עורך דין פלילי - לוגו גיל באעיר

גיל באיער - עורך דין פלילי

תומך, מכיל ומוציא עבורכם את המקסימום

נעים להכיר! שמי גיל ואני עורך דין פלילי משנת 1998. בעבר הייתי תובע משטרתי, ואני בעל ניסיון
והיכרות של עבודת המשטרה ‘מבפנים’. אני מחזיק ברישיון עור דין מאז שנת 1998, והייתי מועמד
לשופט בשנת 2009. אני בעל ניסיון בהופעה באלפי תיקים פליליים ודיוני מעצר (כולל תיקי נוער),
הן כתובע והן כסנגור.

במידה שהסתבכת עם עבירה פלילית ואתה זקוק לייעוץ מקצועי עם יחס אישי ואנושי, צור איתי קשר ואשמח לעזור.

פתרונות המשרד

עבירות אלימות

עבירות סמים

עבירות מין

עבירות נוער

עבירות רכוש

סדר דין פלילי

נעים להכיר

עו”ד פלילי גיל באיער

הרוב המכריע של הלקוחות שמגיעים אלי למשרד הם נורמטיביים. אבל יש להם מכנה משותף אחד: אצל רובם מדובר בפעם הראשונה שהם נחקרים בתיק פלילי והם נמצאים במצב רגשי לא קל. יתכן שמדובר בעבירה שהם ביצעו, בלהט הרגע, וייתכן שבכלל מדובר בעלילת שקר או בהוצאת דברים מכל פרופורציה.

בכל אותם מקרים, אני נמצא שם עבורם כדי לתמוך, להכיל וכמובן להעניק להם את השירות המקצועי הטוב ביותר שאני יכול לתת, תוך שאני מסביר להם, מראש, את הסיכויים ואת הסיכונים. מכיוון שעבדתי, בעבר, כתובע משטרתי ויש לי ניסיון רב, אני מכיר את כל הטריקים וה”שטיקים” וחושב מחוץ לקופסא.

ודבר אחרון ומאוד חשוב, מבחינתי: אני תמיד אהיה זמין עבור לקוח שמתקשר אלי להתייעץ או לשאול שאלה או סתם רוצה לדבר.

עורך דין פלילי גיל באיער

ליעוץ ופרטים נוספים השאירו פרטים

הלקוחות שלנו מספרים

משרד עו”ד גיל באיער זכה למאות המלצות חיוביות (ר׳ למטה)

5.0 ★★★★★ (מעל 200 המלצות)

למה לבחור במשרד עו"ד גיל באיער

תובע משטרתי לשעבר המכיר את עבודת המשטרה "מבפנים"

עו"ד פלילי משנת 1998 ניסיון באלפי תיקים פליליים

הקשבה, תמיכה וליווי אישי בתהליך רגשי מורכב וקשה

מחשבה חדה
ותמיד מחוץ לקופסא

מועמד לשעבר
לתפקיד שופט

מאות המלצות אישיות ואותנטיות מלקוחות

כתבות בתקשורת והמדיה

עו"ד פלילי - תשובות לשאלות נפוצות

עורך דין פלילי מגן על אזרחים שעברו לכאורה על החוק. כלומר, לטענת המשטרה הם ביצעו פעולות האסורות על פי חוק, נתפסו על חם או הועלה נגדם חשד כי הם אשמים במעשה ולכן יוגש נגדם כתב אישום. תפקידו של עו”ד פלילי ללוות את לקוחותיו, לקבל מהם את מלוא המידע על המקרה ולהגן עליהם כך שלא יוגש נגדם כתב אישום או לחילופין אם יוגש כתב אישום, לעשות כל שניתן כדי לסגור את התיק ללא עונש, או בעונש קל יותר מהעונשים שקיבלו אזרחים אחרים על עבירות דומות.

