויים לכך אינם גבוהים, מכיוון שמדובר בעבירות הפוגעות באמון הציבור במשטרה – וקיים עניין לציבור בהעמדת השוטר החשוד לדין.

למרות זאת, במסגרת משא ומתן עם המחלקה לחקירת שוטרים, ניתן לבצע תיקון בכתב האישום, כך שחלק מהעבירות המיוחסות לשוטר החשוד יושמטו. במקרה זה ניתן להסכים על שליחת השוטר לקבלת תסקיר משירות המבחן (דבר שיגביר את הסיכוי לענישה מקילה / שיקומית אם תתקבל חות דעת חיובית אודותיו) ולהסכים עם התביעה כי זו תגביל את עתירתה לעונש לעבודות שירות בלבד ופיצויים למתלוננת.

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

עוד מאמרים באתר:

מתי חיזור הופך להטרדה?

מתי חיזור הופך להטרדה?

הטרדות מיניות הינן מכת מדינה ומדי יום אנו שומעים וקוראים על מקרים של הטרדות מיניות שמתבצעות במגוון מסגרות ומקומות – אם בקרב המשפחה, בעבודה, בין

קרא עוד »