מתוך "משפטי": הכל על מעצר עד תום ההליכים

עורך דין פלילי
מעצר עד תום ההליכים – עו"ד פלילי גיל באיער (Stuart Miles)

כולנו שמענו את המושג "מעצר עד תום ההליכים" בחיינו. כשהמשטרה חושדת באדם שביצע עבירה שאינה קלת ערך, היא צפויה לעצור אותו למשך 24 שעות. בחלוף יממה, על המשטרה להחליט אם האדם משוחרר. במקרים מסוימים היא תבקש מבית המשפט להאריך את מעצר האדם לצורך חקירה. בעבירות אלימות, הונאה, רכוש וסמים חמורות, המשטרה או הפרקליטות מבקשת הארכת מעצר עד תום ההליכים.

המונח "מעצר עד תום ההליכים" מתאר מעצר עד לתום המשפט, שבו מוגש כתב אישום. במילים אחרות, המדינה מעוניינת שהנאשם יהיה מאחורי סורג ובריח עד שמשפטו מסתיים. חשוב לציין כי בקשה למעצר עד תום ההליכים תוגש במקרה שבו ישנן ראיות לכאורה ועילת מעצר כנגד החשוד.

מה הפירוש של עילת מעצר, ראיות לכאורה ומתי תיבחן אפשרות למעצר בית?

כל מה שרציתם לדעת על מעצר עד תום ההליכים מאת עו"ד פלילי גיל באיער – באתר "משפטי" >>

תהא חבר ותשתף:

רוצה להתיעץ עם עו"ד גיל באיער? ניתן להשאיר פרטים או לחייג: 052-3877227

נעים להכיר

עורך דין פלילי גיל באיער

שליש פסיכולוג – שליש עו"ס – שליש עו"ד

הרוב המכריע של הלקוחות שמגיעים אלי למשרד הם נורמטיביים. אבל יש להם מכנה משותף אחד: אצל רובם מדובר בפעם הראשונה שהם נחקרים בתיק פלילי והם נמצאים במצב רגשי לא קל. יתכן שמדובר בעבירה שהם ביצעו, בלהט הרגע, וייתכן שבכלל מדובר בעלילת שקר או בהוצאת דברים מכל פרופורציה.

בכל אותם מקרים, אני נמצא שם עבורם כדי לתמוך, להכיל וכמובן להעניק להם את השירות המקצועי הטוב ביותר שאני יכול לתת, תוך שאני מסביר להם, מראש, את הסיכויים ואת הסיכונים. מכיוון שעבדתי, בעבר, כתובע משטרתי ויש לי ניסיון רב, אני מכיר את כל הטריקים וה"שטיקים" וחושב מחוץ לקופסא.

ודבר אחרון ומאוד חשוב, מבחינתי: אני תמיד אהיה זמין עבור לקוח שמתקשר אלי להתייעץ או לשאול שאלה או סתם רוצה לדבר.

עורך דין פלילי מומלץ, גיל באיער