עבירות פליליות הן הרמה החמורה ביותר של כתבי אישום ולכן אסור לזלזל בהן, חייבים מתחילת הדרך ליווי של עו”ד פלילי מנוסה שינתב את הדרך ייעץ בכל נושא ונושא ויכוון את הלקוח למצב הרצוי של סגירת התיק, מחיקת הרישום הפלילי וקבלת עונשים קלים – על פי המקרה. לאורך כל הדרך חשוב מאד להיות קשובים לעו”ד המנוסה שראה כבר עשרות או מאות מקרים כאלה ולפעול על פי ההנחיות המנוסות שלו שכבר הוכיחו את עצמן במקרים דומים קודמים.

מאד לא מומלץ להגיע לבתי המשפט בנושאים פליליים ללא ליווי של עורך דין. מדובר במעמד מלחיץ מרגש, ומאד לא פשוט, כשהנאשמים נמצאים לבד על דוכן העדים בלי הכנה מוקדמת וללא תמיכה, הם מאבדים את הריכוז ולא יודעים מה לענות מה לומר ואיך לנהוג. עורך הדין של הצד השני מנצל את מצבי המצוקה הללו ובשניות יכול להרים הנחתה שתסתום את הגולל על התיק והלקוח יקבל עונשים חמורים.

עו”ד פלילי נחוץ באופן מידי אם נעצר אדם על ידי המשטרה, והשוטר מיידע אותו כי הוא מואשם בעבירה זו או אחרת. גם אם האזרח ביצע עבירה זו וגם אם לא הוא חייב יד מכוונת לאור המקרה הפלילי שיכול להשפיע על מהלך כל חייו ולכן חשוב מאד שיגייס במידית עו”ד פלילי בעל ניסיון וידע רב בתחום העבירה הנידונה.

 המממ… טוב, ברור שכל מה שהמשטרה מעורבת בו, ובדרך כלל יש לכל הדברים האלה שמות מפחידים: גניבה, גניבת גניבה באמצעות כרטיס אשראי, גניבה בידי עובד או בידי מורשה, הסגת גבול, התפרצות לבית או לבית עסק, שימוש ברכב ללא רישיון, קבלת דבר במרמה, איומים, תקיפה סתם (כן, יש דבר כזה), תקיפה הגורמת חבלה של ממש, תקיפה בנסיבות מחמירות, תקיפת שוטר, תקיפת עובד ציבור, היזק לרכוש, יבוא סמים, סחר בסם, הספקת סם, גידול סם, החזקת סם שלא לצריכה עצמית, החזקת סם לצריכה עצמית, אונס, מעשה סדום, מעשה מגונה, בעילה אסורה בהסכמה, הטרדה מינית, הטרדה טלפונית… אה, כן: גם עבירות מרמה.

אבל מתחת לפני השטח (יותר נכון, מתחת לקצה-קצהו של קרחון) שוכנות להן עבירות שאף אחד מאיתנו לא מזהה עם אחריות פלילית. למשל, אם סטיתם מעט מתכנית הבנייה שאושרה לכם, אם הכלב שלכם נובח חזק מדי (ואני לא צוחק), אם טיפלתם בצנרת גז ללא רישיון מתאים (כן, גם אצלכם בבית), אם במקרה לגמרי שכחתם לשלם מיסים, אם קרצתם לשכנה פעם אחת יותר מדי, או שפרסמתם פוסט זועם בפייסבוק על שירות גרוע שקיבלתם מבעל עסק זה או אחר או שהגזמתם בכמות הסיגריות שהבאתם מחו”ל… כן, גם כל אלה הן עבירות שעבורן כדאי להתייעץ עם עו”ד פלילי.

 

מומלץ לפנות לעורך דין פלילי, כבר בשלב הראשוני, כאשר הבנתם שייתכן שהסתבכתם בביצוע עבירה פלילית או כאשר הבנתם שפעולה שאתם עומדים לבצע עלולה להתפרש כעבירה פלילית.

לדוגמא: אתם נמצאים בקשר עם מישהי והיא מבקשת מכם לסיים את הקשר ולא לשלוח לה הודעות נוספות ולא להתקשר אליה יותר. בשלב זה, במידה שאתם סבורים כי היא כן מעוניינת בקשר אתכם ומעוניינים לשלוח לה הודעה בנוגע לקשר, רצוי להתקשר לעורך דין פלילי על מנת לקבל ייעוץ בנוגע להשלכות של הפעולה העתידית שלכם. במידה שביצעתם את הפעולה והצד השני הגיש תלונה למשטרה בגין הטרדה טלפונית וזומנתם לחקירה, רצוי ביותר שלא לגשת לחקירה מבלי שהתייעצתם, קודם לכן, עם עורך דין פלילי, אשר הסביר לכם מה עתיד להתרחש בחקירה ומה הדגשים שצריכים להיכלל בגרסה שלכם, שתוגש לחוקר המשטרתי. במידה שנחקרתם ללא ייעוץ מוקדם של עו”ד, כדאי מאוד שתתייעצו עם עורך דין פלילי לאחר החקירה, על מנת שישמע מכם את העובדות ואת תוכן החקירה וייעץ לכם, בצורה הטובה ביותר, האם התיק צפוי להיסגר או שקיימים סיכויים משמעותיים כי יוגש בעטיו כתב אישום, שאז כדאי להגיש בקשה לסגירת התיק. במידה שמדובר בתיק הנוגע לעבירה מסוג פשע (עבירה שהעונש הקבוע לצידה עולה על 3 שנות מאסר) קיימת לחשוד זכות שימוע טרם הגשת כתב אישום ושלוחת התביעות / הפרקליטות (תלוי בסוג העבירה) שולחת אליו מכתב המיידע אותו בדבר זכותו זאת (למעט בעבירה של תקיפת בן זוג). 

במקרה זה, יש לפנות לעורך דין פלילי, מיד עם קבלת המכתב, ע”מ שיוכל לצלם את חומר הראיות ולהגיש לשלוחת התביעות / לפרקליטות נימוקי שימוע מפורטים וממוסמכים בניסיון להימנע מהגשת כתב אישום.

 

מלבד היותו מקצועי ומנוסה בתחום הפלילי ורצוי גם בעל היכרות טובה עם התובעים והפרקליטים מולם הוא עובד, רצוי מאוד כי העו”ד הפלילי עמו תבחרו לעבוד יהיה, בראש ובראשונה, בן אדם. לא חסרים עורכי דין פליליים מקצועיים, אך לא לכולם יש היכולת המתאימה להכיל את צרכיו הרגשיים של הלקוח, אשר מגיע אליהם כאשר הוא נמצא בסערת רגשות, ולעתים, אף בחרדה. עורך דין פלילי טוב יכול לא רק לטפל בתיקו של הלקוח, בדרך המקצועית הטובה ביותר, אלא גם להסיר מהלקוח, החל מהדקות הראשונות של האינטראקציה איתו, את מרבית החששות והחרדות המלווים אותו. זאת, כאשר הוא מקשיב לו, מכיל אותו, מסביר לו (בדיוק כמו רופא לפני ביצוע הליך רפואי) את כל הסיכויים והסיכונים ובוחר, ביחד איתו, בהסכמתו, את דרך הפעולה המשפטית הטובה ביותר עבורו בנסיבות התיק. גם קיומו של חוש הומור טוב יכול להועיל לעורך דין פלילי כדי להקליל את האווירה ולהעלות חיוך על פניו של הלקוח המודאג.  

עורך דין פלילי טוב הוא עורך דין שמביא ללקוח את התוצאה המשפטית הטובה ביותר עבורו, בנסיבות התיק הספציפי. זאת, כאשר הוא נוקט את האסטרטגיה המשפטית המתאימה מבלי לסרבל את ההליכים או להאריך אותם שלא לצורך.

עורך דין פלילי טוב רואה לנגד עיניו, בראש ובראשונה, את טובתו של הלקוח ולא את טובתו שלו, מבחינת רווח כלכלי. עורך דין פלילי טוב יודע כיצד להתמודד עם הצד השני (שלוחת התביעות או הפרקליטות וכמובן בית המשפט) בחוכמה ובנועם מבלי להתלהם, כאשר הוא מבין כי המטרה היא טובת הלקוח ולא ניסיון להרשים את הלקוח באמצעות עשיית “הצגה” בבית המשפט שתרשים את הלקוח. עורך דין פלילי טוב יעדיף תמציתיות, כאשר זו תשרת את המטרה, ויעדיף פירוט, כאשר זו תשרת את המטרה. עורך דין פלילי טוב יהיה צנוע, מקצועי ואוהב אדם.

הדבר שהופך עורך דין פלילי למומלץ היא העובדה שהוא לא עובד עבור כסף, כמטרת על, אלא עובד על מנת לעזור לאנשים. יש עורכי דין שמקבלים סיפוק אדיר מעצם העובדה שהם עוזרים לפונים אליהם ורווח כספי נמצא עבורם במקום השני או השלישי. 

כמו כן, כדאי מאוד לבדוק בגוגל כמה שיותר פרטים אודות עורך הדין עמו אנחנו שוקלים להיפגש, בדגש על מידע אובייקטיבי ולא מידע שעורך הדין כתב על עצמו, כגון שבחים עצמיים. האם יש ביקורות חיוביות או שליליות על עורך הדין וכמה? האם יש כתבות או אזכורים חיוביים/שליליים על עורך הדין? האם יש פרסומים אובייקטיביים המשבחים את עבודתו של עורך הדין?

בטרם קובעים פגישה עם עורך דין פלילי, מומלץ לנסות לבדוק, טלפונית, מה המחיר הנדרש עבור השירות. עם זאת, רוב עורכי הדין לא יסכימו למסור מחירים בטלפון, הן מכיוון שהדבר עלול למנוע מהם פגישה עם הלקוח הפוטנציאלי והן מכיוון שקשה להעריך טלפונית, לאחר מספר דקות של שיחה, את דרך הטיפול המתאימה ביותר בתיקו של הלקוח ואת דרך התמחור שלה, דבר שניתן לעשות בפגישה ממושכת יותר במשרד.

לאחר קבלת הצעת מחיר מעורך דין פלילי רצוי לקבל 2 הצעות מחיר נוספות מעורכי דין פליליים נוספות (רק באמצעות פגישה). חשוב לזכור כי מעבר לשאלת המחיר קיימים פרמטרים חשובים מאוד לשאלה עם איזה עורך פלילי מומלץ לעבוד: האם הוא השרה עלינו תחושת ביטחון? האם הוא נראה לנו אדם אמין שיוכל לעזור לנו בצורה הטובה ביותר? האם הוא הבטיח לנו הבטחות מוגזמות (“אני סוגר לך את התיק ב-100%!” “אני מזכה אותך ב- 100% !”)?  

בנוגע לתנאי התשלום: לרוב, עורך דין פללי יבקש מחצית או שליש של שכר הטרחה, מראש, והיתר יחולק למספר תשלומים חודשיים.

אין כל חשיבות לשאלה היכן ממוקם משרדו של עורך הדין הפלילי. עורכי דין פליליים מופיעים בכל רחבי הארץ, מעפולה ועד אילת. תיק פלילי ממוצע כולל 4-5 דיונים ומרבית העבודה נעשית מאחורי הקלעים, במשרד עורך הדין ומול שלוחת התביעות / הפרקליטות, איתם יש לו הכרות טובה (בהנחה שהוא ותיק מספיק).

עורך דין פלילי עוסק באין ספור מקרים שבעקבותיהם עלולים להגיש כתבי אישום או כתבי אישום חמורים נגד לקוחותיו.

לדוגמה:

 • עבירות סמים
 • סחר בסמים
 • ייבוא סמים
 • מחיקת רישום פלילי (הרשעות)
 • מחיקת כתב אישום פלילי
 • מחיקת רישום משטרתי
 • עבירות רכוש
 • שוד/שוד מזויין
 • התפרצות לדירה ולרכב
 • הונאה בכרטיס אשראי
 • הסגת גבול
 • קבלת דבר במרמה

ומקרים רבים נוספים.

 עורך דין פלילי מכיר את ההתנהלות בבתי המשפט ובמשטרה לאורך שנים רבות ויודע איך להתמודד עימם. מעבר לניסיון האישי של עורך דין פליליסט מתיקים שהוא ניהל, הוא מקבל מידע יום יומי על דיונים בבתי המשפט השונים ברחבי הארץ בתיקים שונים בתחום הפלילי. הידע הרב הזה משחק לטובת עורך הדין הפלילי, הוא משתמש בידע כתקדים במשפטים של לקוחות אחרים שלו כדי לזכות בהחלטה זהה או דומה של כבוד השופט המטיבה עם העבריין לכאורה.

עורך הדין הפלילי הוא גם הפסיכולוג של הנאשם כיוון שהתיק הפלילי נפל עליו כרעם ביום בהיר, הוא מבולבל, מתוח ואינו יודע איך להתמודד עם המקרה הקיצוני שקרה לו.

בזכות הידע המקצועי הרחב, עורך הדין מנסה להרגיע את הנאשם, מסביר לו את כל התרחישים האפשריים, מיידע אותו במהלכים שהוא מתכוון לבצע כדי לסגור את התיק .

מטרתו של עורך דין פלילי הוא לעזור לנאשם כך שעתידו לא ייפגע עקב מעידה יחידה או דפוס התנהגות, לעשות כל שניתן כדי להציל אותו מכתב אישום על דברים שכלל לא ביצע ויש לו אליבי מוצק לכך, או להקטין את חומרת העונש.

הרשעה המצריכה רישום הפלילי נרשמת למשך 17 שנים ומגבילה באופן משמעותי את אורח חייו של האזרח בעתידו האישי והמקצועי. לדוגמה אי קבלת רישיון לרכב ציבורי, ויזה לארה״ב/דרכון זר, רישיון תיווך/רישיון מהנדס/רו״ח/רופא/פסיכולוג/ואפשרות האימוץ, עצמאים לא יוכלו לגשת מכרזים של מוסדות המדינה והאזרחים הללו לא יוכלו לקבל רישיון נשק, רישיון עו״ד או לעבוד במקומות עבודה שבהם יש דרישה לסיווגים ביטחוניים ברמות שונות, כגון: משטרה, קבע, שב״ס, כיבוי אש, שב״כ ומוסד

למה עו"ד פלילי גיל באיער?

עו”ד גיל באיער מייצג חשודים בעבירות פליליות שונות, הוא מעניק לכל אחד מהם יחס אישי ואנושי ומאפשר להם להביע בחופשיות את רחשי ליבם. הוא מנתח את המקרה ומסביר להם את חומרת הנושא מכל היבטיו ואת הפעולות שאפשר לבצע כדי להקטין את הנזק.

עו”ד גיל באיער עבד במשך שנים רבות הן כסנגור והן כתובע במשטרה. מעבר לעובדה שהוא מכיר את ההתנהלות במערכת המשטרה ובמערכת בתי המשפט, הוא מכיר את דרך החשיבה המשטרתית ואת נהלי העבודה שלהם. כך קורה שבמקרים רבים הוא יודע מראש מה יאמרו עורכי הדין של המשטרה, מה יהיו הטיעונים לכך ומה ידרשו כעונש. בזכות הידע הייחודי שלו, עורך דין גיל באיער חושב כמה צעדים קדימה, מקדים את עורכי הדין של הצד השני וכך משיג יתרון משמעותי בדיון המשפטי.

עו”ד גיל באיער נערך מראש לכל תרחיש ומכין את כל החומר הרלוונטי לדיון המשפטי, ועושה כל שניתן כך שלא יהיו עיכובים מיותרים או הפתעות לא צפויות.

בדרך זו, עו”ד גיל באיער מייעל את שיטות העבודה, מקצר את זמני הדיונים, מייתר דיונים שאין בהם צורך וסולל את הדרך לאי הגשת כתבי אישום, לסגירת תיקים או לקיצור העונשים, תלוי בכל מקרה ספציפי.

ברזומה המקצועי אפשר למצוא הצלחות בתיקים רבים, אי הגשה של כתבי אישום, עונשים מקלים, סגירה של תיקים ועוד.